Προς το περιεχόμενο

Netflix: Αύξηση τιμής και στην Ελλάδα για τα 2 από τα 3 συνδρομητικά πακέτα της υπηρεσίας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, gregory22 είπε

Δεν με πειράζει η τιμή, είμαι συνδρομιτής και θα συνεχίσω να είμαι. Αυτό που με ενοχλεί είναι οτι βάζει σειρές μισές, ατελές ενώ έχουν τελειώσει εδώ και 5ετία!

Είναι σαν κάποιος να σου πουλάει ένα βιβλίο δίχως να έχει τα τελευταία 2 κεφάλαια....Στον υπόλοιπο πολιτισμένο κόσμο ρε φιλοι μου γιατί δεν ισχύει κάτι τέτοιο και μόνο στο ελλαδιστάν το κάνουν? Εκεί έχουν μια χαρά τις σειρές. Εδω μιλάμε για σειρές που έχει δείξει ο Alpha και o Skai. έλεος! Θα δώ τους  Viking με τις τρεισίμιση σεζόν που έχει και μετά απο 2 χρόνια την πέμπτη ενώ ήδη υπάρχει η έκτη αυτήν τη στιγμή?

Σε αυτό δεν είναι ακριβώς θέμα του νετφλιξ αλλά υποτίτλων,αν ο λογαριασμό σου είναι δηλωμένος Ελλάδα σου εμφανίζει σε μια σειρά μόνο τους κύκλους που έχουν ελληνικούς υπότιτλους,π.χ εγώ περιμένω την 3η season του wakfu,υπάρχει στο νετφλιξ εδώ και 2 χρόνια αλλά εγώ δεν μπορώ να την δω γιατί δεν έχουν βάλει ελληνικούς υπότιτλους.

Δοκίμασα έναν λογαριασμό δηλωμενο στην Αγγλία,και εκεί μου το έδειχνε κανονικα αλλά χωρίς ελληνικούς υπότιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, ThReSh said:

Όσο δεν απαγορεύουν/τιμωρούν το μοίρασμα του account, δεν υπάρχει θέμα. 

Συμφωνώ. Στα 12 μόνος μου δε θα το πλήρωνα πόσο μάλλον στα 14! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, KostasKri said:

Δεν φταίει το Netflix αλλά οι δημιουργοί των σειρών/ταινιών. Αν αυτοί δεν θέλουν το περιεχόμενό τους να υπάρχει στην Ελλάδα για XY λόγους το netflix δεν μπορεί να κάνει κάτι. Και σιγά τα λεφτά που πληρώνεις και θες να σε έχουν και βασιλιά. 

Δεν είναι ότι δεν θέλουν να υπάρχει το περιοχομενό τους Ελλάδα, αλλά το ότι κάποιες συνδρομητικές υπηρεσίες στη χώρα έχουν πληρώσει για να έχουν τη Χ ταινία/σειρά σε αποκλειστικότητα στην πλατφόρμα τους Υ χρονικό διάστημα. Δεν μπορείς να τους ακυρώνεις την αποκλειστίκοτητα που πλήρωσαν με το να βάζεις την ίδια σειρά/ταινία στο Netflix.

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερή αύξηση από 39.99TL πήγε στα 41.99TL

Άρα από 6.15€ που βγαίνει για UltraHD σε 4 άτομα πήγε στα 6.46€ για το UltraHD 😆

Από 1.54€ που πλήρωνα τώρα θα πληρώνω 1.62€.

Κόβω το netflix τώρα. 

Σοβαρευτείτε ρε παιδιά. 😂 Μπείτε κάντε λογαριασμό μέσω VPN Τουρκίας και σταματήστε την γκρίνια. Όσο δεν υπάρχει registration restriction δεν σας νοιάζει καμία αύξηση.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Drake27 είπε

Σε αυτό δεν είναι ακριβώς θέμα του νετφλιξ αλλά υποτίτλων,αν ο λογαριασμό σου είναι δηλωμένος Ελλάδα σου εμφανίζει σε μια σειρά μόνο τους κύκλους που έχουν ελληνικούς υπότιτλους,π.χ εγώ περιμένω την 3η season του wakfu,υπάρχει στο νετφλιξ εδώ και 2 χρόνια αλλά εγώ δεν μπορώ να την δω γιατί δεν έχουν βάλει ελληνικούς υπότιτλους.

Δοκίμασα έναν λογαριασμό δηλωμενο στην Αγγλία,και εκεί μου το έδειχνε κανονικα αλλά χωρίς ελληνικούς υπότιτλους.

δηλαδή μου λες οτι το πρόβλημα ειναι οι ελληνικοί υπότιτλοι 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, damienmaguire είπε

Μα αυτή είναι η ουσία της αύξησης των τιμών. Το μοίρασμα. Γι αυτό και υπάρχει κλιμακωτή αύξηση τιμών. 50 λεπτά το άτομο και 0 σε αυτόν που δεν το μοιράζεται έχοντας το απλό ακαουντ.

όχι δεν είναι αυτή η ουσία. δεν μπορείς να εικάζεις και να χρεώνεις τους πάντες αυθαίρετα αν ήθελες να κοντρολάρεις το μοίρασμα υπάρχουν άλλοι τρόποι

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Αυξήσεις 1 και 2 ευρώ είναι τσεκούρωμα, ή απλά δε διάβασες το άρθρο; :P

Δηλαδή πόσο έπρεπε να μας χρεώσει ώστε να πούμε ότι μας τσεκουρωσε; 

10 ευρώ ++?? 

Ανεβαίνουν συνέχεια οι συνδρομητικες υπηρεσίες 

Δώσε ένα ευρώ από εδώ, ένα από εκεί... 

3 ώρες πριν, Kalouts1312 είπε

πάρε ενα VPN άλλαξε το σε Τουρκιά θα πληρώσεις 1-2ευρω και αγοράζεις την συνδρομή πολύ ποιο φθηνά!

Η επόμενη κίνηση μου θα είναι. 👍

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stelios18120 είπε

Η επόμενη κίνηση μου θα είναι. 👍

Δεν χρειαζόταν να είναι η επόμενη σου κίνηση έπρεπε να το είχες κάνει ήδη 😛 Αφού δεν έχουν πρόβλημα αυτοί εμείς γιατί να μην το εκμεταλλευτούμε; 😉

Προσωπικά το έκανα πριν 8 μηνες. Με 50% έκπτωση σου δίνει χώρο να βρεις και 2η συνδρομητική υπηρεσία 😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως αν έκοβε το μοίρασμα των λογαριασμών (που μπορεί να το κάνει) τότε πολλοί θα λέγαν " ας ανέβαζε δυο ευρώ την τιμή, 50 λεπτά το άτομο θα έβγαινε, σιγά " 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ας κατέβουν λιγάκι από το καλάμι, σιγά την Netflix, ναι οκ μια χαρά υπηρεσία είναι να κλείνεις το streaming και να συνεχίζει από εκεί που το άφησες άλλα άμα θέλουν αυξήσεις τιμών ας κοιτάξουν και λίγο το περιεχόμενο τους που εκτός από μερικές σειρές και ούτε 10 ταινίες το υπόλοιπο είναι μια αηδία και μισή και σαφώς την υποτιθέμενη ανάλυση UHD.

 

Μόλις σήμερα τα ξημερώματα τράβηξε τα χρήματα από το λογαριασμό μου αν και στα ίδια χρήματα, εάν το γνώριζα θα έκανα ακύρωση εγγραφής και θα γυρνούσε στο παλιό καλό torrent που εδώ που τα λέμε ακόμα χρησιμοποιώ όταν θέλω να δω κάτι συγκεκριμένο. Τελευταίος μήνας

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Drake27 είπε

Σε αυτό δεν είναι ακριβώς θέμα του νετφλιξ αλλά υποτίτλων,αν ο λογαριασμό σου είναι δηλωμένος Ελλάδα σου εμφανίζει σε μια σειρά μόνο τους κύκλους που έχουν ελληνικούς υπότιτλους,π.χ εγώ περιμένω την 3η season του wakfu,υπάρχει στο νετφλιξ εδώ και 2 χρόνια αλλά εγώ δεν μπορώ να την δω γιατί δεν έχουν βάλει ελληνικούς υπότιτλους.

Δοκίμασα έναν λογαριασμό δηλωμενο στην Αγγλία,και εκεί μου το έδειχνε κανονικα αλλά χωρίς ελληνικούς υπότιτλους.

 

10 λεπτά πριν, gregory22 είπε

δηλαδή μου λες οτι το πρόβλημα ειναι οι ελληνικοί υπότιτλοι 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Δοκιμάστε να βάλετε το μενού στα αγγλικά και θα σας εμφανίσει και τα επόμενα επεισόδια του Vikings. Μέχρι 5η σεζον 10 επεισόδια. Όταν το μενού είναι στα ελληνικά σου εμφανίζει μόνο τα επεισόδια που έχουνε βγάλει σε ελληνικούς υπότιτλους. Τα υπόλοιπα θα τα έχει μόνο με αγγλικούς αν θέλετε. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, G30RGE είπε

Δοκιμάστε να βάλετε το μενού στα αγγλικά και θα σας εμφανίσει και τα επόμενα επεισόδια του Vikings. Μέχρι 5η σεζον 10 επεισόδια. Όταν το μενού είναι στα ελληνικά σου εμφανίζει μόνο τα επεισόδια που έχουνε βγάλει σε ελληνικούς υπότιτλους. Τα υπόλοιπα θα τα έχει μόνο με αγγλικούς αν θέλετε. 

🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...