Προς το περιεχόμενο

Ssd m2 intenso 120gb - 9.9 ευρω (Κωτσοβολος)--ΤΕΛΟΣ


papafigos84

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα τελευταία χρόνια η γενική ταχυδρομική είναι από τις χειρότερες αν όχι η χειρότερη... Στα γρήγορα τους έστειλα να πάρουν από το ΔΟΑΤΑΠ στην Αθήνα 4 αναγνωρίσεις μεταπτυχιακών εξωτερικού. Με οδηγία να μην φύγει ο κουριερ αν δεν τις πάρει γιατί ήθελα να προλάβω ημερομηνίες, ε λοιπόν το μεσημέρι της ίδιας μέρας με παίρνουν τηλέφωνο ότι η υπάλληλος στο ΔΟΑΤΑΠ έδιωξε το κουριερ γιατί έκλεινε στις 2... Αναγκάστηκα και κατέβηκα Αθήνα από Κομοτηνή το ίδιο μεσημέρι ώστε την επόμενη πρωί πρωί να πάρω τα χαρτιά και μέχρι το μεσημέρι να είμαι πίσω... Το πρωί λοιπόν που πήγα στο ΔΟΑΤΑΠ στην ευγενέστερη κυρία που με εξυπηρέτησε ρώτησα αν όντως διώχνουν κούριερ... Μου απάντησε όχι με τίποτα γιατί ξέρουν ότι πρέπει να προλάβουμε ημερομηνίες... Έτυχε και ο κουριερ πού θα έπαιρνε τα χαρτιά μου μπήκε εκείνη τη στιγμή στο γραφείο... Τον ρώτησα και μου είπε το παιδί ότι είχε εντολή να μην περιμένει την προηγούμενη το μεσημέρι σχεδόν καθόλου και αν έβλεπε κόσμο να έφευγε!!! Στο μεταξύ εγώ πλήρωσα έξτρα για να μείνει ο κουριερ, πλήρωσα βενζίνες διόδια τελικά για να κατέβω και δεν ξαναέκανα δουλειά μαζί τους. Ψεύτες και ξεδιάντροποι... Αν δεν μπορούσε να περιμένει κάποιο κουριερ τους ας μου το έλεγαν να πάω αλλού!!!! Σόρρυ σας κούρασα. :-)

  • Like 10
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 2/7/2019 στις 8:57 ΜΜ, Dantε είπε

Δεδομένου ότι ο δίσκος θα είναι εγκλωβισμένος σε μία πλαστική θήκη,

πιστεύετε ότι θα υπάρξει πρόβλημα με τις θερμοκρασίες; (Για χρήση σε laptop)

Το ιδανικό θα ήταν να μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο το pcb αλλά για να βιδώσει ο δίσκος, πρέπει να μπει και το πλαστικό καπάκι.

Μήπως καλύτερα να χρησιμοποιηθεί μια θήκη ανοιχτού τύπου;

https://www.ebay.co.uk/itm/2-in-1-mSATA-to-SATA-NGFF-M-2-to-SATA3-Converter-PCB-Adapter-Card-SSD-Disk-Drive/264344208253

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ζήτησα επιστροφή χρημάτων σήμερα γιατί η γενική παπαροταχυδρομικη δεν έχει σκοπό να παραδώσει. Από Τρίτη δείχνει ότι φορτώνεται σε courier και το απόγευμα επιστρέφει.

Αυτό κάθε μέρα 4 μέρες τώρα. Κακό ψόφο να έχει σαν εταιρεία γιατί φαίνεται ότι θα μας τελειώσει σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ την ιστορία μου αν και δεν πήρα αυτόν τον δίσκο αλλά παρήγγειλα κια πλήρωσα με κάρτα ένα Headset από τον κοτσοβολο.

Κάνω την παραγγελία Δευτέρα και Μου στέλνουν μηνύμα την Τρίτη ότι φεύγει με γενική ταχυδρομική. Τους περνώ τηλέφωνο Τετάρτη γτ δεν μου είχαν στείλει κωδικό της γενικής ταχυδρομική. Μου λένε φεύγει σήμερα το δέμα. Τους πιστεύω και περιμένω μέχρι σήμερα. Σήμερα μου λένε όχι από Δευτέρα η τρίτη θα φύγει. Που να μην το είχα πληρώσει. Και δεν μπορώ να φανταστώ τι μπέρδεμα μπορεί να γίνει με την ΓΤ.

Καλά ξεμπερδέματα σε όλους μας παιδιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/7/2019 στις 8:56 ΜΜ, matrixxx είπε

Δεν ξερω τι συμβαινει αλλα η φωτο στην κιτρινη μαυρη συσκευασια δειχνει εναν nvme ενω οι αλλες εναν m2 sata οπως ειναι και το νορμαλ με βαση την περιγραφη του προιοντος. 

2019-07-02_2057.png.322dd4115558b2abdd80f4c96cd48e21.png

Εγώ πήρα 2 (κίτρινη συσκευασία) αλλά δείχνει m2 sata όχι mvme στη φωτογραφία.

Στις 3/7/2019 στις 6:57 ΜΜ, denthnpalevw είπε

Απορώ με κωτσοβολο πως χρησιμοποιεί γενική ταχυδρομ. Ποιο τραγικοί δεν γίνεται. 

Ξέρω οφ τοπικ αλλά το έχω καημό. Έρχονται δεν χτυπάνε και αφήνουν ειδοποίηση. Να πας να παραλάβεις. Είναι ήδη 2 μέρες κατάστημα τους και ακόμα να με ειδοποιήσουν. 

Και να τους πεις φθηνούς? 

Εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με την ACS στην περιοχή μου. Παραδόξως Το παρέλαβα σε 2 ημέρες από την παραγγελία. (Μάλλον επειδή ήταν αντικαταβολή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα που δεν τη προλαβα γιατι θα καθοταν γαντι με το νεο λαπτοπ. Αν τυχον καποιος απο καλαματα βρεθει να εχει παραγγειλει και να μην το εχει μετανιωσει ας επικοινωνησει να παω να τον παραλαβω εγω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα θα χρειαστω μονο τον ενα απο τους δυο που πηρα.

Οποτε οποιος θελει απο Αθηνα εναν,εννοειται στη τιμη της προσφορας,μου στελνει ενα πμ.

Το λεω εξαρχης,οτι ερχεται και τον παιρνει απο μενα...

ΥΓ:Μου εχουν στειλει ηδη 2-3 παλικαρια,οποτε τελος.

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...