Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο Windy δεν φαινεται τιποτα σοβαρό πέρα από βροχή και κρύο. Για οποιοδήποτε μέρος νοτιότερα από Πολιτεία,  Πεντέλη ή το πολύ Κηφισιά  δεν  θα περιμενα χιόνια. 

Οπως προαναφέρθηκε ειναι πολύ δύσκολο να χιονίσει στην Αθήνα 

Ας περιμενουμε μέχρι αύριο το απόγευμα που θα ειναι πιο ξεκάθαρη η εικόνα 

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, prometheas είπε

Στο Windy δεν φαινεται τιποτα σοβαρό πέρα από βροχή και κρύο. Για οποιοδήποτε μέρος νοτιότερα από Πολιτεία,  Πεντέλη ή το πολύ Κηφισιά  δεν  θα περιμενα χιόνια. 

Που βλέπεις το τίποτα ? εγω αλλα βλέπω ή δεν ξερω τι βλέπω.

Κρυο (φαινετε που κατεβαινει το κύμα)

image.png.5e9b8746d8b573fff775c671d882627a.png

Χιονι, απο 1cm και πάνω Νεα Μάκρη (βουνό εγώ ν. βουτζάς)

image.png.101ba0325f5d08879ab00a63aa196dce.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Τοξοβόλος___U__K είπε

Η Θεσσαλονίκη την Κυριακή θα είναι κάτασπρη από άκρη σε άκρη...

Ο Αρναουτογλου λέει ότι ίσως χρειαστούν αλυσίδες ακόμα και σε μεγάλες πόλεις στα βόρεια, ίσως και στη Θεσσαλονίκη. 😛

Για την Αττική, τη Δευτέρα είπε ότι θα χιονίσει και σε παραθαλάσσιες περιοχές. Μακάρι να ισχύσει και να είναι ακόμα πιο "βαρύ". 😁

Επεξ/σία από MitsosDaBest13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, Τοξοβόλος___U__K said:

Η Θεσσαλονίκη την Κυριακή θα είναι κάτασπρη από άκρη σε άκρη...

Τοξοοοο! Δωσε τα φωτα σου για καιρικες συνθηκες Σ/Κ στο Ιλιον. Ειναι πιθανο να δουν χιονι εκει; (Και αραγε και Δευτερα;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Τοξοοοο! Δωσε τα φωτα σου για καιρικες συνθηκες Σ/Κ στο Ιλιον. Ειναι πιθανο να δουν χιονι εκει; (Και αραγε και Δευτερα;) 

απο το windy, ολα δευτερα ξεκινανε σε αττικη.

Βεβαια επειδη το βλεπω απο το προηγουμενο ΣΚ, τοτε ξεκιναγαν απο σαββατο, μετα απο μερικες μερες, εγιναν κυριακη , και σημερα εφτασαν δευτερα. Οποτε δεν θα μου κανει εντυπωση να πηγαινει μια μερα μετα καθε μερα και στο τελος να βγει 15βαθμους.

Αλλα στα σοβαρα τωρα , οντως περιμενουμε κρυο και χιονι στα κλασσικα μερη , και παιζει πολυ εντονα αττικη χαμηλα

image.png.c530ea25567859dfcf1f4770ab806032.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, great είπε

απο το windy, ολα δευτερα ξεκινανε σε αττικη.

Βεβαια επειδη το βλεπω απο το προηγουμενο ΣΚ, τοτε ξεκιναγαν απο σαββατο, μετα απο μερικες μερες, εγιναν κυριακη , και σημερα εφτασαν δευτερα. Οποτε δεν θα μου κανει εντυπωση να πηγαινει μια μερα μετα καθε μερα και στο τελος να βγει 15βαθμους.

Αλλα στα σοβαρα τωρα , οντως περιμενουμε κρυο και χιονι στα κλασσικα μερη , και παιζει πολυ εντονα αττικη χαμηλα

image.png.c530ea25567859dfcf1f4770ab806032.png

Εμεις δηλαδη στο Μενιδι θα φτιαξουμε και χιοναθρωπο;;; :P

Προσωπικα εγω πιστευω οτι δεν θα γινει κατι το ιδιαιτερο. Κανα χιονονερο και κρυο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vforvaggelis είπε

Εμεις δηλαδη στο Μενιδι θα φτιαξουμε και χιοναθρωπο;;; :P

Προσωπικα εγω πιστευω οτι δεν θα γινει κατι το ιδιαιτερο. Κανα χιονονερο και κρυο.

τι να σου πω........εγω εδω που ειμαι πιστευω θα ζησω μερες του Jan 2019

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, MitsosDaBest13 είπε

Ο Αρναουτογλου λέει ότι ίσως χρειαστούν αλυσίδες ακόμα και σε μεγάλες πόλεις στα βόρεια, ίσως και στη Θεσσαλονίκη. 😛

Για την Αττική, τη Δευτέρα είπε ότι θα χιονίσει και σε παραθαλάσσιες περιοχές. Μακάρι να ισχύσει και να είναι ακόμα πιο "βαρύ". 😁

Κάποιοι συμπολίτες μας δεν έχουν όχι απλά θέρμανση, αλλά ούτε να φάνε...Οι συγκεκριμένες ευχές νομίζω είναι παιδικές, ειδικά αυτή την εποχή...

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, georgemvg είπε

Κάποιοι συμπολίτες μας δεν έχουν όχι απλά θέρμανση, αλλά ούτε να φάνε...Οι συγκεκριμένες ευχές νομίζω είναι παιδικές, ειδικά αυτή την εποχή...

ναι και τα παιδια στην Αφρική πεινάνε

(μέχρι να σβήσουν τα μηνύματα πάλι)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλοι θελουν να χιονισει κι αλλοι οχι για τους δικους τους λογους ο καθενας.

Κι εμενα θα μου αρεσε να χιονισει αλλα δικους μου λογους δεν θελω να χιονισει και δεν υπαρχει νοημα να συζητησουμε τι θελει ο καθενας.

Αυτο που ευχονται ολοι πιστευω ειναι να μην δημιουργηθουν προβληματα οτι κι αν γινει.

Ας το σταματησουμε εδω για να μην κλειδωθει το θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, georgemvg είπε

Κάποιοι συμπολίτες μας δεν έχουν όχι απλά θέρμανση, αλλά ούτε να φάνε...Οι συγκεκριμένες ευχές νομίζω είναι παιδικές, ειδικά αυτή την εποχή...

Η ιδια λογικη ισχυει για τον πλανητη. Εχει 4 εποχες και 4 εποχες πρεπει να ζουμε....

Το προβλημα των συνανθρωπων μας δεν λυνεται με το να εχουμε μονο Ανοιξη αλλα με το να υπαρχει μεριμνα και να κανει κατι η καθε κυβερνηση για να λυσει αυτα τα προβληματα.

Επειδη δεν προκειται να λυθει στα επομενα τουλαχιστον 10 χρονια, οταν ειναι να πεταξουμε ρουχα κλπ απλα τα μαζευουμε και τα δινουμε σε αυτους που εχουν αναγκη. (αν μπορεσουμε να τους δωσουμε και στεγη ακομα καλυτερα)

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μεταφερω εδω γιατι δεν ηξερα οτι ασχολουνται και αλλοι με τα καιρικα 😀

 

Παιδια παλι χιονια βλεπω Θεσσαλονικη λενε? Και πολικο ψυχος!!

Τι κακο ειναι αυτο παλι? Απο την μια κορωνοιος απο την αλλη χιονια. Ειχαμε και τις προαλλες τελη Γεναρη χιονια και κρυο εδω.

Νταξει καλο το χιονακι αλλα βλεπω μιλανε για πολλους ποντους και πολλα κρυα ημασταν που μασταν με λοκνταουν τωρα θα κλειστουμε για τα καλα μεσα.

 

https://www.meteology.gr/kakokairia-me-chionia-stin-thessaloniki-to-savvatokyriako-kai-mesa-stin-poli/

https://www.typosthes.gr/thessaloniki/241462_protofanis-hionias-erhetai-thessaloniki-kinisi-ix-mono-me-alysides-hartes

https://www.ieidiseis.gr/ellada/item/80056-klearxos-marousakis-poliko-psyxos-diarkeias-kai-xionia-se-athina-kai-thessaloniki

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Reinhard είπε

Νταξει καλο το χιονακι αλλα βλεπω μιλανε για πολλους ποντους και πολλα κρυα ημασταν που μασταν με λοκνταουν τωρα θα κλειστουμε για τα καλα μεσα.

Αν κατάλαβα καλά η αλλαγή του καιρού και τα χιόνια για καμία εβδομάδα δεν θα κρατήσουν; Αν ναι μικρό το κακό.

Πάλι καλά να λέμε που έχουμε καλό κλίμα. Φαντάσου να είχαμε καιρό Νορβηγίας και να είμασταν από Νοέμβρη σερί μέσα λόγο Lockdown συν χιονιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, georgemvg είπε

Κάποιοι συμπολίτες μας δεν έχουν όχι απλά θέρμανση, αλλά ούτε να φάνε...Οι συγκεκριμένες ευχές νομίζω είναι παιδικές, ειδικά αυτή την εποχή...

Εντάξει, αυτό δεν σημαίνει όμως ότι όλοι όσοι λατρεύουν το χιόνι θα πρέπει να κλαίνε με μαύρο δάκρυ άμα ρίξει χιόνι. Τώρα για άστεγους και λοιπούς εδώ και χρόνια είναι δεδομένο ότι ανοίγουν ειδικοί χώροι για την φιλοξενία τους αυτές τις ημέρες και όσοι είναι χρονια άστεγοι το γνωρίζουν αυτό. Για οσους δεν έχουν θέρμανση στο σπίτι δεν μπορεί να γίνει κάτι. 

8 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Αν κατάλαβα καλά η αλλαγή του καιρού και τα χιόνια για καμία εβδομάδα δεν θα κρατήσουν; Αν ναι μικρό το κακό.

Πάλι καλά να λέμε που έχουμε καλό κλίμα. Φαντάσου να είχαμε καιρό Νορβηγίας και να είμασταν από Νοέμβρη σερί μέσα λόγο Lockdown συν χιονιού.

Καιρό Νορβηγίας δεν πρόκειται να έχουμε ποτέ εδώ. Ένας καιρός βέβαια σαν το 2015 που θυμάμαι ότι πάγωσα πολύ στην Αθήνα, είναι αρκετός για να μας ζορίσει, η ένας καιρός σαν το 2017-18 που έριξε πολλές βροχές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...