Προς το περιεχόμενο

[Sportwatch] Huawei Honor Magic στα 88 ευρώ από Aliexpress


thes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

spacer.png

https://www.aliexpress.com/item/32975669152.html

με κουπόνι marca617 (όπως ενημέρωσε ο makhs5, από το βράδυ της Τρίτη 25/6, ενδέχεται να μην ισχύει το κουπόνι πλέον)

Skroutz από ~140 ευρώ

GSMArena

Techradar

Επεξ/σία από thes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aliexpress και τέτοια αξία αντικειμένου είναι σχεδόν σίγουρο το τελωνείο. Μόνο ΦΠΑ 24% να βάλουν και 3€ το κλασιικό τέλος των ΕΛΤΑ πάμε στα 112€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, pantelikas είπε

Aliexpress και τέτοια αξία αντικειμένου είναι σχεδόν σίγουρο το τελωνείο. Μόνο ΦΠΑ 24% να βάλουν και 3€ το κλασιικό τέλος των ΕΛΤΑ πάμε στα 112€

Ποιο κλασικό τέλος 3€; Λίγο μπερδεύτηκες μου φαίνεται, φιλικά πάντα.

15€ ευρώ τέλος εκτελωνισμου +24% ΦΠΑ θα πληρώσει κάποιος.

https://www.elta.gr/Portals/0/pdf/Νεα ειδικά τέλη εκτελωνισμου_11_2018_final.pdf

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω είναι η αλήθεια και γι' αυτό είπα "μόνο το 3€ να βάλουν" εννοώντας το ελάχιστο που θυμάμαι. Από Ali πλέον μόνο ψιλολόγια για εμένα εκτός αν βρεθεί κάποια ιδιαίτερα καλή προσφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πόσο μεγάλο είναι το κουτί αλλά δεν είναι και 100% ότι θα περάσει τελωνείο. Αν ήθελα το συγκεκριμένο ρολόι ( να το ήθελα όμως, όχι επειδή το είδα στις προσφορές) θα το ρισκαρα. Άλλωστε οικονομικά και με τελωνείο ακόμα, συμφέρει.

Μου έχουν περάσει 2 headphones bluedio άνω των 30€ χωρίς τελωνείο τον τελευταίο χρόνο, με αρκετά μεγάλα κουτιά και πιο ογκώδη ηλεκτρονικά μέρη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο Gearvita στα 101 ευρω με eu priority line σε μαύρο και καφέ με χρήση κωδικού (check kimovil παίζει μέρες). ;) Το παρήγγειλα προχτές. Μην ανεβάζετε απο aliexpress για ποσά πανω απο 22 ευρω τελική καθώς θα κάψετε κανέναν που δεν γνωρίζει.

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Απο Gearvita στα 101 ευρω με eu priority line σε μαύρο και καφέ με χρήση κωδικού (check kimovil παίζει μέρες). ;) Το παρήγγειλα προχτές. Μην ανεβάζετε απο aliexpress για ποσά πανω απο 22 ευρω τελική καθώς θα κάψετε κανέναν που δεν γνωρίζει.

Καλά μην είμαστε απόλυτοι γιατί υπάρχουν πολλοί πωλητές που πλέον έχουν αποθήκη Ευρώπη ή στέλνουν χωρίς τελωνείο.

Κάποιος ελέγχει την περιγραφή σχετικά με την αποστολή και βλέπει σε μερικά δευτερόλεπτα αν ο εκάστοτε πωλητής προσφέρει αυτή την επιλογή.

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Billator είπε

Καλά μην είμαστε απόλυτοι γιατί υπάρχουν πολλοί πωλητές που πλέον έχουν αποθήκη Ευρώπη ή στέλνουν χωρίς τελωνείο.

Κάποιος ελέγχει την περιγραφή σχετικά με την αποστολή και βλέπει σε μερικά δευτερόλεπτα αν ο εκάστοτε πωλητής προσφέρει αυτή την επιλογή.

Συμφωνώ αλλά τα συγκεκριμένα έρχονται απο Κίνα. Η προσφορά παίζει μέρες τώρα και την εχω τσεκάρει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα, για το ίδιo προϊόν, δεύτερη επιλογή:

https://gearvita.com/huawei-honor-watch-magic-smartwatch.html

Με κουπόνι AnMagic που σύμφωνα με το χρήστη lionheart βγαίνει στα 101 ευρώ με αποστολή EU Priority line

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο κωδικός είναι ο GVHonor και επιλέγετε EU Priority Line με κόστος γύρω στα 8,5 ευρω. Το σύνολο μετα τη χρήση του κωδικού και τα μεταφορικά βγαίνει στα 101 ευρω τελική. Τη μέθοδο αποστολής την δοκίμασα πριν περίπου 1,5 μήνα σε άλλη παραγγελία και ήρθε χωρίς προβληματα σε περίπου 20-25 μέρες. Είναι η αντίστοιχη που χρησιμοποιεί και το Gearbest. Φυσικά ο καθένας είναι υπεύθυνος για τον εαυτό του. :)

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kgliat είπε

Δεκέμβρη το είχα πάρει από gearvita με eu priority line.. Κανονικά και με το νόμο τελωνείο προσέξτε 

Ευχαριστούμε για την εμπειρία. Σε μένα πέρασε κανονικά παλιότερη παραγγελία, σε εσένα δυστυχώς όχι. Επομένως 50/50.

Ο καθείς αποφασίζει για τον εαυτό του. Εγώ πάντως το παρήγγειλα και θα επανέλθω όταν παραλάβω. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, thes είπε

spacer.png

https://www.aliexpress.com/item/32975669152.html

με κουπόνι marca617

Skroutz από ~140 ευρώ

GSMArena

Techradar

Το κουπονι marca617 εισαι σιγουρος οτι λειτουργει? Εμενα μου βγαζει: This promo code is a limited offer and is no longer available.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...