Προς το περιεχόμενο

Οθονες 2 din με android


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο οτι εχω καταλαβει εχουν και τους χαρτες google που στο κινητο που τους δοκιμασα ειναι πολυ καλοι .

Χρειαζεται συνδεση με internet για να δουλεψουν ή μηπως υπαρχει off line δυνατοτητα ?

Αν θελουν υποχρεωτικα συνδεση δεχοντε καρτα sim ?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείς να τους κατεβάσεις για μια δεδομένη περιοχή και να παιζεις offline. Ωστόσο αξίζει καλύτερα το online γιατί σου βγάζει και κίνηση και σου κάνει και εναλλακτικές διαδρομές σε περίπτωση κίνησης. Ίντερνετ μπορείς να δίνεις και από το κινητό ή από κάποια συσκευή mobile internet 

Επεξ/σία από paylidis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Σε ευχαριστω. 

Να υποθεσω οτι σε παλια οθονη Kenwood 7029 δεν μπορω να της περασω android?

 

Όχι.

Πέρυσι αγόρασα αυτό. "Πεταμένο" chipset, 2GB RAM, αλλά δουλεύει άριστα και, με λίγο ψάξιμο/στρώσιμο μοιάζει και δουλεύει όπως ένα εργοστασιακό. Χάρτες, τηλέφωνο bluetooth, multimedia, όλα δουλεύουν άριστα. Ακριβό για τα specs του, αλλά άξιζε τον κόπο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Voodooman είπε

Όχι.

Πέρυσι αγόρασα αυτό. "Πεταμένο" chipset, 2GB RAM, αλλά δουλεύει άριστα και, με λίγο ψάξιμο/στρώσιμο μοιάζει και δουλεύει όπως ένα εργοστασιακό. Χάρτες, τηλέφωνο bluetooth, multimedia, όλα δουλεύουν άριστα. Ακριβό για τα specs του, αλλά άξιζε τον κόπο.

Καλημέρα .Πρόγραμμα πλοήγησης εχει και ποιο ? Χαρτες google μπορει να δουλεψει ?Το Bluetooth αναγνωριζει ελληνικα σε επαφες από κινητο ?

Δεν είναι και λιγα τα 400 ευρω .

Τοποθετηση ?

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι στην ίδια αναζήτηση. Τι προτείνετε για εφαρμογή GPS με Offline maps σε Android οθόνη;

Στο κινητό έχω το offline maps https://play.google.com/store/apps/details?id=com.navigation.offlinemaps.gps&hl=el το οποίο δοκιμάσαμε και έφαγε σκάλωμα η οθόνη χωρίς λόγο! Οπότε δεν το ρισκάρουμε πάλι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Καλημέρα .Πρόγραμμα πλοήγησης εχει και ποιο ? Χαρτες google μπορει να δουλεψει ?Το Bluetooth αναγνωριζει ελληνικα σε επαφες από κινητο ?

Δεν είναι και λιγα τα 400 ευρω .

Τοποθετηση ?

Με την τοποθέτηση, €360 στη Θεσσαλονίκη. 

Είναι ένα κανονικό Android tablet. Google store, Google maps ή οτιδήποτε υπαρχει στο store, τα ελληνικά κανονικά στο Bluetooth. 

Σίγουρα είναι πανάκριβο αν το δει κανείς σαν τάμπλετ, αλλά ταιριάζει απόλυτα στο σαλόνι του αυτοκινήτου και με έναν κατάλληλο launcher  (Agama car launcher) το σύνολο μοιάζει εργοστασιακό. 

6 ώρες πριν, Phoenix7 είπε

Επειδή είμαι στην ίδια αναζήτηση. Τι προτείνετε για εφαρμογή GPS με Offline maps σε Android οθόνη;

Στο κινητό έχω το offline maps https://play.google.com/store/apps/details?id=com.navigation.offlinemaps.gps&hl=el το οποίο δοκιμάσαμε και έφαγε σκάλωμα η οθόνη χωρίς λόγο! Οπότε δεν το ρισκάρουμε πάλι.

Προτείνω το Here WeGo. Είναι οι πρώην Nokia maps, ήταν πολύ καλοί όταν τους δούλευα. 

Επεξ/σία από Voodooman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...