Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Υπομονη καμια βδομαδα.

Βρε άμα είναι μια εβδομάδα Okay δεν έγινε κάτι, θα περάσει. Αυτό που ελπίζω κυρίως είναι να είναι ο τελευταίος καύσωνας του φετινού καλοκαιριού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

39 λεπτά πριν, ougxar είπε

Ο επομενος που θα μου πει αχ τι ωραια ερχεται καλοκαιρακι μετα το φετινο θα του βαλω πυρακτωμενο σιδερο στο αυτι

Φαντάζομαι γίνεται αντιληπτή η διαφορά ζέστης-κρύου.

Και το κρύο μπορεί να φέρει δυσφορία, αλλά όχι σαν τη ζέστη νομίζω.

Το χειμώνα και θέρμανση να μην έχεις ρίχνεις κουβέρτες και παπλώματα πάνω σου και ντύνεσαι όσο καλύτερα μπορείς και σε παίρνει (δε μιλάμε για αστέγους).

Το καλοκαίρι τέτοιες μέρες π.χ. αν δεν έχεις κλιματισμό τι γίνεται; Πόσα ντους να κάνεις τη μέρα πια;

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ougxar είπε

Ο επομενος που θα μου πει αχ τι ωραια ερχεται καλοκαιρακι μετα το φετινο θα του βαλω πυρακτωμενο σιδερο στο αυτι

Εχτές μιλούσα με φίλο από Άγιο Δημήτριο, μένει σε ένα δωμα με θερμοκρασίες 36 εσωτερικά, δίπλα του μια αποθήκη με σκεπή από τσιγκο μέσα φτάνει γύρω στους 45. 

Μου λέει δεν του αρέσουν καθόλου τα κρύα και του αρέσουν οι καύσωνες οπότε περίμενε πως και πως να έρθει ο καυσωνας.

  • Like 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Μου λέει δεν του αρέσουν καθόλου τα κρύα και του αρέσουν οι καύσωνες οπότε περίμενε πως και πως να έρθει ο καυσωνας.

Είναι ανάλογα τον άνθρωπο. Είναι μερικοί που αντέχουν την ζέστη, από αυτούς που φοράνε ζακέτα από τον Οκτώβριο.

Πάντως πρώτη φορά ακούω άνθρωπο να περιμένει τον καύσωνα. Άλλο η ζέστη του καλοκαιριού, άλλο ο καύσωνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Εχτές μιλούσα με φίλο από Άγιο Δημήτριο, μένει σε ένα δωμα με θερμοκρασίες 36 εσωτερικά, δίπλα του μια αποθήκη με σκεπή από τσιγκο μέσα φτάνει γύρω στους 45. 

Μου λέει δεν του αρέσουν καθόλου τα κρύα και του αρέσουν οι καύσωνες οπότε περίμενε πως και πως να έρθει ο καυσωνας.

Τον παρακολουθεί κανας γιατρός ή κυκλοφορεί ελεύθερος ;

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Εχτές μιλούσα με φίλο από Άγιο Δημήτριο, μένει σε ένα δωμα με θερμοκρασίες 36 εσωτερικά, δίπλα του μια αποθήκη με σκεπή από τσιγκο μέσα φτάνει γύρω στους 45. 

Μου λέει δεν του αρέσουν καθόλου τα κρύα και του αρέσουν οι καύσωνες οπότε περίμενε πως και πως να έρθει ο καυσωνας.

Ο φίλος σου είναι στην πραγματικότητα reptilian. Μείνε μακρυά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Τον παρακολουθεί κανας γιατρός ή κυκλοφορεί ελεύθερος ;

Κυκλοφορεί, δεν θα κάνει και το εμβόλιο. Εργάζεται σε μια εκκλησία.

7 λεπτά πριν, michael92 είπε

Ο φίλος σου είναι στην πραγματικότητα reptilian. Μείνε μακρυά.

Είναι πολύ στενός φίλος και δεν έχει υπάρξει ποτέ πρόβλημα. Τώρα γιατί μου είπε οτι του αρέσει η ζέστη.... Από οτι φαίνεται έχει αντοχές και δεν τον επηρεάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Εχτές μιλούσα με φίλο από Άγιο Δημήτριο, μένει σε ένα δωμα με θερμοκρασίες 36 εσωτερικά, δίπλα του μια αποθήκη με σκεπή από τσιγκο μέσα φτάνει γύρω στους 45. 

Μου λέει δεν του αρέσουν καθόλου τα κρύα και του αρέσουν οι καύσωνες οπότε περίμενε πως και πως να έρθει ο καυσωνας.

Το θυρεοειδή του τον έχει κοιτάξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, phanispal είπε

Το θυρεοειδή του τον έχει κοιτάξει;

Δεν ξέρω. Άμα ανοίξουμε ποτέ καμία κουβέντα για θέματα υγείας και εξετάσεις αίματος, θα του πω να ελέγξει και τις θυροξίνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Ison_ είπε

Στο ερώτημα χειμώνας ή καλοκαίρι η σωστή απάντηση είναι άνοιξη. 

100%.

Δεν υπάρχει καλύτερη εποχή. Τότε που το πρωί χρειάζεσαι κοντομάνικο και σκας από τον ήλιο, αλλά ταυτόχρονα απόγευμα προς βράδυ θες και την ζακέτα σου ή το βράδυ μια κουβέρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα μέρη μου πάντως (Ωρωπός), έφτασε σήμερα λίγο πάνω από χθες ( 37 έναντι 36.2C). To βασικό είναι ότι πέφτει σε μια πολύ ευχάριστη θερμοκρασία το βράδυ (24C). Για να δούμε και σήμερα το βράδυ.

image.png.3a3cedc5988af67de675ea1269ed65aa.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...