Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, Log@n είπε

Το ανεκδοτο με το βοσκο και το λυκο το εχεις ακουστα? Οταν τρομοκρατεις τον κοσμο για την παραμικρη καταιγιδα, ειναι λογικη αυτη η αντιδραση, και οταν μια φορα θα γινει οντως η στραβη, well...

Σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό που λες.

Ο νεοέλληνας είναι το πιο εγωιστικό ανθρωπίδιο . Αν δεν ισχύει για αυτόν η πρόβλεψη με ακρίβεια τύπου "στο μπαλκόνι μου έχω έναν φύκο, να τον σκεπάσω;" , τότε βγάζει εκτός όλη την πρόβλεψη.

Επίσης είναι και εξαιρετικά αφελής, ψάχνοντας την πληροφορία σε όλους τους click bait wanna be meteorogist που έχει ένα γκρουπ στο facebook και νομίζει ότι κάνει μετεωρολογία.

Από όπου και να το πιάσεις, βλακεία στο τετράγωνο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, liakjim είπε

Σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό που λες.

Ο νεοέλληνας είναι το πιο εγωιστικό ανθρωπίδιο . Αν δεν ισχύει για αυτόν η πρόβλεψη με ακρίβεια τύπου "στο μπαλκόνι μου έχω έναν φύκο, να τον σκεπάσω;" , τότε βγάζει εκτός όλη την πρόβλεψη.

Επίσης είναι και εξαιρετικά αφελής, ψάχνοντας την πληροφορία σε όλους τους click bait wanna be meteorogist που έχει ένα γκρουπ στο facebook και νομίζει ότι κάνει μετεωρολογία.

Από όπου και να το πιάσεις, βλακεία στο τετράγωνο...

Θα συμφωνησω 100% μαζι σου, εδωσα ομως βαση στο πως εχει "εκπαιδευτει" απο τα ΜΜΕ, τουλαχιστον σε οτι αφορα τα μετεωρολογικα και πως αυτο αιτιολογει καπως τις αντιδρασεις, οποτε θα επιμεινω στον παραλληλισμο με το ανεκδοτο. Αλλα ειμαστε και off topic 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, moure είπε

Εκάλη Διόνυσο παντού σπασμένα πευκα,υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.

Εγω φιλοξενω γειτονες με 2 μωρα 3 μηνων ... 12 ωρες+ χωρις ρευμα ειναι

Παντως εδω 25 ποντους χιονι εχει και ριχνει ακομα ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, great είπε

Το μεγαλυτερο προβλημα σε ολο αυτο ειναι οτι δεν μπορουμε να χαρουμε snow day.

Τωρα με την τηλεεργασια θα πρεπει να δουλεψεις. Εποχες πριν στον Διόνυσο, χιονι=καναπες=τζακι=σειρές.

Ελεγες δεν θα ερθω ειναι στρωμένα και τελείωνε το θέμα.4-5 φορές τον χρόνο.

 

Μπα...πολλές περιοχές έχουν διακοπή ρεύματος. Και απ' το κινητό δουλειά δε γίνεται.

Και γενικά δε βλέπω ιδιαίτερη διάθεση για εργασία σήμερα από κόσμο που εργάζεται σε γραφεία.

Κοινώς παίζει να είναι η μοναδική ημέρα της χρονιας που ο κόσμος μπορεί να λουφαρει με δικαιολογία 😛

Επεξ/σία από gas7777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, fredd0 είπε

Εγω φιλοξενω γειτονες με 2 μωρα 3 μηνων ... 12 ωρες+ χωρις ρευμα ειναι

Παντως εδω 25 ποντους χιονι εχει και ριχνει ακομα ...

Μπράβο σου! Να'σαι καλά για την κίνησή σου. 

  Δυστυχώς με τέτοιο χιόνι έχουν ξεκινήσει και τα προβλήματα στην Αθήνα. Δεν είμαστε μαθημένοι σε τέτοιες συνθήκες (που σε άλλες περιοχές της Ελλάδας αυτό το σκηνικό μπορεί να είναι λάιτ και λογικό). Πέρα από όσα ανέφερα εχθές, που είναι προσωπικά και ποιος χέστηκε, υπάρχει κόσμος που δεν δουλεύει με τηλεργασία και θα ταλαιπωρηθεί πολύ σήμερα πήγαινε έλα.

  Και πολλά άλλα. Νομίζω πως απλά για να δούμε άσπρο τοπίο μέσα στην Αθήνα δεν αξίζει αν το βάλεις στη ζυγαριά με τα προβλήματα που δημιουργεί σε μια άμαθη πόλη σε τέτοιες συνθήκες.

  Τέσπα, ας ευχηθώ εγώ να τελειώσει γρήγορα με όσο το δυνατόν λιγότερα θέματα. 

 

Πάντως δε θυμάμαι τόοοσο χιόνι σε όλα την Αθήνα άλλη χρονιά.

 

Επεξ/σία από manzana
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω στην Εύβοια πάντως τα τελυταία χρόνια είμαστε μαθημένοι, οποιο σύστημα έχει περάσει μας έχει βρει και μας βαράει. Εδω κεντρική Εύβοια 100μ υψόμετρο με 40 πόντους χιόνι και να ρίχνει ακόμα μπάλες και δεν μου κάνει καμμία εντύπωση. Κανονικά στην δουλειά χωρίς να τρέχει τίποτα😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, george200-13 είπε

Εδω στην Εύβοια πάντως τα τελυταία χρόνια είμαστε μαθημένοι, οποιο σύστημα έχει περάσει μας έχει βρει και μας βαράει. Εδω κεντρική Εύβοια 100μ υψόμετρο με 40 πόντους χιόνι και να ρίχνει ακόμα μπάλες και δεν μου κάνει καμμία εντύπωση. Κανονικά στην δουλειά χωρίς να τρέχει τίποτα😂

Θείος μου έχει σπίτι στη Σέτα. Κάθε χειμώνα θάβεται το χωριό. Εννοείται ότι πάει μόνο τα καλοκαίρια... για επισκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαμε να το δούμε αυτό με στρωμένο χιόνι το πρωί στο κέντρο από 2002 και το 1987, άλλες χρονιές μόνο ήπια χιονοστρωση το βράδυ. Τώρα πίνω το τσαγακι μου και μετά θα κατέβω στο κέντρο για περπάτημα και φωτογραφιες, θα τα ξαναδούμε αυτά σε 20 - 25 χρόνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...