Προς το περιεχόμενο

καταγγελία επιχείρησης


geomalliv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, mp123 είπε

Οκ φίλε αλλά είσαι λάθος.δεν δέχετε την κάρτα  τοτε θα φυγεις και δεν θα ξαναπας.τοσο απλό είναι.αυτος θα χάνει πελάτες.

Μην ανησυχείς για τους δημοσίους υπαλλήλους. Άτοπο επιχείρημα εμείς οι ιδιωτικοί υπάλληλοι τους πληρώνουμε.

θελω απλως να ειμαι οκευ με τη συνειδηση μου ;) και γιατι σωνει και καλα να μην πηγαινω εγω; μπορει να κανει τον καλυτερο καφε πχ της πολης δεν θα παω εγω λογω δικου του λαθους; :P

1 λεπτό πριν, elorant είπε

Δεν είναι η παύλα το πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι ότι αν η κάρτα είναι πιστωτική τότε τα χρήματα ο έμπορος θα τα πάρει στο τέλος του μήνα κι όχι άμεσα, συν την προμήθεια της τράπεζας. Αν πάλι πληρώνεις με χρεωστική θα μεταφερθούν άμεσα από τον λογαριασμό σου.

γνωριζω την διαφορα :) οπως και να εχει δεν ειχα σκοπο να εστιασω εκει. προσωπικα παντως με χρεωστικη πληρωνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, elorant είπε

Δεν είναι η παύλα το πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι ότι αν η κάρτα είναι πιστωτική τότε τα χρήματα ο έμπορος θα τα πάρει στο τέλος του μήνα κι όχι άμεσα, συν την προμήθεια της τράπεζας. Αν πάλι πληρώνεις με χρεωστική θα μεταφερθούν άμεσα από τον λογαριασμό σου.

και γιατί θα έπρεπε να ενδιαφέρει τον πελάτη αυτό;

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, geomalliv είπε

θελω απλως να ειμαι οκευ με τη συνειδηση μου ;) και γιατι σωνει και καλα να μην πηγαινω εγω; μπορει να κανει τον καλυτερο καφε πχ της πολης δεν θα παω εγω λογω δικου του λαθους; :P

 

Για 1.70 ευρώ δεν αξίζει καταγγελία.προσωπικα εγώ δεν θα ξαναπαταγα και ας έκανε τον καλύτερο καφέ.υπαρχουν πάρα πολλά καφέ που κάνουν καλό καφέ.

Τώρα αν κάνει τον καλύτερο καφέ και θέλεις να δώσεις τα λεφτά σου σε άνθρωπο που λες ότι σε προσβάλει τι να πω.να έχεις 2 ευρώ μαζί σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίτα άμα ξέρω ότι κλέβει το ΦΠΑ και έχει 2 τιμές  αρχίζει και μου τη δίνει . ΕΙδικά άμα θεωρεί ότι κάθε φορά πρέπει να έχω 10ευρο μετρητά και οι τιμές είναι Μυκόνου βάρα τον

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μόλις τώρα, bexonu είπε

τι εννοειτε 2 τιμες;

εχει μια νεα "μοδα" που εχω πετυχει σε 3-4 μαγαζια σου λεει τιμη με μετρητα πχ 5 ευρω , τιμη με καρτα 6 ευρω(το οποιο βεβαια ειναι παρανομο αν δεν κανω λαθος)

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ήρθε pizza deliveraς... τον ρώτησα αν έχει POS και μου είπε, "αφού είναι πληρωμένη μέσω ιστοσελίδας". Του είπα ότι με παρεξήγησε, ρώτησα το προσωπικό του POS για 2€ tip... δεν είχε... αυτός έχασε.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, SeXBOX είπε

Εμένα ήρθε pizza deliveraς... τον ρώτησα αν έχει POS και μου είπε, "αφού είναι πληρωμένη μέσω ιστοσελίδας". Του είπα ότι με παρεξήγησε, ρώτησα το προσωπικό του POS για 2€ tip... δεν είχε... αυτός έχασε.

απο ποτε μπορει ιδιωτης να βγαλει pos για να δεχετε "tips"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, mp123 είπε

Για 1.70 ευρώ δεν αξίζει καταγγελία.προσωπικα εγώ δεν θα ξαναπαταγα και ας έκανε τον καλύτερο καφέ.υπαρχουν πάρα πολλά καφέ που κάνουν καλό καφέ.

Τώρα αν κάνει τον καλύτερο καφέ και θέλεις να δώσεις τα λεφτά σου σε άνθρωπο που λες ότι σε προσβάλει τι να πω.να έχεις 2 ευρώ μαζί σου.

Δηλαδη για 15 ευρω θα αξιζε?

Φτασαμε να ντρεπομαστε να ζητησουμε αποδειξη  μηπως και μας στραβοκοιταξει ο μαγαζατορας ο οποιος μπροστα απο την ταμειακη του εχει ταμπελα

''Ο καταναλωτής δεν έχει υποχρέωση να πληρώσει εάν δεν λάβει το Νόμιμο παραστατικό στοιχείο (Απόδειξη ή Τιμολόγιο)''

Τα μικρα ειναι που μας εχουν φτασει εδω που μας εχουν φτασει,στα μεγαλα ετσι και αλλιως δεν εχουμε επιρροη,δεν θα μας ρωτησει κανεις αν πρεπει να αυξηθει ο φπα για να μειωθει ο ενφια.

Επεξ/σία από fastnq2
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

εχει μια νεα "μοδα" που εχω πετυχει σε 3-4 μαγαζια σου λεει τιμη με μετρητα πχ 5 ευρω , τιμη με καρτα 6 ευρω(το οποιο βεβαια ειναι παρανομο αν δεν κανω λαθος)

Ε αλλος ενας λογος να τον καταγγειλεις καπακι :P παντως αν το κανει αυτο ρισκαρει που ξερει οτι δεν ειμαι εφοριακος και ηρθα να τον ελεγξω χαχαχ μονος του θα την φαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bexonu είπε

σαρκασμος αλλα στο εξωτερικο εχω πετυχει POS σε εστιατοριο που αφου πληρωσα εβγαλε μυνημα αν θελω να δωσω tip!!! και πατησα οχι!! δεν του αρεσε του σερβιτορου!!

και στα pos εδω εχουν για φιλοδωρημα αλλα ο μαγαζατορας δεν ρωταει παταει οχι απο μονος του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fastnq2 είπε

Δηλαδη για 15 ευρω θα αξιζε?

Φτασαμε να ντρεπομαστε να ζητησουμε αποδειξη  μηπως και μας στραβοκοιταξει ο μαγαζατορας ο οποιος μπροστα απο την ταμειακη του 

''Ο καταναλωτής δεν έχει υποχρέωση να πληρώσει εάν δεν λάβει το Νόμιμο παραστατικό στοιχείο (Απόδειξη ή Τιμολόγιο)''

Τα μικρα ειναι που μας εχουν φτασει εδω που μας εχουν φτασει,στα μεγαλα ετσι και αλλιως δεν εχουμε επιρροη,δεν θα μας ρωτησει κανεις αν πρεπει να αυξηθει ο φπα για να μειωθει ο ενφια.

Εγώ όπου και να πάω κόβουν απόδειξη απο την ταμειακή μηχανή.αποφευγω να κάνω συναλλαγές με pos ετσι χάνεις την μπάλα.βγαζω κάθε εβδομάδα ένα ποσό και κοιτάζω με αυτό να περάσω.τι pos για ένα καφέ λέτε και για 15 20 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mp123 είπε

Εγώ όπου και να πάω κόβουν απόδειξη απο την ταμειακή μηχανή.αποφευγω να κάνω συναλλαγές με pos ετσι χάνεις την μπάλα.βγαζω κάθε εβδομάδα ένα ποσό και κοιτάζω με αυτό να περάσω.τι pos για ένα καφέ λέτε και για 15 20 ευρώ. 

εγω παλι επειδη εχω την ταση να χαλαω 10/20ευρα για καθε μικρη συναλλαγη και γυριζα σπιτι με 2.5 κιλα κερματα καθε μερα, με τα pos βρηκα την ησυχια μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...