Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
1 minute ago, Basilhs23___ said:

Αυτά που έλεγαν κάποιοι μετεωρολόγοι για ύφεση του καυσωνα από Πέμπτη δεν ισχύουν; 

Πέμπτη-Παρασκευή 40αρια βλέπω ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 1/8/2021 στις 4:29 ΠΜ, Basilhs23___ είπε

Εγώ βλέπω, ακομα και νερό να πιω χωρις να έχω φάει κστι για ώρες και χωρίς απαραίτητα να διψάω, με κάνει και ιδρώνω. 

Bεβαια. Και το νερο που θα πιεις σε τετοιες μερες ζεστες θα το βγαλεις σε ιδρωτα.

4 ώρες πριν, Thresh είπε

Πέμπτη-Παρασκευή 40αρια βλέπω ακόμα.

Nαι, και Παρασκευη τελικα.

Υπομομη, μειναν αλλες 5 ημερες 🙂

6 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Βαλτε τα στους 27-28 και αφήστε τα να δουλέψουν 24/7

........

ΑΛΛΑ το σπίτι είναι ερμητικά κλειστό και ανοίγει πέντε λεπτά τη μέρα (πάει ένα τέταρτο η μάνα μου κάθε μέρα ίσα να ταΐσει το γατί)

Ε οχι κι ετσι βρε φιλε. 24/7 και το σπιτι ερμητικα κλειστο? 😮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37αρακι εντός κουζίνας εστιατορίου. Καλά πάει 😂

Πάντως για επαρχία Φλώρινας βλέπω ακόμα μέχρι την άλλη Δευτέρα μέχρι 36 (μέχρι προχθές έδινε και μέγιστες για Τετ-Πεμ 39 αλλά έπεσε στους 37 για την ώρα). Δηλαδή, τουλάχιστον άλλη 1 εβδομάδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, liakjim είπε

Δεν ξέρω τι έγινε Αθήνα , αλλά Ωρωπό σήμερα είχε λιγότερο ζέστη από χθες, σπάζοντας την καθημερινή αύξηση.

Εδώ 7 τελευταίες ημέρες:

image.png.0a1d706e7945e6307ece4a213b52dc4c.png

Το ίδιο έμαθα και εγώ από τους δικούς μου στο Χαλκούτσι. Στο μεταξύ στη Σκύρο το θερμόμετρο δείχνει 33 με το ζόρι και η θάλασσα άκρως προκλητική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μισή ώρα με το παπί στον δρόμο και νόμιζα πώς βρίσκομαι σε κάποια φλεγόμενη διάσταση.Εκανα μπάνιο με χλιαρό προς κρύο νερό, για να κατέβει η θερμοκρασία του σώματος.

Αύριο αμάξι και air-condition, ευτυχώς δεν έχει κίνηση, έχει φύγει αρκετός κόσμος.

#zoumethnapokalypshdiadwste!!!

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Αυτά που έλεγαν κάποιοι μετεωρολόγοι για ύφεση του καυσωνα από Πέμπτη δεν ισχύουν; 

Πτωση το ΣΚ σε ανθρωπινα επιπεδα (στις μεγαλουπολεις μην φανταζεστε δροσιες και ψυχρες ειδικα με πυρωμενα τα παντα, απλως θα αντεχεται) και απο Δευτερα η Τριτη, ξανα προς τη δοξα τραβα, ητοι 38ρια με 40ρια. Πλην ομως ακομα υπαρχει αβεβαιοτητα για Δευτερα κι επειτα. Αυτο που σιγα σιγα κλειδωνει ειναι η ληξη κατα το ΣΚ. Θα δουμε αν θα ειναι προσκαιρη ή οχι….

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BackFromHell είπε

Πτωση το ΣΚ σε ανθρωπινα επιπεδα (στις μεγαλουπολεις μην φανταζεστε δροσιες και ψυχρες ειδικα με πυρωμενα τα παντα, απλως θα αντεχεται) και απο Δευτερα η Τριτη, ξανα προς τη δοξα τραβα, ητοι 38ρια με 40ρια. Πλην ομως ακομα υπαρχει αβεβαιοτητα για Δευτερα κι επειτα. Αυτο που σιγα σιγα κλειδωνει ειναι η ληξη κατα το ΣΚ. Θα δουμε αν θα ειναι προσκαιρη ή οχι….

Mετάφραση της κινδυνολογίας σε ανθρώπινη γλώσσα: Μεταξύ 7 και 17 Αυγούστου, θα παίξουν 33άρια - 36άρια στο κέντρο της Αθήνας, με την εξαίρεση της 11ης Αυγούστου, που θα πάμε στο 37άρι (36,9 με τρέχοντα δεδομένα). Αυτά λένε οι τρέχουσες προβλέψεις. Για τα προάστια, ειδικά από Χαλάνδρι και πάνω, υπολογίστε τουλ. 2 βαθμούς κάτω.

Δεν ξέρω πόσο θα αλλάξουν τα δεδομένα, αλλά προς το παρόν ο διαιτητής σφυρίζει λήξη καύσωνα επ' αόριστον την Παρασκευή για τα προάστια της Αθήνας και το Σάββατο για την Αθήνα και για πολλές άλλες περιοχές, όπως και για το μεγαλύτερο τμήμα της χώρας.

Τώρα, αν είστε Αγρινιώτες, Λαρισαίοι ή Πρεβεζάνοι, ψωνίσανε οι πρόγονοί σας από σβέρκο. Υπομονή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, qwertyuiop2 είπε

Mετάφραση της κινδυνολογίας σε ανθρώπινη γλώσσα: Μεταξύ 7 και 17 Αυγούστου, θα παίξουν 33άρια - 36άρια στο κέντρο της Αθήνας, με την εξαίρεση της 11ης Αυγούστου, που θα πάμε στο 37άρι (36,9 με τρέχοντα δεδομένα). Αυτά λένε οι τρέχουσες προβλέψεις. Για τα προάστια, ειδικά από Χαλάνδρι και πάνω, υπολογίστε τουλ. 2 βαθμούς κάτω.

Δεν ξέρω πόσο θα αλλάξουν τα δεδομένα, αλλά προς το παρόν ο διαιτητής σφυρίζει λήξη καύσωνα επ' αόριστον την Παρασκευή για τα προάστια της Αθήνας και το Σάββατο για την Αθήνα και για πολλές άλλες περιοχές, όπως και για το μεγαλύτερο τμήμα της χώρας.

Τώρα, αν είστε Αγρινιώτες, Λαρισαίοι ή Πρεβεζάνοι, ψωνίσανε οι πρόγονοί σας από σβέρκο. Υπομονή.

Το κραταμε στην ακρη κι αυτο το ποστ 🤡

 ΥΓ. 37ρια εταζες στη μιση Ελλαδα για τη περασμενη και την παρουσα εβδομαδα, αρα αν σε παρουμε στα σοβαρα, δεν χρειαζεται να κοιταμε καν μοντελα, δεν ακουμε καν ΕΜΥ, κλειδωνουμε απο τωρα 42ρια+ , πεταμε το κλειδι και σε περιμενουμε για τον επομενο γυρο "ναι εγω ελεγα 37ρια, αλλα δε το καταλαβες σωστα, διοτι εννοουσα 42ρια"😄😂

*Οσο σοβαρα μπορει να παρει κανεις την 15νθημερη ( !! ) προβλεψη που μολις διαβασε με τα ματακια του εν ετει 2021... 🤡

YΓ2. Για εκεινους που πιστευουν οτι στα Β.Π της Αθηνας η θερμοκρασια ειναι σωνει και ντε χαμηλοτερη απο το κεντρο και αναμασανε randomly σε... 15νθημερες "προβλεψεις" τη φραση περι "2-3 βαθμων χαμηλοτερης θερμοκρασιας απο Χαλανδρι και πανω", χωρις να γνωριζουν ποια ειναι η συνθηκη που δινει χαμηλοτερες θερμοκρασιες εκει, ποτε και πώς δημιουργειται, αφιερωμενο:

image.png.e2060191740bd4fee9b427ef0cc2cdd8.png

 

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Kthulhou είπε

δε βλέπεις ειδήσεις, δε διαβάζεις? Σιβηρία χτύπησε 45-50αρια και καίγεται εδώ και πολύ καιρό !

Αύριο το μεσημέρι θα έχει μέγιστη 14 βαθμούς. Θα πλήρωνα την μισή μου περιουσία για μια γωνίτσα σε ένα γκούλαγκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι γίνεται Αθήνα, αλλά εδώ (Ωρωπός), έχει εκτοξευτεί η εξωτερική υγρασία (πάνω από 75%) . Έξω είναι πραγματικά ένα δράμα, πολύ χειρότερα από το μεσημέρι.

image.png.8e301bd3cdb4e85e354854fe57463bd5.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 minutes ago, liakjim said:

Δεν ξέρω τι γίνεται Αθήνα

meteo.gr: Μετεωρολογικοι Σταθμοί Δικτύου

Πήγαινε εδώ και στο Parameter αντί για temperature βάλε Humidity.

Δυστυχώς αυτές τις μέρες έχουν βγει offline αρκετοί σταθμοί στην Αττική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Kthulhou είπε

δε βλέπεις ειδήσεις, δε διαβάζεις? Σιβηρία χτύπησε 45-50αρια και καίγεται εδώ και πολύ καιρό !

Eννοουσε Σιβηρια το χειμωνα.

10 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Θα πλήρωνα την μισή μου περιουσία για μια γωνίτσα σε ένα γκούλαγκ

Στα γκουλαγκ(στρατόπεδα καταναγκαστικής εργασίας στην πρώην Ε.Σ.Σ.Δ., όπου εξορίζονταν οι πάσης φύσεως αντιφρονούντες πολιτικοί κρατούμενοι, ύποπτοι κ.λπ) δε καθεσαι, δουλευεις σκληρα μεχρι να αποδημησεις εις Κυριον.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...