Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, phanispal είπε

Ατάκα πριν λίγα δευτερόλεπτα του Καλλιάνου: "[...]ο καιρός θα είναι εκπληκτικός...[...]" και μετά από λίγο άρχισε να αναφέρει τα 40άρια, προσοχή στις τάδε περιοχές κ.λπ..

Πρέπει να είναι βλαμμένος εντελώς.

Μαζί με τα 40άρια θα έχει και μπόλικη σκόνη. Φανταστικός καιρός. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, MitsosDaBest13 είπε

Μαζί με τα 40άρια θα έχει και μπόλικη σκόνη. Φανταστικός καιρός. 😛

Χτες ο ουρανός ήταν σαν κήπος 😛 33-34 βαθμοί και σκόνη στο φουλ. 

Ο καλύτερος καιρός για κάποιον που μόλις πριν 20 μέρες ανάρρωσε από covid ( για μένα ομιλώ 😛 ).

Btw, ο weather station μου λέει 31.4 βαθμούς αυτή την ώρα και ακόμη δεν έχει χτυπήσει ο ήλιος στο μπαλκόνι (δεν βλέπει την μονάδα ο ήλιος αλλά όταν χτυπάει δείχνει σίγουρα 1-1.5 βαθμό παραπάνω, για λίγη ώρα όμως)

Επεξ/σία από tommybertsen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται ότι θα έχουμε μία πρόσκαιρη ανάπαυλα της πλάκας Δευτέρα - Τετάρτη και πάμε μετά για 2ο γύρο έως περίπου 3-4 Ιουλίου πάλι με καύσωνα.

Ό,τι είχαμε γλιτώσει τόοσα χρόνια (από το 07-09 ίσως) και τα έτρωγε η Ιβηρική, θα τα φάμε φέτος φαίνεται. Σύστημα χαμηλών στη δυτική Ευρώπη που σπρώχνει τις διατάξεις της Αφρικής στην Ανατολική Μεσόγειο. Εδώ και περίπου δέκα χρόνια, ζούμε με εξαιρέσεις ολίγων ημερών το ακριβώς ανάποδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πού μένεις, αλλά Κηφισιά 36/27 με 60% υγρασία και άπνοια, είναι κλασική μέρα Αθηναϊκού καύσωνα, κι αυτό το μοτίβο φαίνεται να συνεχίζει έως ΚΑΙ την Κυριακή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ ίσως έχεις δίκιο, δεν κοίταξα την σχετική υγρασία ακόμα. Κέντρο Αθήνας μένω, καύσωνα δεν έχουμε για μένα αν δεν πάει τουλάχιστον 38, με 37 είμαστε στο όριο, αλλά παίζει ρόλο και η υγρασία. Στο σπίτι τουλάχιστον την βγάζουμε χαλαρά με ανεμιστήρα ακόμα, ανοίγουμε κάποια παράθυρα και είχε ρεύμα αέρα, αν κυκλοφορείς έξω είναι προφανώς πιο ζόρικα, εγώ αναμένω αν θα πάμε 39 - 41 ή θα μείνουμε σε αυτό που είχαμε εχτές και σήμερα. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Οκ ίσως έχεις δίκιο, δεν κοίταξα την σχετική υγρασία ακόμα. Κέντρο Αθήνας μένω, καύσωνα δεν έχουμε για μένα αν δεν πάει τουλάχιστον 38, με 37 είμαστε στο όριο, αλλά παίζει ρόλο και η υγρασία. Στο σπίτι τουλάχιστον την βγάζουμε χαλαρά με ανεμιστήρα ακόμα, ανοίγουμε κάποια παράθυρα και είχε ρεύμα αέρα, αν κυκλοφορείς έξω είναι προφανώς πιο ζόρικα, εγώ αναμένω αν θα πάμε 39 - 41 ή θα μείνουμε σε αυτό που είχαμε εχτές και σήμερα. 

αντεχεις αρκετα παντως γιατι 2 μερες τωρα οποτε βγαινω απο το σπιτι στους Αμπελοκηπους νιωθω την ατμοσφαιρα αποπνικτικη, πας σουπερ μαρκετ που ειναι 100 μετρα μακρυα και θες να βγαλεις το δερμα σου, αερακι ουτε για αστειο. Σπιτι με ανεμιστηρα ειναι οκ μονο οταν ο ανεμιστηρας με βαραει direct και δεν παει περα δωθε αλλιως κανω μπανιο και σε 5 λεπτα ειμαι μουσκεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ όλοι έλεγαν που είναι το καλοκαίρι γιατί τους χαλούσαν οι μαξ 30 βαθμοί. Τώρα που είμαστε όλοι μέσα στο γραφείο με κλιματισμό, το απόγευμα με κλιματισμό σπίτι, δεν μας πειράζει!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

αντεχεις αρκετα παντως γιατι 2 μερες τωρα οποτε βγαινω απο το σπιτι στους Αμπελοκηπους νιωθω την ατμοσφαιρα αποπνικτικη, πας σουπερ μαρκετ που ειναι 100 μετρα μακρυα και θες να βγαλεις το δερμα σου, αερακι ουτε για αστειο. Σπιτι με ανεμιστηρα ειναι οκ μονο οταν ο ανεμιστηρας με βαραει direct και δεν παει περα δωθε αλλιως κανω μπανιο και σε 5 λεπτα ειμαι μουσκεμα...

Μπα κάθε άλλο, δεν αντέχω και ως ευπσθης ομάδα, ίσως απλά έχω συνηθίσει τις συνθήκες η περίμενα κάτι πολύ χειρότερο στο μυαλό μου, η ζέστη με πειράζει πολύ. Και εγώ αν βγω έξω και μπω στο σπίτι έχω γίνει χάλια αλλά μετά αφαιρώ τα ρούχα μου κάθομαι στο ανεμιστήρα και ηρεμώ. Δεν τον βάζω direct γιατί πιάνομαι η έχω πονοκεφάλους. Το σπίτι έχει 29.5 ακόμα δεν άγγιξε τους 30 μόνο επάνω στο δωμα. Σήμερα δεν έχει αέρα, τις προηγούμενες δύο μέρες είχε περισσότερο. Λογικά θα ανεβαίνει η θερμοκρασια του σπιτιού και το επόμενο τριήμερο θα γίνει χειρότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Λογικά θα ανεβαίνει η θερμοκρασια του σπιτιού και το επόμενο τριήμερο θα γίνει χειρότερα. 

στις 3 η ωρα παντως που πηγαινα απο Πειραια προς Αμπελοκηπους κατω απο 36 δεν επεσε η εξωτερικη...Αλλα οπως λες κ εσυ τα χειροτερα μαλλον δεν ηρθαν...Και δεν εννοω μονο τις επομενες μερες αλλα και τον Ιουλιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω στον πειραια ειναι το παρκο δηλαβερη στην θηβων,συνορα νικαια πειραια καμινια και ενω δεν εχει τρελο πρασινο,μονο και μονο που ειναι μια μεγαλη εκταση χωρις καθολου τσιμεντο,τιγκα στο χωμα και το πρασινο,η αισθηση απο την καυτη ασφαλτο και τα πεζοδρομια με εκει ειναι αναλογο σαν να μπηκες σε κλιματιζομενο χωρο.Και πραγματικα αναρωτιεμαι πως θα ηταν η ζωη μας αν δεν ειχε καλυφθει και το παραμικρο κομματι πρασινου στην αθηνα?

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιων, γιατί να χωρούσαμε 5.000.000+ και να είχαμε και πράσινο, δύσκολο.

Οπότε σκέψου αν θα ήσουν εσύ μέσα σε αυτούς και αν ναι, τι παραπάνω/λιγότερο θα είχες από εκείνους που δε θα ήταν εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...