Προς το περιεχόμενο

To Σαν Φρανσίσκο θα είναι η πρώτη Αμερικάνικη πόλη που απαγορεύει το ηλεκτρονικό τσιγάρο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ατμιστής εδώ και τέσσερα χρόνια, μετά από 17 χρόνια παθολογικού καπνίσματος νιώθω καλύτερα από ποτέ !!! Το ηλεκτρονικό τσιγάρο σώζει και θα σώσει πολλές ζωές !!

https://www.youtube.com/watch?v=nCozEhqdKQw

https://abillionlives.com/

https://www.youtube.com/watch?v=TEVwniV1vxc

  • Like 17
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 228
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, stafaf είπε

Κλασσική χιπιπούπολη. Οποια ορθοπολοτική ανοησία προκύπτει, πρώτο το Σαν Φρανσίσκο να την υιοθετήσει.

Ενώ εδώ κλασική ελληνοβλαχικη νοοτροπία . Θα κάνουμε ο,τι μας κ@υλωσει και στα μεζεα μας οι διπλανοί μας , γιατί είμαστε μάγκες και ωραίοι και μόνο εμείς ξέρουμε το είναι σωστό η όχι. 

 

  • Like 11
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Leparte1862 είπε

Μπραβο ...πολυ σωστη κινηση!!! Γνωστος μου επαθε μεγαλο θεμα με το ηλεκτρονικο τσιγαρο!!! Δεν ειναι τοσο αθωα οσω λενε !! Εν τω μεταξυ για εναν καινουργιο καπνιστη ...ειναι πιο ωραιο το ατμισμα απο το κλασικο τσιγαρο και πιο ευκολα προσβασιμο για εναν νεο να το ξεκινησει. Γενικα οτι μετρο ειναι κατα τον μεγαλων εταιρειων με συμφεροντα ...καλο ειναι!!

Ε και εσυ, δεν του έλεγες να κοψει το ηλεκτρονικο τσιγαρο και να ξαναγυρισει στο κλασσικο συμβατικο τσιγαρο που δεν εχει και κανα κινδυνο σοβαρο?
σιγα τωρα, τι ειναι ο καρκινος.
Επειδή δηλαδη οι καπνιστές(και εγω μέσα σε αυτους) θα προτιμήσουμε να το γυρίσουμε στο ηλεκτρονικό πρεπει να ακουμε την κινδυνολογία του τύπου "δεν ειναι τοσο αθωα οσο λένε" λες και αν εγω απλα σιχαθικα το τσιγαρο αλλα οχι ολη την συνηθεια περιμενω οτι το Ηλεκτρονικο ειναι αβλαβες.

Ατμισα για ενα εξαμηνο περιπου και για δικους μου λογους γυρισα στο κανονικο τσιγαρο, εχω να πω οτι ακομα και βραχυπροθεσμα να εχει το ιδιο αποτελεσμα(στην τελικη ποσο χειροτερο να γινει απο τον καρκινο του κανονικου?), μεσοπροθεσμα ειχα θέτικες επιπτώσεις,μετα απο καποιες μερες ειχα καλυτερη οσφρηση και γευση,το κανονικο τσιγάρο μου βρωμουσε +οποιος ειχε καπνίσει πιο πριν, ειχα καλύτερες αντοχές στο περπάτημα και είχα και καθε εναν συναδελφο να μου λεει, ε το ηλεκτρονικο δεν ειναι αθωο μην το ατμιζεις.Κανενας τους δεν ηρθε εστω και μια φορα να μου πει οτι το κανονικο τσιγαρο ειναι καρκινογονο και να το κοψω παντως η οτι τους ενοχλει κλπ

  • Like 9
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είπαμε ότι είναι το Σαν Φρανσίσκο; Στην Καλιφόρνια; ...ααα οκ πάμε παρακάτω

2 minutes ago, AonDuine said:

Ενώ εδώ κλασική ελληνοβλαχικη νοοτροπία . Θα κάνουμε ο,τι μας κ@υλωσει και στα μεζεα μας οι διπλανοί μας , γιατί είμαστε μάγκες και ωραίοι και μόνο εμείς ξέρουμε το είναι σωστό η όχι. 

Κλασικός ζαίος είσαι.  Επιχείρημα 0, οτι νάνε 100%

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Leparte1862 είπε

Μπραβο ...πολυ σωστη κινηση!!! Γνωστος μου επαθε μεγαλο θεμα με το ηλεκτρονικο τσιγαρο!!! Δεν ειναι τοσο αθωα οσω λενε !! Εν τω μεταξυ για εναν καινουργιο καπνιστη ...ειναι πιο ωραιο το ατμισμα απο το κλασικο τσιγαρο και πιο ευκολα προσβασιμο για εναν νεο να το ξεκινησει. Γενικα 

Τι έπαθε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Greglyr είπε

Δλδ προτιμούν οι έφηβοι να καπνίζουν τσιγάρα καπνού με πόσες βλαβερές ουσίες (διότι εκεί θα πάνε οι νέοι μετά την απαγόρευση του ηλεκτρονικού τσιγαρου) πάρα να παίρνουν ηλεκτρονικό που έχει λιγότερες βλαβερές ουσίες.κ επειδή ο νέος δεν έχει την εκάστοτε παιδεία να μη καπνίζει ή κ αν την έχει το κάνει από επιλογή του,δε θα μπορεί ούτε ο ενήλικας να προμηθευτεί υγρά αναπλήρωσης κ ηλεκτρονικό τσιγάρο με αποτέλεσμα να πάρει τσιγάρο καπνού.ωραια λογική.

Το ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο έχει βοηθείσει κόσμο να κόψει το κάπνισμα κ εν καιρώ κ το ατμισμα δεν το κοιτανε καν.

Μόνο μια κιβωτός θα σώσει ξανά την ανθρωπότητα από την ανθρώπινη βλακεία.

Πουλιουνται τα κανονικα τσιγαρα σε ανηλικους στο Σαν Φρανσισκο; Δεν ξερω, απλα ρωταω

Επεξ/σία από newton91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως κάποιος κακεντρεχής να έλεγε ότι πληρώθηκαν από τις καπνοβιομηχανίες αλλά δεν νομίζω , θα το κάνανε για το καλό του κόσμου.

  • Like 14
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, AonDuine είπε

Ενώ εδώ κλασική ελληνοβλαχικη νοοτροπία . Θα κάνουμε ο,τι μας κ@υλωσει και στα μεζεα μας οι διπλανοί μας , γιατί είμαστε μάγκες και ωραίοι και μόνο εμείς ξέρουμε το είναι σωστό η όχι. 

Αν αμφιβάλλεις γι'αυτά που έγραψα για το Σαν Φρανσίσκο γράψε τα επιχειρήματα σου, εμένα πάντως μου έρχονται ίσα με 5 παραδείγματα που στηρίζουν αυτό που γράφω.

Αλλιώς η "κλασική ελληνοβλαχικη νοοτροπία" χαρακτηρίζει εσένα και αυτά που γράφεις.

Αιντε βραδιάτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζήτησαν μίζα μάλλον η οποία δεν εδώθει και φυσικά ξεκινήσανε τα όργανα.... Τους έπιασε ο πόνος για τους πολίτες και αυτό έφταιγε το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Απαγορεύσανε και online αγορές αποστολές σε διευθύνσεις του ΣΦ ..  

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντως το ηλεκτρονικο με εχει βοηθησει αφανταστα και δεν εχω σκοπο να το κοψω διοτι ουτε το τσιγαρο ειχα,δεν υπαρχει γιατι,γιατι ετσι.

απο εκει και περα δεν ατμιζω οπου δεν καπνιζουν.....τελος!

εχω καταληξει να κανω μονο ατμιστικη βαση pg φουλ νικοτινη 20mg στα 10watt ,ουσιαστικα ουτε ντουμανια ουτε υπερκαταναλωση ουτε φουσκωμα στα στομαχια......τιποτα.....καθαρα γ@μω τα χτυπηματα στο λαιμο με την νικοτιναρα μου ειμαι νετος !

  • Like 6
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το πραγμα, που μερικοι στα σχολια λενε "ααα τωρα οι ανηλικοι θα πανε στα κανονικα τσιγαρα!!1!1" με ξεπερναει.
το γεγονος οτι στο μπανανισταν με ονομα Ελλαδα ο καθενας κανει οτι θελει, δε σημαινει οτι παντου λειτουργουν ετσι. εκει υπαρχουν ΝΟΜΟΙ που απαγορευουν την πωληση καπνου σε ανηλικους, και surprise surprise...ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πολλά γέλια...

Αναφορά σε κείμενο

διακοπή/ αναστολή της πώλησης των ηλεκτρονικών τσιγάρων (e-cigarettes) στην πόλη, λόγω ανησυχιών για την κατανάλωση εθιστικών προϊόντων νικοτίνης από ανήλικους. Το δεύτερο μέτρο αφορά στην διακοπή/ αναστολή της κατασκευής τους στο Σαν Φρανσίσκο και την διακίνηση/ διανομή τους από οποιοδήποτε ακίνητο εντός της πόλης (καταστήματα, μπαρ κ.ά) καθώς και την απαγόρευση της αποστολής ηλεκτρονικών τσιγάρων που αγοράστηκαν online σε διευθύνσεις του Σαν Φρανσίσκο, μέχρι τουλάχιστον τα προϊόντα του είδους αξιολογηθούν ως ασφαλή από τον Αμερικανικό Οργανισμό Τροφίμων και Φαρμάκων.

δηλαδη απαγορέυεις ενα προιόν σε όλους με βάση τον κίνδυνο για τους ανηλικους. Ακόμη και την κατασκευή τους! 

γιατι δεν απαγορευει και την κατασκευή αυτοκινήτων ξερω γω? 

Ειναι τοσο οτι ναναι αυτη η αποφαση που μοιάζει με τρολλιά. ουτε ο τραμπ σε μεθύσι δεν θα έλεγε κατι τέτοιο. 

  • Like 13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, georgerapp είπε

εμενα παντως το ηλεκτρονικο με εχει βοηθησει αφανταστα και δεν εχω σκοπο να το κοψω διοτι ουτε το τσιγαρο ειχα,δεν υπαρχει γιατι,γιατι ετσι.

απο εκει και περα δεν ατμιζω οπου δεν καπνιζουν.....τελος!

εχω καταληξει να κανω μονο ατμιστικη βαση pg φουλ νικοτινη 20mg στα 10watt ,ουσιαστικα ουτε ντουμανια ουτε υπερκαταναλωση ουτε φουσκωμα στα στομαχια......τιποτα.....καθαρα γ@μω τα χτυπηματα στο λαιμο με την νικοτιναρα μου ειμαι νετος !

Από τη 2η παράγραφό σου, ζήτημα να έπιασα 5 λέξεις. Τόσο άσχετος είμαι?

28 λεπτά πριν, fg9000 είπε

Μετά από αυτό φορέστε και τσαρούχια γιδοβοσκοί του Σικάγο.

Εχμ, για το Σαν Φρανσίσκο μιλάμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...