Προς το περιεχόμενο

WD elementer φορητός


karaap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα .

Έχω τον ανωτέρω φορητό 2,5 ιντσών στον οποίο  είχα κάνει backup τα  windows 10   του επιτραπέζιου PC.    ( με το πρόγραμμα  Acronis ) 

Τον φορητό τον φυλάω σε κουτί μακριά από μαγνητικά πεδία  και κτυπήματα .

Μετά από μήνες,  σήμερα πήγα να τον  ανοίξω για να προσθέσω νέο  backup  και βλέπω ότι το επιτραπέζιο PC δεν τον δεν τον διαβάζει . Εμφανίζεται σαν σκληρός αλλά όταν κάνω κλίκ για να ανοίξει δεν μου το επιτρέπει .

Δεν μου ανοίγει τους φακέλους , δεν μου αφήνει να κάνω διαμόρφωση και στις ιδιότητες λέει ότι όλα είναι εντάξει.

Τουλάχιστο να κάνω διαμόρφωση  για να μη χάσω το σκληρό και το backup  το  ξανακάνω

Τι σκέπτεστε να κάνω ;

 

Ευχαριστώ

 

20190701_201809.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον δοκιμάζεις σε άλλον υπολογιστή να δεις.

θα σου έλεγα να δοκιμάσεις και με άλλο καλώδιο αλλα βλέπω οτι παιζει να ειναι usb3 με την περιεργη υποδοχή απο την μεριά του δίσκου. Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να βάλεις micro usb2.0 στο μικρό κομμάτι της υποδοχής και να παίξει κανονικά με usb2.0 ταχύτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τον έβαλα σε άλλο επιτραπέζιο  με windows 7 και έπαιξε.

Στο πρώτο όμως PC  που έχει windiws 10 εξακολουθεί να μη παίζει. Παλαιότερα έπαιζε και είχα κάνει το backup

......................................

Τελικά έκανα διαμόρφωση.

Μετά άλλαξα τα καλώδια χωρίς αποτέλεσμα  στο τέλος άρχισε να παίζει πάλι με το δικό του το καλώδιο που πριν δεν έπαιζε.

Μεγάλο μυστήριο !!!!!

 

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από karaap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...