Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, manzana είπε

Τί λένε τα προγνωστικά για τις επόμενες μέρες τελικά ξεκινώντας από αύριο?

Meteo.gr και τα μαθαινεις ολα. Πα, Κυ 37ο Σα 36ο Δε 38ο Τρ 39ο (Αθηνα παντα).

1 ώρα πριν, manzana είπε

Επίσης, καμιά εικόνα πότε προβλέπεται να καθαρίσει η ατμόσφαιρα της Αθήνας?

Πρωτα πρεπει να σβησει η φωτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, rus είπε

Πρωτα πρεπει να σβησει η φωτια.

Προφανώς. Την ώρα που πόσταρα δεν είχα δει για αναζωπύρωση, ήλπιζα πραγματικά πως είχαμε ξεμπερδέψει τουλάχιστον με αυτη τη φωτιά (Βαρυμπόμπη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manzana είπε

Προφανώς. Την ώρα που πόσταρα δεν είχα δει για αναζωπύρωση, ήλπιζα πραγματικά πως είχαμε ξεμπερδέψει τουλάχιστον με αυτη τη φωτιά (Βαρυμπόμπη).

και να σβήσει στη Βαρυμπόμπη στην Εύβοια θα καίει ακόμα 2-3 μέρες με τέτοιο μέτωπο και το ελαφρύ βοριαδάκι φέρνει όλη τη κάπνα εδώ.

Καθαρό ουρανό Αθήνα (αν δεν έχουμε κι άλλη φωτιά) να περιμένεις από Σάββατο και μετά.

Προσωπικά έκανα πατέντα στο μικρό παράθυρο του μπάνιου με ένα κομμάτι ΄χαρτινο φίλτρο απορροφητήρα. Έχω το σπίτι ερμητικά κλειστό τόσες μέρες και δε πάει άλλο.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Αρναούουγλου ανέφερε για ένα πολύ επικίνδυνο κατ'εμέ αέρα που θα έχει αύριο μεσημέρι προς απόγευμα

https://www.facebook.com/photo/?fbid=374595117363522&set=a.251097913046577

Μου θυμίζει κάτι αντίστοιχο που έγινε στο μάτι.

Αν δεν σβήσει η Βαρυμπόμπη δεν ξέρω τι θα γίνει.

230029093_374595127363521_19003640720729

Επεξ/σία από liakjim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ο Αρναούουγλου ανέφερε για ένα πολύ επικίνδυνο κατ'εμέ αέρα που θα έχει αύριο μεσημέρι προς απόγευμα

https://www.facebook.com/photo/?fbid=374595117363522&set=a.251097913046577

Μου θυμίζει κάτι αντίστοιχο που έγινε στο μάτι.

Αν δεν σβήσει η Βαρυμπόμπη δεν ξέρω τι θα γίνει.

230029093_374595127363521_19003640720729

Δυστυχώς θα έχουμε σοβαρά προβλήματα με τις φωτιές. Δεν θα σβήσει τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τόσο καιρό τη πάλευα με τον ανεμιστήρα και μπορούσα να κοιμηθώ κανά 4-5ώρο και να συμπληρώσω τα μεσημέρια. Τις τελευταίες 2-3 ημέρες δε μπορώ να κοιμηθώ καθόλου και ο ανεμιστήρας δε βοηθάει, ειδικά σήμερα το τερμάτισε. Εϊμαι πτώμα σε κατάσταση κατάρρευσης και πάλι δε μπορώ να αποκοιμηθώ. Τελειώνει σήμερα αυτή η αιδία? είδα ότι ανακοινώσανε από αύριο ότι ξαναπέφτει η θερμοκρασία. 

Όπως έχει γίνει το πράγμα δε μπορείς πια να ζήσεις χωρίς κλιματιστικό. Ήταν λάθος πάλι η αποφασή μου να μη πάρω αλλά είδα ένα πολύ φουσκομένο λογαριασμό το χειμώνα (550Ε) με κάποιες χρεώσεις χ10 από πριν χωρίς καμία εξήγηση και φοβήθηκα, είναι εντελώς απρόβλεπτοι και δε θες να το παρακάνεις με το ρεύμα, δε ξέρεις τι θα σου στείλουν. 

Λυπάμαι όσους πρέπει να δουλέψουν έξω. 

 

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Basilhs23___ είπε

Δυστυχώς θα έχουμε σοβαρά προβλήματα με τις φωτιές. Δεν θα σβήσει τίποτα. 

αν οντως σηκώσει αέρα αυριο την κάτσαμε ασχημα. το εναέρια δεν φτάνουν ουτε τωρα για τις εστιες που εχουμε, με αέρα θα έρθουν ολα αθηνα και η επαρχια απλα θα καει μέχρι την θάλασσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

αν οντως σηκώσει αέρα αυριο την κάτσαμε ασχημα. το εναέρια δεν φτάνουν ουτε τωρα για τις εστιες που εχουμε, με αέρα θα έρθουν ολα αθηνα και η επαρχια απλα θα καει μέχρι την θάλασσα. 

Όλοι λένε για μείωση θερμοκρασίας και αύξηση έντασης αέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το windy δίνει άνεμο αυριο μετα τις 11. έχουν χρονο τα αεροσκάφη να περιορίσουν την φωτια απο το χάραμα που πετάνε. που θα πανε ομως, καιγετε η μιση ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

το windy δίνει άνεμο αυριο μετα τις 11. έχουν χρονο τα αεροσκάφη να περιορίσουν την φωτια απο το χάραμα που πετάνε. που θα πανε ομως, καιγετε η μιση ελλάδα.

Τα αεροπλάνα κυρίως είναι για την ύφεση και ανάσχεση του μετώπου. Η τελική κατάσβεση γίνεται από τα πεζοπορα τμήματα. 

Ήρθε και μήνυμα από το 112 στο κινητό. 

Edit: Δεν ξέρω ποιος κοίταξε προγνωστικά καιρού για Αθήνα την άλλη εβδομάδα, βλέπω ότι θα την βγάλουμε με 38αρια. Δεν θα πέσει η θερμοκρασια στα σπίτια. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απόγευμα λόγω της κάπνας που σκέπασε τον ήλιο έχω την αίσθηση ότι συνέβαλλε στο να πέσει λίγο η θερμοκρασία.

Ίσως γίνει το ίδιο και αύριο. Το τίμημα βέβαια είναι βαρύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα αισθητά χαμηλότερη θερμοκρασία , την στιγμή που τις προηγούμενες ημέρες, αυτή την ώρα, έβραζε παντού. 

Έχω βάλει πλέον και μεγάλο μπολ με νερό για πετούμενα , στην ταράτσα. Κάθε 1-2 ώρες αλλάζω νερό στα μπολ της αυλής. Γεμίζουν στάχτη. Το ίδιο και της ταράτσας. Η ατμόσφαιρα αποπνικτική. 

Ας ελπίσουμε τα 39ρια Δευτέρα-Τρίτη-Τετάρτη να είναι και τα τελευταία για φέτος και οι άνεμοι να ξεκινήσουν πιο μετά ,όχι τώρα που δίνεται άνιση μάχη ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...