Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καλοκαίρι πάντως δεν ήταν τόσο ζόρικο. Μόνο το Μάιο μας πέθανε.

Βασικά τα δύο τελευταία καλοκαίρια νομίζω ήταν πιο χαλαρά απ' τα τελευταία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

53 λεπτά πριν, cumulus είπε

Εννοείται.Θα ανεβάσω αύριο το καλοκαίρι .

Βρηκα χρονο

Ιουνιος μ.ο 24.5 ο πιο δροσερος απο τοτε που εχω το σταθμο

Ιουλιος 28.8 ο δευτερος θερμοτερος

Αυγουστος 29.9 και ηταν ο θερμοτερος.

Ο Ιουλιος ηταν 0,6 βαθμους πανω απο το μ.ο και ο Αυγουστος 1,5 !!! βαθμο πανω απο το μ.ο και ο Ιουνιος 0,8 κατω απο το μ.ο

Να συμπληρωσω οτι ο σταθμος δεν ειναι τοποθετημενος σωστα,λογω των συγκατοικων,αλλα θεωρω οτι το λαθος ειναι σταθερο καθε φορα.Δηλαδη μπορει ο μ.ο πχ του Αυγουστου να ηταν χαμηλοτερος αλλα και με σωστη τοποθετηση παλι θα ηταν ο θερμοτερος κ.ο.κ

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, liakjim είπε

Πωπω μάν'μ , τι καταιγίδα ήταν αυτή;

Που έριξε; Εδώ Αθήνα τρελή συννεφιά και πολύς αέρας, αλλά τελικά ελάχιστο ως καθόλου έριξε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, cumulus είπε

Βρηκα χρονο

Ιουνιος μ.ο 24.5 ο πιο δροσερος απο τοτε που εχω το σταθμο

Ιουλιος 28.8 ο δευτερος θερμοτερος

Αυγουστος 29.9 και ηταν ο θερμοτερος.

Ο Ιουλιος ηταν 0,6 βαθμους πανω απο το μ.ο και ο Αυγουστος 1,5 !!! βαθμο πανω απο το μ.ο και ο Ιουνιος 0,8 κατω απο το μ.ο

Να συμπληρωσω οτι ο σταθμος δεν ειναι τοποθετημενος σωστα,λογω των συγκατοικων,αλλα θεωρω οτι το λαθος ειναι σταθερο καθε φορα.Δηλαδη μπορει ο μ.ο πχ του Αυγουστου να ηταν χαμηλοτερος αλλα και με σωστη τοποθετηση παλι θα ηταν ο θερμοτερος κ.ο.κ

Και ο Σεμπτεμβριος ηταν σχετικα ζεστος .... ειχα ετοιμαστει για ανακανιση γκαζον και δεν επεφτε ο ρουφιανος κατω απο 30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Που έριξε; Εδώ Αθήνα τρελή συννεφιά και πολύς αέρας, αλλά τελικά ελάχιστο ως καθόλου έριξε. 

Ωρωπό. Πανικός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Βασίλης_29 είπε

Που έριξε; Εδώ Αθήνα τρελή συννεφιά και πολύς αέρας, αλλά τελικά ελάχιστο ως καθόλου έριξε. 

Δυτικά προάστια έγινε ο κακός χαμός. Δεν έβλεπες πού πήγαινες στην Καβάλας, από το χαλάζι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα κατι βιντεο προς μενιδι...εγινε πανικος και εκει. Ηλιουπολη και Αμπελοκηπους που ημουν το μεσημερι και το απογευμα πολυ ψοφια πραγματα. ΟΥτε ψιχαλα δεν το λες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Δυτικά προάστια έγινε ο κακός χαμός. Δεν έβλεπες πού πήγαινες στην Καβάλας, από το χαλάζι. 

Ναι, κάτι άκουσα μετά για Μενίδι. Δεν έριξε σε όλη την Αττική αλλά σε συγκεκριμένες έγινε χαμός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδω επαρχια Φλωρινας εβρεχε απο την Κυριακη το μεσημερι-νωρις απογευμα μεχρι Δευτερα το μεσημερι, σχεδον νον στοπ.

Γενικα για την περιοχη μου ειναι ο πιο ζεστος χειμωνας, εδω και καιρο. Αυτην την περιοδο ειχαμε χιονια, και μερικα βραδια μπορει να εφτανε και -10 (πχ Ιαν του '17 που ειχαν γινει οι ζημιες στην Θεσσαλονικη, εδω ειχαμε -15-20 τα βραδια). Τωρα εχει 4 βαθμους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να συνεχίσει έτσι ζεστός όπως πάει εδώ στην Αττική.

Εγώ δεν κρατάω σημειώσεις αλλά κάνω συγκρίσεις ανάλογα με το πετρέλαιο που έχω κάψει και τις ώρες ανάματος. Φέτος παίζει να έχω καταναλώσει πολύ λιγότερο σχετικά με άλλες χρονιές. Συνήθως πρωί ανάβω 1-2 ώρες , πολλές μέρες  όπως και σήμερα δεν νοιώθω την ανάγκη να το ανάψω. 

Παλαιότερες καλές εποχές που δεν ξέραμε τι να κάνουμε τα λεφτά και τα τζογάραμε στα χρηματιστήρια να κονομήσουν κάποιοι , περιμέναμε με αγωνία πότε θα χιονίσει , τώρα παρακαλάμε και κάνουμε το σταυρό μας να μην δούμε καθόλου χιόνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, papoys1 είπε

Μακάρι να συνεχίσει έτσι ζεστός όπως πάει εδώ στην Αττική.

Εγώ δεν κρατάω σημειώσεις αλλά κάνω συγκρίσεις ανάλογα με το πετρέλαιο που έχω κάψει και τις ώρες ανάματος. Φέτος παίζει να έχω καταναλώσει πολύ λιγότερο σχετικά με άλλες χρονιές. Συνήθως πρωί ανάβω 1-2 ώρες , πολλές μέρες  όπως και σήμερα δεν νοιώθω την ανάγκη να το ανάψω. 

Παλαιότερες καλές εποχές που δεν ξέραμε τι να κάνουμε τα λεφτά και τα τζογάραμε στα χρηματιστήρια να κονομήσουν κάποιοι , περιμέναμε με αγωνία πότε θα χιονίσει , τώρα παρακαλάμε και κάνουμε το σταυρό μας να μην δούμε καθόλου χιόνι.

Εχεις απολυτο δικιο ως προς το οικονομικο,αλλα επειδη αυτος ο καιρος δεν ειναι νορμαλ τις οποισδηποτε επιπτωσεις που θα φανουν σε καποιες δεκαετιες θα τις πληρωσουμε ακριβοτερα (αν ζουμε βεβαια)

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ok το οικονομικό αλλα η αληθεια ειναι οτι το καλοκαιρι δεν παραπονιεται κανεις που εχει 40 βαθμους και αναβουν AC (άρα καις ρευμα αντι για πετρελαιο το χειμώνα), ολοι θελουν καλοκαιρι και να ψήνονται,  πως θα παω διακοπες λεει με 27 βαθμους.

Ενω για καποιο λογο ο χειμωνας ειναι τζιζ! κακος! 

εγω ειμαι ο τρελλος παντα που ειμαι αντιθετος, λατρευω χειμωνα και κρυο μισω καλοκαιρι και ζεστη. Δωσε μου χιονι και 0 βαθμους να περπατας εξω να παγωνει η μυτη βολτα απο το να καθομαι να ψήνομαι στους 40 υπο σκιά και να θες να βγάλεις την σάρκα σου.

το αν θα το δουμε σε δεκαετιες με κλιματική αλλαγη παιζετε....το οτι αυτο που ζουμε εδω και αρκετα χρονια (που επιβεβαιωσε και με στατιστικα ο φιλος απο πάνω) οτι χειμώνα δεν εχουμε και περναμε χριστουγεννα με κοντομανικα ειναι τραγικο. 

Επεξ/σία από great
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
45 minutes ago, great said:

το καλοκαιρι δεν παραπονιεται κανεις που εχει 40 βαθμους και αναβουν AC

Προφανώς και παραπονιέται κόσμος και το καλοκαίρι. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, great είπε

ok το οικονομικό αλλα η αληθεια ειναι οτι το καλοκαιρι δεν παραπονιεται κανεις που εχει 40 βαθμους και αναβουν AC (άρα καις ρευμα αντι για πετρελαιο το χειμώνα), ολοι θελουν καλοκαιρι και να ψήνονται,  πως θα παω διακοπες λεει με 27 βαθμους.

Ενω για καποιο λογο ο χειμωνας ειναι τζιζ! κακος! 

εγω ειμαι ο τρελλος παντα που ειμαι αντιθετος, λατρευω χειμωνα και κρυο μισω καλοκαιρι και ζεστη. Δωσε μου χιονι και 0 βαθμους να περπατας εξω να παγωνει η μυτη βολτα απο το να καθομαι να ψήνομαι στους 40 υπο σκιά και να θες να βγάλεις την σάρκα σου.

το αν θα το δουμε σε δεκαετιες με κλιματική αλλαγη παιζετε....το οτι αυτο που ζουμε εδω και αρκετα χρονια (που επιβεβαιωσε και με στατιστικα ο φιλος απο πάνω) οτι χειμώνα δεν εχουμε και περναμε χριστουγεννα με κοντομανικα ειναι τραγικο. 

μαζι σου ειμαι αδελφε.Δωσε μου κρυο να ευχαριστηθω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...