Προς το περιεχόμενο

Στην κινητή τηλεφωνία η Forthnet το 2020 με τη βοήθεια της Vodafone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, lelisjr είπε

Ωραία... επιτέλους συμφωνούμε... 

Ούτε 50 MVNOs θέλω στην αγορά ούτε 10 παρόχους... ( ο 10ος μάλλον θα έχει range 5000 MHz...).

Τα καρτέλ θέλω να σπάσουν... Τα οποία όμως όπως εκμεταλλεύονται εσένα κι εμένα, έτσι εκμεταλλεύονται και όποια εταιρεία μπαίνει στα δίκτυα τους ως MVNO. 

Κράτος εν κράτει. 

Δεν έχουμε διαφορετικές απόψεις, και δεν θα έπρεπε να έχουμε, είμαστε και οι δυο καταναλωτές και έχουμε τα ίδια "συμφέροντα".

Η ένσταση μου είναι στους λόγους που υπάρχει το καρτέλ που όλοι "απολαμβάνουμε".

Δεν είναι γιατί έχουμε λίγους πάροχους ή γιατί δεν έχουμε MVNOs αλλά γιατί δεν υπάρχουν ρυθμιστικές αρχές διατεθειμένες να τους βάλουν χέρι.

Τώρα εμένα το δίκιο της καημένης της Forthnet που της ζητούσαν τρελά ποσά για να πουλήσει και συνδέσεις κινητών με αφήνει παγερά αδιάφορο.

Πόσο μάλλον που έχει παίξει κι αυτή το ρόλο της για να κλείσουν από On Telecoms μέχρι δε συμμαζεύεται γιατί εκμεταλλευόταν το μονοπώλιο της Nova και την έβαζε σχεδόν τζάμπα στα πακέτα της και φτάσαμε στο σημείο να μην υπάρχει πια κάποιος εναλλακτικός πάροχος σταθερής και internet.

Καλώς να έρθουν MVNOs αλλά δυστυχώς δεν θα έρθουν πέρα της Forthnet. H παρουσία της Forthnet μάλλον θα οδηγήσει κάθε άλλο ενδιαφερόμενο στο να κάνει πίσω γιατί δεν μπορεί να ανταγωνιστεί με συνολικά πακέτα που να συμπεριλαμβάνουν και τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...