Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, moure είπε

Η κατάσταση στους δρόμους γύρω από το σπίτι μου

DSC_0037_compress87.jpg

DSC_0036_compress76.jpg

DSC_0035_compress51.jpg

DSC_0042_compress91.jpg

DSC_0041_compress81.jpg

DSC_0040_compress58.jpg

DSC_0039_compress33.jpg

DSC_0038_compress26.jpg

Χαλαρα ειναι.....λιγο χιονακι καλο κανει.....σκοτωνει και τα κουνουπια.😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκα μέχρι Σύνταγμα και έβγαλα μπόλικες φώτο, δύσκολο και επικίνδυνο το περπάτημα δεν παλεύεται, τα χιόνια έχουν αρχίσει να λιώνουν και ακούς παντού σταγόνες και υδρορροές σαν να βρέχει, υπάρχει μπόλικο χιόνι σε ορισμένα πεζοδρόμια δέντρα και μέρη που δεν καθαριστικαν. Όποιος δεν έχει κάποια αναγκαία δουλειά και δεν έχει αμάξι να μείνει σπίτι αυριο και να μην βγει διότι είναι πολύ επικίνδυνα, ότι παπούτσι και να έχεις και όσο σιγά και να περπατάς δεν αποφεύγεται ο κίνδυνος γλίστρας και η στραβή. 

Ραντεβού σε 20 χρόνια πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
17 minutes ago, Βασίλης_29 said:

Ραντεβού σε 20 χρόνια πάλι. 

Υπάρχει πιθανότητα να είναι σαν τα 2000s, δλδ 2002/2004/2008, lol 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Thresh είπε

Υπάρχει πιθανότητα να είναι σαν τα 2000s, δλδ 2002/2004/2008, lol 😛

04 και 08 δεν νομίζω. Το 2002 όταν έριξε δεν ξέρω τι έγινε στο κέντρο γιατί ειχα πάει Κηφισιά εκείνο το τετραήμερο και δεν πρόλαβα τα χιόνια του κέντρου, καλά ΒΠ τότε δεν το συζητάμε, βγήκα και περπάτησα κάποια χλμ μέσα σε χιόνι 20-30 πόντους και μετά είχε νεκρωσει το πόδι μου από το κρύο, είχα φοβηθεί πολύ, στο σπίτι είχα τα πόδια ανεβασμένα στο καλοριφέρ για 30 λεπτά μέχρι να συνέλθουν. 

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτές οι 3 χρονιές ήταν το λιγότερο επικές για τα ΒΠ από πλευράς χιονιού, σε συνδυασμό με πιο χαμηλές θερμοκρασίες από ότι χθες και σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Thresh είπε

Αυτές οι 3 χρονιές ήταν το λιγότερο επικές για τα ΒΠ από πλευράς χιονιού, σε συνδυασμό με πιο χαμηλές θερμοκρασίες από ότι χθες και σήμερα.

Δε τα μετρησα, αλλα με τη δικη μου μνημη φετος ηταν χειροτερα. Χωρια που εδω δεν εχει ρευμα κανα 24 ωρο (ας ειναι καλα οι μπαταριες του φβ), χιονι μεχρι το γονατο δεν εχω ξαναδει στα ΒΠ. Αλλα οντως απο θερμοκρασια παμε "καλα" μεχρι -2 εχει παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, fredd0 said:

Δε τα μετρησα, αλλα με τη δικη μου μνημη φετος ηταν χειροτερα. Χωρια που εδω δεν εχει ρευμα κανα 24 ωρο (ας ειναι καλα οι μπαταριες του φβ), χιονι μεχρι το γονατο δεν εχω ξαναδει στα ΒΠ. Αλλα οντως απο θερμοκρασια παμε "καλα" μεχρι -2 εχει παει.

To έχω ξαναδεί τις 3 αυτές, plus ότι κράτησαν περισσότερες μέρες. 

Κι εγώ με 7 ώρες διακοπή ρεύματος ήμουν σήμερα, ευτυχώς. Σε άλλες περιοχές είναι πολύ παραπάνω

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/koinonia/331873/xoris-reyma-250-000-noikokyria-logo-kakokairias-tha-parei-meres-i-apokatastasi-leei-o-epikefalis-deddie?fbclid=IwAR07leVKWxZwATaCa2aprYkC2V_pIij2gk0PBCz850R8V5wUYkJgv7hHdPE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Thresh είπε

To έχω ξαναδεί τις 3 αυτές, plus ότι κράτησαν περισσότερες μέρες. 

Κι εγώ με 7 ώρες διακοπή ρεύματος ήμουν σήμερα, ευτυχώς. Σε άλλες περιοχές είναι πολύ παραπάνω

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/koinonia/331873/xoris-reyma-250-000-noikokyria-logo-kakokairias-tha-parei-meres-i-apokatastasi-leei-o-epikefalis-deddie?fbclid=IwAR07leVKWxZwATaCa2aprYkC2V_pIij2gk0PBCz850R8V5wUYkJgv7hHdPE

ε οταν λεμε στους βλαμμενους τους ΟΤΑ να κουρευουν τα πευκα κατω απο τα καλωδια της ΔΕΗ κανουν τους εξυπνους και λενε "καναμε διχαλα δεν εχουν αναγκη" (V δηλαδη και τα καλωδια περνουν αναμεσα). Εδω (εκαλη) καθε δευτερο στενο εχει και πεσμενο/σπασμενο πευκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, fredd0 said:

ε οταν λεμε στους βλαμμενους τους ΟΤΑ να κουρευουν τα πευκα κατω απο τα καλωδια της ΔΕΗ κανουν τους εξυπνους και λενε "καναμε διχαλα δεν εχουν αναγκη" (V δηλαδη και τα καλωδια περνουν αναμεσα). Εδω (εκαλη) καθε δευτερο στενο εχει και πεσμενο/σπασμενο πευκο

Έγινε μια αρχή μετά το Μάτι και ψιλο γίνεται στα κλαδιά 2 καλοκαίρια τώρα. Ολόκληρα τα δέντρα όμως ήταν το τωρινό πρόβλημα, που ίσως αρχίσει να γίνεται αξιολόγηση της κατάστασής τους (αρρώστιες) για να φεύγουν ολόκληρα.

Μακρινό όνειρο η υπογειοποίηση των καλωδίων ασφαλώς. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανε μεγαλες ζημιες το χιονι στην πρωτευουσα βλεπω.Τοσες βλαβες σε μεση ταση?Ουτε σε μια εβδομαδα δεν προκειται να τα φτιαξουν.Εμας εριξε 30 ποντους το βραδυ Σαββατο προς Κυριακη και αλλους 30 το βραδυ Κυριακη προς Δευτερα.Δεν ειχαμε την παραμικρη ζημια χωρια που μεχρι το απογευμα της Δευτερας το εφαγε το μισο.Εφαγε και σημερα αρκετο και αν κανει 2-3 μερες ετσι δεν θα μεινει ιχνος.Παλι καλα δλδ,εσεις εκει εχετε θεμα βλεπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 minutes ago, LouCi4er said:

Εκανε μεγαλες ζημιες το χιονι στην πρωτευουσα βλεπω.Τοσες βλαβες σε μεση ταση?Ουτε σε μια εβδομαδα δεν προκειται να τα φτιαξουν.Εμας εριξε 30 ποντους το βραδυ Σαββατο προς Κυριακη και αλλους 30 το βραδυ Κυριακη προς Δευτερα.Δεν ειχαμε την παραμικρη ζημια χωρια που μεχρι το απογευμα της Δευτερας το εφαγε το μισο.Εφαγε και σημερα αρκετο και αν κανει 2-3 μερες ετσι δεν θα μεινει ιχνος.Παλι καλα δλδ,εσεις εκει εχετε θεμα βλεπω.

Έριξε περισσότερο από Θεσσαλονίκη αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...