Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, BackFromHell είπε

ποσο δε μαλλον τα apps στα κινητα σας

Τα App δεν κανουν προγνωση και κανεις δεν ζηταει κατι τετοιο. Παιρνουν δεδομενα απο site που οντως κανουν προγνωση...

 

3 ώρες πριν, BackFromHell είπε

απαιτειτε 100% προγνωσιμοτητα

100% ποτε γιατι καταλαβαινω το ποσο δυσκολο ειναι αυτο...Απαιτω να πεσουν μεσα στο αν θα βγει ηλιος η αν θα βρεξει...Τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω. Και περα απο αυτο απαιτω οταν εχει ηλιο και γαλαζιο ουρανο αυτο να το αναφερουν και οχι να μου δειχνουν οτι βρεχει στην Αθηνα στο κεντρο οταν χτες ειχε ηλιο 3-4 το μεσημερι και τα site να δειχνουν καταιγιδες...Δεν νομιζω οτι ειναι τοσο δυσκολο αυτο. Γιατι αν οντως ειναι τοτε δεν μιλαμε καν για προσπαθει προγνωσης αλλα για τζοκερ.

 

3 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Ακομα κι ολα τα μοντελα να λενε καταιγιδες, μαζι κι ολοι οι μετεωρολογοι του κοσμου, αυτο δε συνεπαγεται δεδομενες καταιγιδες στη πορτα σας

τοτε ας λενε απο τον Εβρο μεχρι την Κρητη καπου θα ριξει βροχη...Ελπιζω να πεσουν μεσα...Αλλα το να μιλαμε για καταιγιδες στο λεκανοπεδιο και να τις ψαχνουμε ειναι το αλλο ακρο, δεν νομιζετε?

 

3 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Ειναι συχνο φιανομενο τα μοντελα να βλεπουν βροχες και να μη ριχνει ουτε σταγονα, οσο συχνο ειναι και να βλεπουν λιακαδα και να φουντωνουν καταιγιδες απο το πουθενα επειδη εβγαλε ξαφνικο traffic o Σαρωνικος που ειναι η κυρια πηγη καταιγιδων για το λεκανοπεδιο. Κι αυτο, διοτι στις κακοκαιριες του λεκανοπεδιου παιζουν σημαινοντα ρολο τα γυρω βουνα που σε πολλες περιπτωσεις μπλοκαρουν τις μπουκες που εβλεπαν τα μοντελα μη υπολογιζοντας με ακριβεια το ρολο που μπορει να παιξουν τα βουνα αυτα.

Εγω προσωπικα που ζω στα Νοτια της αθηνας και ειμαι στο κεντρο της πολης λογω δουλειας καθε μερα εδω και σχεδον 15 χρονια που μπορω να θυμηθω, τοσο εξω προγνωσεις δεν θυμαμαι ξανα.

Με τον Ζορμπα πως ειχαν πεσει μεσα? Δεν ηταν το ιδιο δυσκολες οι προβλεψεις?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Πάλι το κράτος φταίει που πριν κάποια Χ χρόνια όλοι εχτιζαν όπου ήθελαν? Σε καμία χώρα δεν υπάρχει δυνατότητα να βγουν στους δρόμους και να ξέρουν από έξω τι πρέπει να υπάρχει μπροστά τους. Από την άλλη, σε άλλες χώρες δεν γινόταν αυτό που έγινε εδώ με τα αυθαίρετα. Οπότε.... 

δεν περασα εγω το νομο για νομιμοποιηση...εφοσον τα δεχτηκαν κ πληρωσαν προστιμα ΘΑ επρεπε ενα μερος τους να καταληξει για σοβαρα εργα... υπαρχουν  κ αλλες περιοχες ανατολικη αττικη με αναρχη δομηση(αυθαιρετα και χωρις αποχετευση) .ναι φταινε οι κατοικοι αλλα καλυτερα να ειναι υπερ του ο σώζον εαυτόν σωθήτω

στο Ματι μαραθωνα τα ιδια(αυθαιρετα π νομιμοποιηθηκαν) ...γι αυτο κ δεν μπορουν να τα γκρεμισουν..η απαλλοτρίωση δεν παιζει. δεν υπαρχει $ 

Επεξ/σία από kage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, xx1100 είπε

... αναπόφευκτα είναι αυτά. Πάντα θα γίνεται ΚΑΙ πολιτική. 

Αλλά - επαναλαμβάνω - οι μετεωρολογικές προβλέψεις βασίζονται σε εξαιρετικά ρευστά μαθηματικά μοντέλα. Όσο πιο ασταθές το σύστημα, και όσο πιο ανώμαλο το ανάγλυφο του εδάφους (θάλασσα, βουνά, αέρας με συνεχείς διαφορές θερμοκρασιών και ατμοσφαιρικων πιέσεων) τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες να γίνεται αδύνατη η πρόβλεψη πέραν μερικών ωρών (άσχετα εάν εμείς - ως μετεωρολόγοι, σεισμολόγοι του καναπέ - θα θέλαμε να είναι τα πάντα διασφαλισμενα). 

Το άσχημο είναι ότι λένε ότι πουλάει.Δεν μιλάω για πολιτική σκασίλα τους.Όλα στο βωμό της τηλεθέασης.Χεσ@@νη την έχουν τη πολιτική.

Πουλάει το χιόνι θα προσπαθήσουν να το κατεβάσουν μέχρι την Ομόνοια άσχετα αν μετά δεν χιονίσει ούτε στην Πάρνηθα.Μετά από 3-4 μέρες ποιος  θα το θυμάται.Θα ασχολούνται με τις υπόλοιπες προγνώσεις.

Πουλάνε οι καταιγίδες οι τυφώνες κ.λ.π. με τον τρόπο τους θα τις φέρουν μέχρι την Αθήνα και τα περίχωρα άσχετα αν δεν ρίξει ούτε βροχή για τη σκόνη.

Δυστυχώς όλα στο βωμό της τηλεθέασης και ποιο δελτίο θα είναι ψηλότερα την επόμενη μέρα στην AGB . Παλαιότερα που δεν ήταν έτσι υπήρχαν κάποιες σχετικά καλές προβλέψει. Τώρα λέμε ότι βολεύει τα Δελτία Ειδήσεων και τους μεγαλοπαρουσιαστές  για να έχουμε θέση και στα επόμενα παράθυρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Τα App δεν κανουν προγνωση και κανεις δεν ζηταει κατι τετοιο. Παιρνουν δεδομενα απο site που οντως κανουν προγνωση...

100% ποτε γιατι καταλαβαινω το ποσο δυσκολο ειναι αυτο...Απαιτω να πεσουν μεσα στο αν θα βγει ηλιος η αν θα βρεξει...Τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω. Και περα απο αυτο απαιτω οταν εχει ηλιο και γαλαζιο ουρανο αυτο να το αναφερουν και οχι να μου δειχνουν οτι βρεχει στην Αθηνα στο κεντρο οταν χτες ειχε ηλιο 3-4 το μεσημερι και τα site να δειχνουν καταιγιδες...Δεν νομιζω οτι ειναι τοσο δυσκολο αυτο. Γιατι αν οντως ειναι τοτε δεν μιλαμε καν για προσπαθει προγνωσης αλλα για τζοκερ.

τοτε ας λενε απο τον Εβρο μεχρι την Κρητη καπου θα ριξει βροχη...Ελπιζω να πεσουν μεσα...Αλλα το να μιλαμε για καταιγιδες στο λεκανοπεδιο και να τις ψαχνουμε ειναι το αλλο ακρο, δεν νομιζετε?

Εγω προσωπικα που ζω στα Νοτια της αθηνας και ειμαι στο κεντρο της πολης λογω δουλειας καθε μερα εδω και σχεδον 15 χρονια που μπορω να θυμηθω, τοσο εξω προγνωσεις δεν θυμαμαι ξανα.

Με τον Ζορμπα πως ειχαν πεσει μεσα? Δεν ηταν το ιδιο δυσκολες οι προβλεψεις?

Oλα οσα λες εχουν ενα κοινο παρανομαστη που ανεφερα και στο προηγουμενο ποστ μου. Εχεις σε γενικες γραμμες λανθασμενες προσδοκιες απο τα apps αλλα και την μετεωρολογια γενικοτερα.

Καταλαβαινω τα point σου, αλλα η απαντηση ειναι οτι η επιστημη δεν εχει προχωρησει τοσο ωστε να ειναι σε θεση να ικανοποιει τα ποσοστα επιτυχιας και με τη σταθεροτητα που θεωρεις αυτονοητη χωρις ομως να ειναι.

Τελος, δε λεγανε για καταιγιδες στο λεκανοπεδιο. Λεγανε για καταιγιδες και στο λεκανοπεδιο, μαζι με πολλες αλλες ακομα περιοχες. Εαν θες να κρινεις γενικα την προγνωση πώς πηγε, δες το συνολικα. Αλλα οπως οι περισσοτεροι, ετσι κι εσυ κοιτας το τι εγινε εξω απο την πορτα του σπιτιου σου και απο αυτο το δεδομενο κρινεις συνολικα την προγνωση και προχωρας σε λαθος συμπερασματα. Διοτι η προγνωση για τον Ιανο πηγε πολυ καλα σε γενικες γραμμες για την επικρατεια.

*Καλυτερα απο το Ζορμπα.

Αλλα για να απαντησω και στην τελευταια σου ερωτηση, με το Ζορμπα για την Αττικη ΔΕΝ ειχαν πεσει μεσα διοτι βλεπανε πολυ πιο ισχυρα φαινομενα εντος λεκανοπεδιου. Επιπλεον, και μεσα να επεφταν δε σημαινει οτι θα πεφτουν παντα μεσα. Ειπαμε, η εκτιμηση περιλαμβανει ποσοστα επιτυχιας ή και αποτυχιας. Και πρεπει να κρινεται συνολικα κι οχι απο το τι εγινε στη πορτα του σπιτιου μας.

ΥΓ. Και με τον Ιανο ειδε βροχες το λεκανοπεδιο. Πολυ λιγοτερες του αναμενομενου, ναι, αλλα οχι κι οτι μπερδεψανε τον ηλιο με τις καταιγιδες. Αυτο δεν συνεβη .

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BackFromHell είπε

Τελος, δε λεγανε για καταιγιδες στο λεκανοπεδιο. Λεγανε για καταιγιδες και στο λεκανοπεδιο, μαζι με πολλες αλλες ακομα περιοχες. Εαν θες να κρινεις γενικα την προγνωση πώς πηγε, δες το συνολικα. Αλλα οπως οι περισσοτεροι, ετσι κι εσυ κοιτας το τι εγινε εξω απο την πορτα του σπιτιου σου και απο αυτο το δεδομενο κρινεις συνολικα την προγνωση και προχωρας σε λαθος συμπερασματα. Διοτι η προγνωση για τον Ιανο πηγε πολυ καλα σε γενικες γραμμες για την επικρατεια.

 

Αν θεωρησουμε 412 τ. χλμ. "εξω απο την πορτα" μου τοτε ναι...μιλαω για το τι γινεται εξω απο την πορτα μου.

Καταιγιδες που εριξε χθες σε ολη την Αττικη δηλαδη που πεσανε εξω για το κεντρο και το λεκανοπεδιο γενικοτερα αλλα πιασανε κατι αλλο ας πουμε...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Αν θεωρησουμε 412 τ. χλμ. "εξω απο την πορτα" μου τοτε ναι...μιλαω για το τι γινεται εξω απο την πορτα μου.

Καταιγιδες που εριξε χθες σε ολη την Αττικη δηλαδη που πεσανε εξω για το κεντρο και το λεκανοπεδιο γενικοτερα αλλα πιασανε κατι αλλο ας πουμε...

Δεν χρειαζεται να επαναλαμβανομαστε. Εχεις λανθασμενες προσδοκιες και αντιληψεις για την προγνωσιμοτητα που προσφερουν τα μοντελα και η μετεωρολογια γενικοτερα. Δεν ξερω ποιος στις εχει δημιουργησει ή αν ειναι "αυτοδημιουργητες", παντως ειναι λαθος. Ποτε κανεις δε σου εταξε και δε σου υποσχεθηκε 100% επιτυχια/σταθεροτητα κλπ σε καθε κακοκαιρια και μη, για ολη την επικρατεια. Οποτε αδικως γκρινιαζεις...

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Το άσχημο είναι ότι λένε ότι πουλάει.Δεν μιλάω για πολιτική σκασίλα τους.Όλα στο βωμό της τηλεθέασης.Χεσ@@νη την έχουν τη πολιτική.

Πουλάει το χιόνι θα προσπαθήσουν να το κατεβάσουν μέχρι την Ομόνοια άσχετα αν μετά δεν χιονίσει ούτε στην Πάρνηθα.Μετά από 3-4 μέρες ποιος  θα το θυμάται.Θα ασχολούνται με τις υπόλοιπες προγνώσεις.

Πουλάνε οι καταιγίδες οι τυφώνες κ.λ.π. με τον τρόπο τους θα τις φέρουν μέχρι την Αθήνα και τα περίχωρα άσχετα αν δεν ρίξει ούτε βροχή για τη σκόνη.

Δυστυχώς όλα στο βωμό της τηλεθέασης και ποιο δελτίο θα είναι ψηλότερα την επόμενη μέρα στην AGB . Παλαιότερα που δεν ήταν έτσι υπήρχαν κάποιες σχετικά καλές προβλέψει. Τώρα λέμε ότι βολεύει τα Δελτία Ειδήσεων και τους μεγαλοπαρουσιαστές  για να έχουμε θέση και στα επόμενα παράθυρα.

Συμφωνώ απόλυτα 👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

100% επιτυχια/σταθεροτητα

ακομα θεωρεις οτι περιμενω 100% επιτυχια...Ενω απλα λεω οτι ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να λεει καταιγιδες την ωρα που ΕΧΕΙ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΟΥΡΑΝΟ... οχι συννεφια, οχι ψιχαλες, ΚΑΘΑΡΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ σχεδον ουρανο...Πως βγαινει οτι περιμενω 100% επιτυχια εσυ ξερεις. Τελος το offtopic απο μενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

ακομα θεωρεις οτι περιμενω 100% επιτυχια...Ενω απλα λεω οτι ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να λεει καταιγιδες την ωρα που ΕΧΕΙ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΟΥΡΑΝΟ... οχι συννεφια, οχι ψιχαλες, ΚΑΘΑΡΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ σχεδον ουρανο...Πως βγαινει οτι περιμενω 100% επιτυχια εσυ ξερεις. Τελος το offtopic απο μενα

Αυτα που γραφεις στα caps ειναι (επιεικως) ανακριβειες, απορω γιατι τα τονιζεις κιολας. Οι προγνωσεις εδιναν καταιγιδες στο λεκανοπεδιο εως το μεσημερι. Εως το μεσημερι το λεκανοπεδιο ειχε 2-3 ολιγολεπτες μπορες, και κυριως συννεφια την υπολοιπη μερα, με καποια διαστηματα ηλιοφανειας (αναλογως την περιοχη).

Για του λογου το αληθες Αμπελοκηποι. Μια χαρα νεφοκαλυψη ειχανε στην μεγαλυτερη διαρκεια της ημερας συν ολιγολεπτες μπροες:

http://penteli.meteo.gr/stations/ampelokipoi/

SolarRadHistory.gif

UVHistory.gif

RainHistory.gif

Καμια σχεση δεν εχουν τα δεδομενα που εχει καταγραψει ο μετεωρολογικος σταθμος λοιπον, με τις υπερβολες που γραφεις. Οτι αναμενονταν περισσοτερα φαινομενα το εχω γραψει ηδη. Eπισης εξηγησα ηδη οτι οι αιτιασεις σου πως η προγνωση απετυχε , βασιζονται σε τελειως λανθασμενες προσδοκιες που εχεις δημιουργησει στον εαυτο σου μονος σου, και ουδεις στις εχει ταξει ή εχει ισχυριστει οτι μπορουν να ικανοποιηθουν απο την επιστημη. Και ξανα-μανα, οι προγνωσεις τα πηγαν πολυ καλα για το μεγαλυτερο μερος της επικρατειας. Φτανει με την ακυρη γκρινια για το τι εγινε εξω απο την πορτα του σπιτιου σου.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά δεν θέλω 100% πρόβλεψη και γνωρίζω ότι δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ,αλλά δεν γουστάρω διαγωνισμό στο ποιος θα δει έστω πιθανά πιο επικίνδυνα φαινόμενα στην Αττική που είναι και το ζητούμενο για την τηλεθέαση μόνο και μόνο να έχει θέση στο παράθυρο του καναλιού. Μπορεί να έχω λάθος αλλά δυστυχώς έτσι το βλέπω.

Φαντάσου το ένα κανάλι να λέει καταιγίδες και πλημύρες στην Αττική από τον Ιανό και το άλλο να λέει πιθανώς κάποιες αλήτικες σταγόνες που ξέκοψαν από το σύνεφο στην  Αττική. Ποιο θα δει ο τηλεθεατής;;;;; 

Δυστυχώς τα πάντα κινούνται στη τροχιά του μπιγκμπράδερ  του Μπάτσελορ του XFactor κ.λ.π. (δηλαδή της τηλεθέασης) με οτιδήποτε κόστος και προσωπικά δεν βγάζω έξω τα Δελτία Ενημέρωσης των καναλιών και για αυτό λόγο άλλωστε δεν βλέπω τηλεόραση.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Βρε παιδιά δεν θέλω 100% πρόβλεψη και γνωρίζω ότι δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ,αλλά δεν γουστάρω διαγωνισμό στο ποιος θα δει έστω πιθανά πιο επικίνδυνα φαινόμενα στην Αττική που είναι και το ζητούμενο για την τηλεθέαση μόνο και μόνο να έχει θέση στο παράθυρο του καναλιού. Μπορεί να έχω λάθος αλλά δυστυχώς έτσι το βλέπω.

Φαντάσου το ένα κανάλι να λέει καταιγίδες και πλημύρες στην Αττική από τον Ιανό και το άλλο να λέει πιθανώς κάποιες αλήτικες σταγόνες που ξέκοψαν από το σύνεφο στην  Αττική. Ποιο θα δει ο τηλεθεατής;;;;; 

Δυστυχώς τα πάντα κινούνται στη τροχιά του μπιγκμπράδερ  του Μπάτσελορ του XFactor κ.λ.π. (δηλαδή της τηλεθέασης) με οτιδήποτε κόστος και προσωπικά δεν βγάζω έξω τα Δελτία Ενημέρωσης των καναλιών και για αυτό λόγο άλλωστε δεν βλέπω τηλεόραση.

Υπαρχουν πραγματι τυποι που εχουν μετατρεψει την προγνωση σε τηλεμαρκετινγκ, αλλα πανω-κατω ολοι οσοι παρακολουθουμε τηλεοραση/sites ξερουμε ποιοι προσεχουνε τι λενε, και ποιοι λενε-λενε για να μαζεψουν νουμερα/κλικς κλπ. Συνηθως δε, καποιοι απο αυτους της δευτερης κατηγοριας δεν ειναι καν μετεωρολογοι. Αλλα και να ηταν, εννοειται οτι σε καθε κλαδο υπαρχουν καλοι και κακοι επαγγελματιες.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Αν θεωρησουμε 412 τ. χλμ. "εξω απο την πορτα" μου τοτε ναι...μιλαω για το τι γινεται εξω απο την πορτα μου.

Καταιγιδες που εριξε χθες σε ολη την Αττικη δηλαδη που πεσανε εξω για το κεντρο και το λεκανοπεδιο γενικοτερα αλλα πιασανε κατι αλλο ας πουμε...

Ποιος σου είπε ότι δεν έριξε στο λεκανοπέδιο; Περίπου 9:30 που ήμουν στον δρόμο, έριχνε τουλούμια Κηφισό στο ύψος της Αττικής οδού. Σε σημείο που να πηγαίνουμε όλοι με 60 μιας και δεν είχε καθόλου ορατότητα από τη βροχή. Άγιο Στέφανο επίσης. Δεν καταλαβαίνω γιατί εξακολουθείς και περιορίζεις την αντίληψή σου τόσο πολύ. Είναι αδύνατον να σου πει ότι θα ρίξει Αμπελόκηπους ενώ Περιστέρι όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ποιος σου είπε ότι δεν έριξε στο λεκανοπέδιο; Περίπου 9:30 που ήμουν στον δρόμο, έριχνε τουλούμια Κηφισό στο ύψος της Αττικής οδού. Σε σημείο που να πηγαίνουμε όλοι με 60 μιας και δεν είχε καθόλου ορατότητα από τη βροχή. Άγιο Στέφανο επίσης. Δεν καταλαβαίνω γιατί εξακολουθείς και περιορίζεις την αντίληψή σου τόσο πολύ. Είναι αδύνατον να σου πει ότι θα ρίξει Αμπελόκηπους ενώ Περιστέρι όχι.

Δεν πλυμηρισαν οι δρομοι στη πορτα του σπιτιου του=απετυχαν οι προγνωσεις σε 3 app στο κινητο του, δεν υπαρχει κυκλωνας κλπ και δωστου μιρλα... Εντωμεταξυ ακομα δεν εχει καταλαβει ακομη οτι μεγαλο μερος του λεκανοπεδιου ηταν τιγκα στην μαυριλα σχεδον ολη μερα και μιλα για καλοκαιρινες ηλιοφανειες , που δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα. Εβαλα παραπανω δεδομενα απο σταθμο Αμπελοκηπων που ειναι καπως κεντρικα στο λεκανοπεδιο, για να μην παω πιο βορεια ή/και ανατολικα του λεκανοπεδιου που ειχε μαυριλα μαυρη κι αραχνη και μου πει οτι πηγα στην ακρη.

Επιπλεον δεν εχει αντιληφθει ακομα πως και τα 3 app που δινανε βροχες/καταιγιδες και για τα οποια γκρινιαζει, επεσαν ΜΕΣΑ!

Ζητηματα βασικης αντιληψης δηλαδη, απλα και μονο για να παιξει η μιρλα κι αυτοι που την πρεσβευουν σε καθε καιρικο φαινομενο. Παντα ητανε της μοδας αυτη η τακτικη.. Εχουν πεσει μεσα οι προγνωσεις για τον Ιανο οσο δε παει για το μεγαλυτερο μερος της χωρας, αλλα ζουν αναμεσα μας αυτοι που επιμενου πως οι προγνωσεις απετυχαν κρινοντας απο το τι εγινε εξω απο την πορτα τους, αντε το πολυ πολυ στη γειτονια τους.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αληθεια ξερει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κανεις απο εσας  τι ονομαζεται στη μετεωρολογια καταιγιδα;

Επεξ/σία από cumulus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...