Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φωτογραφίες hands-on του νέου Samsung Galaxy Note10+


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, pacahontas III milagros είπε

Να πάψουν να πουλάνε τότε στις θερμές χώρες. και συγνώμη που τη κάμερα την θέλω για να τραβάω τις μαγικές μας παραλίες και οχι για να ανεβαζω σελφι στο instagram

ας μας το πει η samsung οτι τα κινητά της προορίζονται μονο για tinder και Instagram να μην γκρινιάζουμε άδικα και μεις που τα θέλουμε να θυμόμαστε τις διακοπές μας σε όμορφα μέρη 

Άμα θες να τραβας 30 λεπτά πλάνο, που αυτό δεν το κάνει ούτε ο τζειμς καμερον, τότε αγοράζεις κάμερα, Όχι κινητό.

η συσκευή είναι για κλήσεις όχι για να γυρίζουμε ταινίες για όσκαρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Mitsaras29 είπε

Μια χαρά waterproof είναι και με την κάμερα ανοιχτή πλήρως...

Δεν βρισκω καποιο που να εχει παρει την πιστοποιηση. Και οχι, δικαιολογιες τυπου Oneplus "δεν εχει πιστοποιηση για να ειναι πιο φθηνο" προσωπικα δεν μου αρκουν.

Btw, ουτε της Σαμι το A80 εχει πιστοποιηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, fg9000 είπε

Άμα θες να τραβας 30 λεπτά πλάνο, που αυτό δεν το κάνει ούτε ο τζειμς καμερον, τότε αγοράζεις κάμερα, Όχι κινητό.

η συσκευή είναι για κλήσεις όχι για να γυρίζουμε ταινίες για όσκαρ.

Εχω να μιλησω με κινητο απο το 2015

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα το gs10 plus που έχει διπλή μπροστινή κάμερα έχει καλύτερο σύστημα μπροστά από αυτό; 

Παράξενη επιλογή από τη σαμσουνγκ να μη βάλει το καλύτερο στο gs10 note και ας ήταν πιο απαίσιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/6/2019 στις 9:45 ΜΜ, thanos1989 είπε

Ο Κύκλωπας των Android 😎😂

Ταναση για σένα είναι η παντόφλα.. 

Ωραίο είναι δεν λέω αλλά τούβλο κυριολεκτικά. 

Επεξ/σία από GEOZN8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω τη γκρίνια μερικών, μία pop up camera γίνεται πανεύκολα η αχίλλειος πτέρνα του κινητού καθώς δε θέλει τίποτα παραπάνω από μία πτώση και ένα bug στο λογισμικό για να γίνει η δουλειά. Χίλιες φορές μια τρύπα στην οθόνη και υπομονή μέχρι να μπορέσουν να βάλουν την κάμερα και τους λοιπούς αισθητήρες κάτω από την οθόνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/6/2019 στις 8:43 ΠΜ, pacahontas III milagros είπε

αλλο ενα σαπακι με exynos... 

 

 

εβγαζα χτες βίντεο σε παραλια με το πατσαβουρι μου s9 plus σε 4K 60 και μου κλεισε απο υπερθέρμανση και δε με αφηνε να ανοιξω τη καμερα βγάζοντας τη σχετικη ενδειξη οτι υπερθερμανθηκε και δε μπορει να να ανοιξει η καμερα

 

 

 

τέτοια μεγαλεία ειχαμε να ζησουμε απο εποχες Χperia z2... 

 

 

μην δίνετε πάνω απο 300ευρω για ναυαρχίδα samsung, με τα exynos! 

 

 

ΣΑΠΑΚΙΑ!.... 

 

 

 

Εχω χρησιμοποιησει την καμερα του S9+ για 2 ωρες συνεχομενες ( οχι για καπριτσιο προφανως, υπηρχε συγκεκριμενος λογος) και περα οτι του ξεζουμισε τη μπαταρια και η συσκευη ηταν πιο ζεστη απ' οτι συνηθως, δεν υπηρχε κανενα προβλημα.

Εχω χρησιμοποιησει δεν ξερω και εγω ποσες φορες τη ληψη 4κ βιντεο σε διαφορες συνθηκες (κλειστος χωρος, ανοιχτος χωρος, δροσια, ζεστη τωρα το καλοκαιρι), παλι δεν ειχα κανενα προβλημα.

Το να σου συνεβη κατι τετοιο δεν θα το αποκλεισω ουτε εχω λογο να σε αμφισβητησω αλλά αφου λες οτι ειναι πατσαβουρι το s9+ ( το διαβασα κι αυτο), βαλτο μια αγγελια ενα 300αρι, να δω, θα ενδιαφερθει κανεις γι αυτο το πατσαβουρι ; 😀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/6/2019 στις 10:31 ΜΜ, overpower είπε

Δεν βρισκω καποιο που να εχει παρει την πιστοποιηση. Και οχι, δικαιολογιες τυπου Oneplus "δεν εχει πιστοποιηση για να ειναι πιο φθηνο" προσωπικα δεν μου αρκουν.

Btw, ουτε της Σαμι το A80 εχει πιστοποιηση.

Συμφωνώ μαζί σου αλλά και οι άλλοι που έχουν πιστοποίηση είναι να 'χαμε να λέγαμε. Αυτή η γελοία φάση με τα κινητά δεν υφίσταται σε κανένα άλλο προϊόν της αγοράς. Οποιοδήποτε άλλο προϊόν έχει πιστοποίηση ip εάν ο αγοραστής το πάρει και του πάρει νερά ή σκόνες έχει δικαίωμα επιστροφής και αναγράφεται στους όρους εγγύησης, στα κινητα όμως στην εγγύηση όλοι αναφέρουν ρητά ότι δεν καλύπτουν εγγύηση εαν η συσκευή πάρει νερό, οπότε είναι στην ουσία απάτη και θα έπρεπε η προστασία καταναλωτή να πάρει θέση γιατί το ip rating που δίνουν είναι εξαπάτηση στην ουσία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, makisgiasena είπε

Άρα το gs10 plus που έχει διπλή μπροστινή κάμερα έχει καλύτερο σύστημα μπροστά από αυτό; 

Παράξενη επιλογή από τη σαμσουνγκ να μη βάλει το καλύτερο στο gs10 note και ας ήταν πιο απαίσιο 

Ίσως το έκανε γιατί η σειρά note είναι πιο επαγγελματική από τη σειρά S και οι χρήστες της δεν είναι τόσο selfie lovers όσο της σειράς s. Και πάλι όμως πέρυσι το note 9 είχε από τις καλύτερες selfie cameras. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, paris_chav είπε

Εχω χρησιμοποιησει την καμερα του S9+ για 2 ωρες συνεχομενες ( οχι για καπριτσιο προφανως, υπηρχε συγκεκριμενος λογος) και περα οτι του ξεζουμισε τη μπαταρια και η συσκευη ηταν πιο ζεστη απ' οτι συνηθως, δεν υπηρχε κανενα προβλημα.

Εχω χρησιμοποιησει δεν ξερω και εγω ποσες φορες τη ληψη 4κ βιντεο σε διαφορες συνθηκες (κλειστος χωρος, ανοιχτος χωρος, δροσια, ζεστη τωρα το καλοκαιρι), παλι δεν ειχα κανενα προβλημα.

Το να σου συνεβη κατι τετοιο δεν θα το αποκλεισω ουτε εχω λογο να σε αμφισβητησω αλλά αφου λες οτι ειναι πατσαβουρι το s9+ ( το διαβασα κι αυτο), βαλτο μια αγγελια ενα 300αρι, να δω, θα ενδιαφερθει κανεις γι αυτο το πατσαβουρι ; 😀

 

 

Δυστυχώς είναι τοσο πίσω ο ανταγωνισμός που δεν μπορώ να αλλάξω κινητό. 

 

το notch και η απουσία jack η αδιαβροχοποιησης ειναι τα απολύτως deal breakers... συνεπως ειμαι καταδικασμενος να συμβιωσω με το Samsung πολλα,πολλά χρονια... 

 

 

δε το θεωρώ κακο τηλέφωνο αλλα με τοσες αδυναμιες στο θεμα gaming και στο socket το θεωρώ απόλυτα midrange κινητό για τις απαιτήσεις που εχω. 

 

σορρι αλλα οταν δινω 900ευρω που έδωσα για κινητό συν αξεσουάρ δεν κανω συμβιβασμούς στις υψηλές απαιτήσεις πουχω! 

 

 

ουτε εγω σε αμφισβητω οτι τραβηξες δυο ωρες βίντεο σε ιδανικές συνθήκες θερμοκρασίας θελω ομως να το ξανά δοκιμάσεις κατω απο τον ηλιο σε ανάλυση 4Κ,60 και να ξαναγράψεις εδω

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν θελεις να αφηνεις το κινητο σου κανα 2ωρο στον ηλιο και μετα να τραβηξεις βιντεο μαλλον θα μεινεις μια ζωη με το κινητο που εχεις, ,και μην το ονομαζεις υψηλες απαιτησεις ,κινητο εχεις οχι φωτοβολταικο πανελ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, slk200gr είπε

εαν θελεις να αφηνεις το κινητο σου κανα 2ωρο στον ηλιο και μετα να τραβηξεις βιντεο μαλλον θα μεινεις μια ζωη με το κινητο που εχεις, ,και μην το ονομαζεις υψηλες απαιτησεις ,κινητο εχεις οχι φωτοβολταικο πανελ

 

 

οσο στο δίλεπτο gaming το pubg μου ριχνει τη φωτεινότητα στο 60% και αρχίζει να την ξανανεβαζει μονο οταν βγω στο lobby δικαιολογουμαι να αποκαλω το κινητό αυτό midrange για τις απαιτήσεις μου .... 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...