Προς το περιεχόμενο

Netflix: Αύξηση τιμής και στην Ελλάδα για τα 2 από τα 3 συνδρομητικά πακέτα της υπηρεσίας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλήτες, αρκουδέηδες, άκου 2 ευρώ πάνω!!!! Κόψιμο τώρα.... not. Λήγει σε 2 μήνες το δώρο της wind vision, αλλά θα το συνεχίσω κανονικά, θα χρεώνει το λογαριασμό τηλεφώνου και θα το περνάω και στα έξοδα, κλάιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 224
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, KostasKri είπε

2 ευρώ δεν είναι τίποτα 

Βγήκατε όλοι τώρα να κλάψετε για τα 2 ευρώ. 

Οταν γίνονται αυξήσεις στην κινητή στην Ελλάδα γκρινιάζεις, για το netflix τα 2 ευρώ σου φαίνονται τίποτα 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KostasKri είπε

Άμα εσύ δεν βρίσκεις κάτι να δεις δεν σημαίνει ότι έχουν όλοι αυτό το πρόβλημα. 2 ευρώ δεν είναι τίποτα ειδικά αν βλέπουν πολλά άτομα από την ίδια συνδρομή με ή χωρίς 4K.

Βγήκατε όλοι τώρα να κλάψετε για τα 2 ευρώ. Μια ώρα την ημέρα να βλέπεις με τις καινούριες τιμές είναι 0.46 ευρώ από 0.4 ευρώ. Δηλαδή έλεος.

Ποιος εκλαψε; Χαλαρωσε ψηλε που απαντας λες κ εχεις μετοχες στην εταιρια!. Δε πληρωνω με αλλους 4 ουτε 15 αλλα μονος. Το 4κ ναι ειναι ανυπαρκτο σαν αναλυση οταν το πληρωνω και σε ελαχιστες σειρες. Στο μυαλο μου δε το δικαιολογω το 14 το μηνα! Με το δικο μου μπατζετ ναι, με αποθαρρυνει και εκει που ελεγα να το παω στο 8 ευρο, τωρα οχι δε θελω. Κανσελ! Μιλας χωρις να ξερεις την οικονομικη κατασταση του καθενα! Ο αλλος μπορει να ειναι ανεργος και το νετφλιξ να φανταζει πολυτελεια! Καλες θεασεις αγορινα μου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα edit αύριο παρασκευή βγάζουν το Dark και έρχεται stranger things & casa del papel...άρα καιρός να γεμίσουμε τα ταμεία!!!

Βέβαια όσοι το μοιράζονται δεν υπάρχει θέμα αλλά αν το έχει κάποιος μόνος και τα 12 και τα 14 είναι πολλά για αυτά που δίνει...

Επεξ/σία από donstefano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, d4mage είπε

Aκύρωση εγγραφής και θα γυρνούσε στο παλιό καλό torrent που εδώ που τα λέμε ακόμα χρησιμοποιώ όταν θέλω να δω κάτι συγκεκριμένο. Τελευταίος μήνας

Πλακα μας κανεις??? Τους βρίζεις ενώ κατεβάζεις απο τορρεντ ελεος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mesqal είπε

Ολοι οι χουβαρνταδες εδω μαζεμενοι χαχαχαχα, θα το κοψω λεει επειδη απο 3 ευρω πηγε στα 3,5

Δεν είναι το θέμα τα 1 η 2 ευρώ, το θέμα είναι ότι γίνεται αύξηση χωρίς να υπάρχει λόγος. Το αξιόλογο περιεχόμενο του το βλέπεις σε μια εβδομάδα. Ολα τα άλλα είναι σαβούρες..

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Cyber_Spartacus είπε

Πλακα μας κανεις??? Τους βρίζεις ενώ κατεβάζεις απο τορρεντ ελεος 

Πως με τρελαίνει όταν ο καθένας καταλαβαίνει ότι να ναι! Αν δεν καταλαβαίνεις μην απαντάς, κουράζεις! Όταν βλέπω το How To Get Away και είναι κολλημένο στη μέση τι θα κάνω; Δεν θα το κατεβάσω; Αφού η υπηρεσία που πληρώνω δεν με υποστηρίζει!

 

Επεξ/σία από d4mage
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, guzel είπε

Το αξιόλογο περιεχόμενο του το βλέπεις σε μια εβδομάδα. Ολα τα άλλα είναι σαβούρες..

Ρε παιδια μη  τρελαθουμε, το περιεχομενο ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ αυξανεται με γεωμετρικο ρυθμο, 24/24  να καθεσαι να βλεπεις παλι δεν θα προλαβαινεις, εκτος αν βλεπεις απο 4 TV ταυτοχρονα :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kalouts1312 είπε

πάρε ενα VPN άλλαξε το σε Τουρκιά θα πληρώσεις 1-2ευρω και αγοράζεις την συνδρομή πολύ ποιο φθηνά!

To Netflix Τουρκίας έχει λιγότερο περιεχόμενο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mesqal είπε

Ρε παιδια μη  τρελαθουμε, το περιεχομενο ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ αυξανεται με γεωμετρικο ρυθμο, 24/24  να καθεσαι να βλεπεις παλι δεν θα προλαβαινεις, εκτος αν βλεπεις απο 4 TV ταυτοχρονα :D

Όχι φίλτατε δεν είναι καθόλου έτσι, μόλις μίλησα με Netflix και μου ανέφεραν πως οι αυξήσεις θα γίνουν επειδή η υπηρεσία προχωράει σε μεγάλες παραγωγές, εκπομπές, ταινίες. Όταν ρώτησα να μάθω το λόγο της αύξησης (συγγνώμη δεν θα ξέρω τι πληρώνω) η απάντηση ήταν υποκειμενική! Είναι λέει παραγωγές που θα αρέσουν; Σε ποιους ρε παιδιά; Η κάθε κινεζαρία τίγκα στο άθλιο σενάριο με φουλ ξύλο; Ποιες εκπομπές και ποιες σειρές εκτός από 5 μετρημένες στα δάχτυλα; Μετά σου λέει μην κάνεις Πειρατεία, ε πως δεν θα κάνω όταν πληρώνω μηνιαία για κάτι το οποίο σου παρέχει απαίσιο περιεχόμενο και ελάχιστο; Ένα blacklist βλέπω και όλα τα ίδια και τα ίδια βλέπω να διαφημίζουν. Το mail μου έχει γεμίσει με άθλιες προτεινόμενες προβολές που ούτε καν μπαίνω στη διαδικασία να δοκιμάσω να δω. Πραγματικά ντροπή.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ανεξαρτητα με την αυξηση της τιμης το UHD ειναι πρακτικά ανυπαρκτο, σε οσες σειρες ειδα να ηταν σε 2-3? πχ punisher κατα τα αλλα FHD βλεπουμε και HDR στην καλυτερη.

Η λογικη λεει οτι αν κανεις αυξηση τιμης θα πρεπει να υπαρχει και μια αυξηση ποιοτητας/ποσοτητας η κατι τετοιο, δεν θα το κοψω αν και ειμαι απο αυτούς τους χαζούς που το πληρώνουν μονοι τους και δεν ψαχνουν για split αλλα θα δω πως θα παει το περιεχομενο ειδικα οταν χασουν εντελως την Disney (δεν εχει καμια σχεση η αυξηση των 2ε με αυτο πριν με πειτε τσιγκουνη κλπ :P) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι είστε εσείς ρε. Όταν πληρώνατε nova η filmnet 60 ευρώ το μήνα για μια θέαση και ήθελαν και 5 ευρώ για HD ποιότητα κάνατε μούγκα. Τωρα που σας δίνουν 4k και 4 συσκευές και άπλετο περιεχόμενο γκρινιάζετε. Πληρώνω ote Netflix χρόνια και βλέπω αρκετό περιεχόμενο από εκεί. Θα κατεβάσω και torrents αν θέλω κάτι και δεν το βρω σε αυτές τις υπηρεσίες. 

 

Τι ωραία που σκατε τα 5ευρα για έναν καφέ που αξίζει 5 λεπτά και τον πίνετε σε μισή ώρα ενώ το Netflix σας πειράζει που περνάτε αρκετές ώρες παραπάνω εκεί. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 7
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι αμερικανική ιδέα καπιταλισμός ... Έξυπνες ιδέες ... Λοιπόν το νετφιξ είχε μπει μέσα πόσα δις αφού πρώτα μπήκε σε εκατομμύρια σπίτια  ...τώρα λογικό να αύξηση της τιμές σε βάθος χρόνου θα πάει στα 20 ευρώ είναι το μόνο που θα παίξει μπάλα τα επόμενα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...