Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, rus είπε

Αν φας μπαχαρικα, λαδερα, τηγανητα οντως θα ζεσταθεις περισσοτερο απ οτι αν εισαι νηστικος ή φας ελαφρα. Θα τα βγαλεις σε ιδρωτα.

Κατα τ αλλα, μακρυα απο τα επεξεργασμενα βουτυρα και ζωικα λιπη του εμποριου(κορεσμενα).

Εγώ βλέπω, ακομα και νερό να πιω χωρις να έχω φάει κστι για ώρες και χωρίς απαραίτητα να διψάω, με κάνει και ιδρώνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, *nenya* είπε

Οκ παιδια...έφτασα να το παραδεχτω μεχρι κι εγω τελικά...ΟΝΤΩΣ εχει ζεστη αυτες τις μερες! 

Καλημέρα, είσαι καλά;Ποιό εμβόλιο έκανες; 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, AntiCambeR said:

Καλημέρα, είσαι καλά;Ποιό εμβόλιο έκανες; 😅

Καλημερα και καλό ζεστο μηνα XD Μα δεν ειναι προφανες; 2 δοσεις αστρα \m/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, filipN είπε

Αν έχει εντός 33C, επιβεβαιώνεται απλά ότι κάνετε κακή διαχείριση και του χώρου και των κλιματιστικών του.

Δεν κατάλαβες, οι 33.1 είναι χωρίς κλιματιστικο! Δεν το ανάβουμε συνέχεια. Όταν το ανάβω κατεβαίνει μέχρι 27.5-28 αυτές τις ημέρες με ρύθμιση στους 26.

2 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Από αυτά που λέει, έχω καταλάβει πως έχει πολύ μεγάλους χώρους, ψηλοτάβανο σπίτι και έχει ένα κλιματιστικό τεράστιο για κάποιους χώρους. Ότι το βάζει κοινώς :) 

Κι εγώ αν κλείσω το κλιματιστικό, τόσο πιάνω. Ευθύνεται ο τοίχος που ζεματάει και η μόνωση που είναι ανύπαρκτη, κοινώς. Α, και το μέσα κλιματιστικό είναι παλιότερο, όχι τόσο efficient και σε πολύ κακό σημείο τοποθετημένο 

 

Η θερμοκρασια που είπα είναι χωρίς κλιματιστικο, εννοώ ότι το μεσημέρι απόγευμα φτάνει στο σπίτι 33.1 ενώ το βράδυ τόσο έχω έξω, αυτό είναι πολύ σπάνιο. Δύο 24αρια έχω για αρκετά τετραγωνικά, ορισμένα δωμάτια με κλειστές πόρτες, στους χώρους που είναι κάνουν καλή δουλειά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κατάλαβα ότι είναι χωρίς κλιματιστικό αυτή η θερμοκρασία. Τέτοιες είναι και εμένα με το κλιματιστικό στο off. 

Στου σαλονιού υπάρχει θέμα καθώς είναι σε πολύ λάθος σημείο το κλιματιστικό. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τις τελευταίες δύο μέρες αισθάνομαι καλύτερα από τις δύο πρώτες του καύσωνα, παρότι η θερμοκρασία του χώρου μου είναι περίπου ίδια, ή κατά 1 βαθμό υψηλότερη.

Υποθέτω ότι αρχίζει και συνηθίζει λίγο ο οργανισμός

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cthulhucarbide είπε

Εγώ πάντως τις τελευταίες δύο μέρες αισθάνομαι καλύτερα από τις δύο πρώτες του καύσωνα, παρότι η θερμοκρασία του χώρου μου είναι περίπου ίδια, ή κατά 1 βαθμό υψηλότερη.

Υποθέτω ότι αρχίζει και συνηθίζει λίγο ο οργανισμός

Ε το καζάνι συνηθίζεται σιγά σιγά 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Εγώ πάντως τις τελευταίες δύο μέρες αισθάνομαι καλύτερα από τις δύο πρώτες του καύσωνα, παρότι η θερμοκρασία του χώρου μου είναι περίπου ίδια, ή κατά 1 βαθμό υψηλότερη.

Υποθέτω ότι αρχίζει και συνηθίζει λίγο ο οργανισμός

Είτε αυτό που λες. Είτε κάτι με την σχετική υγρασία η οποία παίζει σημαντικό ρόλο. 

Με τέτοιες θερμοκρασίες που έχουμε τώρα μια αύξηση έστω 5% θα την καταλάβεις με ευκολότερη εφίδρωση και λιγότερη άνεση λόγω υψηλότερης αισθητής θερμοκρασίας. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρχισαν τα ωραία, 50λεπτη διακοπή ρεύματος από 17:45 έως 18:35.

Λίγο νωρίτερα είχα στο σπίτι θερμοκρασία 35,5 βαθμούς, τώρα έχω 34,3

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Επεξ/σία από Joshua21
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Άρχισαν τα ωραία, 50λεπτη διακοπή ρεύματος από 17:45 έως 18:35.

Λίγο νωρίτερα είχα στο σπίτι θερμοκρασία 35,5 βαθμούς, τώρα έχω 34,3

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Διακοπή; Άρχισαν τα όργανα.... 

Εμείς περιμένουμε να τελειώσει το πλυντήριο και το μαγείρεμα για να ανάψουμε τα κλιματιστικά. 

33.5 στο σπίτι νέο ρεκόρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι έγινε Αθήνα , αλλά Ωρωπό σήμερα είχε λιγότερο ζέστη από χθες, σπάζοντας την καθημερινή αύξηση.

Εδώ 7 τελευταίες ημέρες:

image.png.0a1d706e7945e6307ece4a213b52dc4c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, liakjim είπε

Δεν ξέρω τι έγινε Αθήνα , αλλά Ωρωπό σήμερα είχε λιγότερο ζέστη από χθες, σπάζοντας την καθημερινή αύξηση.

Εδώ 7 τελευταίες ημέρες:

image.png.0a1d706e7945e6307ece4a213b52dc4c.png

Το ίδιο και Κηφισιά. Περίπου 1 βαθμό κάτω (38 αντί 39 χθες) η μέγιστη, άλλοι 2 κάτω από χθες, 27 δηλαδή, η μέχρι τώρα βραδινή. Γενικά, η σημερινή μέρα ήταν στο όριο του καύσωνα, η χθεσινή πρέπει να το περνούσε λίγο. Η προχθεσινή μόνο ήταν καύσωνας καραμπινάτος, με 38 το μεσημέρι και 32 τη νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Thresh είπε

Κι όλη η βδομάδα χάλια, Σάββατο προς Κυριακή θα πέσει κάπως το βράδυ η θερμοκρασία.

Αυτά που έλεγαν κάποιοι μετεωρολόγοι για ύφεση του καυσωνα από Πέμπτη δεν ισχύουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...