Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Έκανε νομίζω κι άλλη μια φορά αντίστοιχες θερμοκρασίες (και μέρες) μέσα στο καλοκαίρι κι αυτό ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψιλοκοιτάζω το Foreca αλλά έχω κι έναν , αρκετά απλό, μετεωρολογικό σταθμό (σε καλό σημείο) ώστε να βλέπω τις current συνθήκες. 

Το Foreca συνήθως, πέφτει μέσα. Λίγο στις χαμηλές θερμοκρασίες μας τα χαλάει, όπου βλέπω από 2 μέχρι και 4 βαθμούς διαφορά από τον σταθμό. Δεν ξέρω αν παίζει μεγάλο ρόλο από που "αντλεί" τις πληροφορίες, φαίνεται να είναι από κοντινή πηγή.

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λένε πάλι για μεγάλους καύσωνες διάρκειας και έως 44. Εγώ νομίζω τα παραλένε κλασσικά. Στην Αθήνα μέχρι 37 ως 38 θα πάει. Ελευσίνα και σε κάποιες περιοχές που λόγω μικροκλιματος ανεβαίνει θα πάει 40 και επάνω. Επαρχία περιμένουμε σε Λάρισα και Θεσσαλία να έχει τα ρεκόρ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rus είπε

μα και οι δυο τα ιδια στοιχεια δε μεταδιδουν? απλα με αλλο ισως τροπο

Δεν μεταδιδουν στοιχεια,αλλα παιρνουν τα δεδομενα και τα "μεταφραζουν" σε προγνωση.Αλλιως ολοι θα γινομασταν μετερεωλογοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, cumulus είπε

Δεν μεταδιδουν στοιχεια,αλλα παιρνουν τα δεδομενα και τα "μεταφραζουν" σε προγνωση.Αλλιως ολοι θα γινομασταν μετερεωλογοι.

Μα τα ιδια στοιχεια απ την ΕΜΥ μεταδιδουν ολοι. Ιδιες θερμοκρασιες δε δινουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, cumulus είπε

Αστο δεν το πιανεις το νοημα.

το νοημα ειναι αυτο που σου ειπα, οση θερμοκρασια δωσει για Αθηνα ο ταδε παρουσιαστης/μετεωρολογος, την ιδια θα δωσει και ο δεινα.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ατάκα πριν λίγα δευτερόλεπτα του Καλλιάνου: "[...]ο καιρός θα είναι εκπληκτικός...[...]" και μετά από λίγο άρχισε να αναφέρει τα 40άρια, προσοχή στις τάδε περιοχές κ.λπ..

Πρέπει να είναι βλαμμένος εντελώς.

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...