Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν επίσημες εικόνες των Samsung Galaxy Note10 και Note10+


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Καλά κι εγώ αν δώσω το Note 4 στην γυναίκα μου μια χαρά θα τρέχει για τα δίκες τις απαιτήσεις. Όταν όμως παίρνεις ένα κινητό με 800-1000€ δεν περιμένεις να κολλάει με την 1η αναβάθμιση. 

Προσωπικά έχω μείνει με το Note 4 και πάρα τα όποια κολλήματα του από το android 5 και μετά δεν μπορώ να πω ότι είμαι δυσαρεστημένος. Είναι και ένα κινητό που δεν το λες και σύγχρονο και μόνο και μόνο επειδή του έχω βγάλει το αίμα με τις εφαρμογές που έχω μέσα, έχει βγάλει τα λεφτά του και με το παραπάνω. Το note 10.... αν και το περίμενα πως και πως, δεν θα το προτιμήσω λόγω εμφάνισης. Μάλλον θα πάω στο 9.  

Αν το βλέπουμε από θέμα κόστους, δεν έκαναν 1000 ευρώ τα 2 και 4. 400 το πήρα το 2 day 1 από πλαίσιο. 

Απλά για να το κλείσω, πλέον δεν έχουν δείγμα lag, κυρίως s8 και note 8 και μετά. S6, 7 μια χαρά είναι ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, overpower είπε

Αν το βλέπουμε από θέμα κόστους, δεν έκαναν 1000 ευρώ τα 2 και 4. 400 το πήρα το 2 day 1 από πλαίσιο. 

Απλά για να το κλείσω, πλέον δεν έχουν δείγμα lag, κυρίως s8 και note 8 και μετά. S6, 7 μια χαρά είναι ακόμα. 

1000€ δεν έκαναν αλλά τότε ήταν από τα ακριβότερα κινητά που κικλοφορούσαν. 

Σε κάθε περίπτωση, ένα s7 που έχω για 2ο και απλή χρήση είμαι οκ. Στην περιπτωση μου, τα κολληματα του Note είναι καθαρα θέμα πλήθους εφαρμογών που χρησιμοποιώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, rikos είπε

Τσάμπα πράγμα..1000 ευρώ κινητό και σιγά σιγά θα κολλάει όλο και περισσοτερο όπως όλα τα Samsung. Μη σου τύχει..

Όταν έχεις ένα λειτουργικό που είναι φορτωμένο με πολλές λειτουργίες και οι εφαρμογές στο background τρέχουν πραγματικά όπως έναν υπολογιστή τι θες να μην δεις το παραμικρό?  Τότε πάρε apple με ένα απλό λειτουργικό που πχ δεν έχει διαχείριση στο louncher πχ εγω γουστάρω να έχω μια καινη σελίδα χωρίς καμία εφαρμογή για να έχω ένα wallpaper πού μ'αρέσει...και δεν γίνετε. Custom firmware αν σου λέει κάτι. Ε μην το πάρεις δεν θα σκάσει η Samsung. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μετά την apple αντιγραφή huawei... 

4 ώρες πριν, ktf είπε

Κάτοχος S9 εδώ, με όλες τις ενημερώσεις. Το κινητό το έχω λιγότερο από χρόνο και ήδη κολλάει. Το καταλαβαίνεις ειδικά από τα animation που πολλές φορές κάνουν stutter. Το swipe up που φέρνει την αναζήτηση έχει ένα εμφανές delay (το animation δεν ξεκινάει καν για περίπου 300ms) κτλ...

To iPhone 8 που είχα πριν, και το iPhone XS της γυναίκας μου έχουν τρελή διαφορά. Μάλλον κάποιοι δεν είχαν ποτέ κινητό που να τρέχουν όλα τόσο άμεσα και ομαλά και δεν έχουν σωστό μέτρο σύγκρισης (no offence).

Δεν ξέρω τι παίζει σε stock android αλλά τα Samsung τουλάχιστον δεν διατηρούν την απόδοσή τους όσο περνά ο καιρός. Δεν μπορώ να εξηγήσω το γιατί αλλά συμβαίνει.

  δε θα βγάλεις ακρη αδερφέ... 

 

 

 οσοι λενε καλα λογια για one ui ειναι νουμπαδες που δεν εχουν πιασει iphone ουτε για να το βάλουν στη πρίζα.... 

 

 

ηρθαν απο κατι midrange και τους φαινεται το oneui διαστημική τεχνολογία 🤣🤣🍄

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τηλέφωνο, για την δική μου αισθητική τουλάχιστον, είναι πανέμορφο άσχετα αν σχεδιαστικά θυμίζει κινητά άλλων εταιρειών. Το τελευταίο Note που είχα ήταν το 3 (κάτοχος xz premium αυτή την στιγμή) αλλά ευχαρίστως θα έκανα πάλι την μετάβαση. Πληθώρα εξαιρετικών χαρακτηριστικών ,που για τους περισσότερους από εμάς, υπερκαλύπτουν τις καθημερινές μας ανάγκες. Θετικά και αρνητικά υπάρχουν όπως σε κάθε συσκευή άλλωστε. Αυτό που προσωπικά έχω να παρατηρήσω είναι ότι γενικότερα οι εταιρείες έχουν επιδοθεί σε ένα ράλυ τιμών που συμπαρασύρει μεγάλους και μικρούς πάιχτες της αγοράς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ktf είπε

Άμα είναι να κάνω εργοστασιακή επαναφορά την συσκευή μετά από κάθε update,  καλύτερα να το βάψω μπλε και να το πετάξω στην θάλασσα...

μα παιρνουν note γιατι ειναι επαγγελματική συσκευή και μετα σου λενε γιατι δεν εκανες επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων μετα το update .... 

 

 

γιαυτους ο επαγγελματίας εχει ορεξη και χρονο άνεργου σε καφετέρια Γρηγόρης προφανως!.... 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, HateMe είπε

Ε έπρεπε να το περιμένω πως δεν θα είχες κάτι αξιόλογο από samsung. 

Αυτό ακριβώς που σου έγραψα και πιο πάνω. 

Και εγώ έτσι ήμουν σαν εσένα, δεν κρίνω :P  

Ήμουν απ τους πρώτους που πήραν το S και το S2 και είπα ΠΟΤΕ ξανά samsung.

Ανα καιρούς έβλεπα αυτά που έβγαζαν και δεν τα πλησίαζα ΚΑΝ. 

Έτυχε να δω του κολλητού μου το S7 edge που το είχε 1.5 χρόνο και δεν κολλούσε καν και του έπινε και το αίμα.

Ήρθε και η εποχή του 8 και πάλι δεν έκανα κίνηση μέχρι που πήρα το S9 από τον περασμένο Ιούλιο και έχω μείνει υπερ ευχαριστημένος, ειδικά με το ONE UI που λογικά δεν ξέρεις καν τι είναι.

Μου θυμίζεις τους μπαμπάδες που πετάγονται όταν τους λέει κάτι ο γιος τους και τους λένε "α, εγώ στην ηλικία σου πιο πολύ" 

Οταν θα ερθουν και αν ευρωπη η σναπντραγκον ισως να αξιζει η σαμι με εξινος μια ζωη στο λαγκ και γαι τον....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, gripakos είπε

Οταν θα ερθουν και αν ευρωπη η σναπντραγκον ισως να αξιζει η σαμι με εξινος μια ζωη στο λαγκ και γαι τον....

δεν θα ξαναέρθουν ποτε! 

 

απο το s5 και μετα τρωμε τα exynos σαπακια στη μαπα

 

 

εχω ναυαρχίδα και δεν μπορώ να παιξω pubg! ριχνει τη φωτεινότητα στο 50-60% στο δίλεπτο μεσα σε κλιματιζομενο δωμάτιο και ενω το εχω στο performance mode που υποτίθεται δεν βαζει κανένα στοπ στον επεξεργαστή! 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pacahontas III milagros είπε

δεν θα ξαναέρθουν ποτε! 

απο το s5 και μετα τρωμε τα exynos σαπακια στη μαπα

εχω ναυαρχίδα και δεν μπορώ να παιξω pubg! ριχνει τη φωτεινότητα στο 50-60% στο δίλεπτο μεσα σε κλιματιζομενο δωμάτιο και ενω το εχω στο performance mode που υποτίθεται δεν βαζει κανένα στοπ στον επεξεργαστή! 

Το ξερω φιλε μου..πιστεψε με πηρα σ10 + και το εδωσα σε 2 μερες!ειχα να πρω σαμι χρονια λεω κατι θα εχει αλλαξει..Αλλα μπααααα εκει προβατα!ζητω οι εξινος..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gripakos είπε

Το ξερω φιλε μου..πιστεψε με πηρα σ10 + και το εδωσα σε 2 μερες!ειχα να πρω σαμι χρονια λεω κατι θα εχει αλλαξει..Αλλα μπααααα εκει προβατα!ζητω οι εξινος..

δεν ειναι ετσι το σωστό ομως. 

γιατι να υποστηριξω τη huawei με τα ψοφια kirin και τις μαπες της samsung οταν ζητανε χιλιαρικα?? 

 

θα το λεω συνεχώς μη παίρνετε samsung, huawei ναυαρχίδες με περισσότερα απο 500 ευρω!

θα κλαίτε μετα.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pacahontas III milagros είπε

δεν ειναι ετσι το σωστό ομως. 

γιατι να υποστηριξω τη huawei με τα ψοφια kirin και τις μαπες της samsung οταν ζητανε χιλιαρικα?? 

θα το λεω συνεχώς μη παίρνετε samsung, huawei ναυαρχίδες με περισσότερα απο 500 ευρω!

θα κλαίτε μετα.... 

Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Eragon1996 είπε

Σε κάθε μεγάλο update πάντα συστήνεται επαναφορά...Δεν το λέω εγώ 😝

Έχω ένα iPhone 8 το έχω ~περίπου 2 χρόνια, πάει σε όλα σφαίρα δεν κολλάει σε τίποτα ποτέ, περνάω ότι update βγαίνει και μόνο τότε γίνεται restart. Φυσικά ούτε λόγος για επαναφορά..   Θα το κρατήσω αλλα ~4 χρόνια.. Σκάω τρελά βέβαια από το κακό μου που δεν μπορώ να μεταφέρω ringtones από Bluetooth ( χαχαχαχαχα) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, OLDjunior είπε

Έχω ένα iPhone 8 το έχω ~περίπου 2 χρόνια, πάει σε όλα σφαίρα δεν κολλάει σε τίποτα ποτέ, περνάω ότι update βγαίνει και μόνο τότε γίνεται restart. Φυσικά ούτε λόγος για επαναφορά..   Θα το κρατήσω αλλα ~4 χρόνια.. Σκάω τρελά βέβαια από το κακό μου που δεν μπορώ να μεταφέρω ringtones από Bluetooth ( χαχαχαχαχα) 

Ρε φίλε δε λέω ότι πάντα πρέπει να κάνεις λέω ότι γενικά συστήνεται να κάνεις κ στα iPhone κάνω που έχω κ είχα. Τυχαίνει καμία φορά να μη κάτσει καλά το update 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ktf είπε

Κάτοχος S9 εδώ, με όλες τις ενημερώσεις. Το κινητό το έχω λιγότερο από χρόνο και ήδη κολλάει. Το καταλαβαίνεις ειδικά από τα animation που πολλές φορές κάνουν stutter. Το swipe up που φέρνει την αναζήτηση έχει ένα εμφανές delay (το animation δεν ξεκινάει καν για περίπου 300ms) κτλ...

To iPhone 8 που είχα πριν, και το iPhone XS της γυναίκας μου έχουν τρελή διαφορά. Μάλλον κάποιοι δεν είχαν ποτέ κινητό που να τρέχουν όλα τόσο άμεσα και ομαλά και δεν έχουν σωστό μέτρο σύγκρισης (no offence).

Δεν ξέρω τι παίζει σε stock android αλλά τα Samsung τουλάχιστον δεν διατηρούν την απόδοσή τους όσο περνά ο καιρός. Δεν μπορώ να εξηγήσω το γιατί αλλά συμβαίνει.

Έχω Samsung S7 και χωρίς One UI και δεν αντιμετωπίζω προβλήματα.

5 ώρες πριν, pacahontas III milagros είπε

μετά την apple αντιγραφή huawei... 

  δε θα βγάλεις ακρη αδερφέ... 

 

 

 οσοι λενε καλα λογια για one ui ειναι νουμπαδες που δεν εχουν πιασει iphone ουτε για να το βάλουν στη πρίζα.... 

 

 

ηρθαν απο κατι midrange και τους φαινεται το oneui διαστημική τεχνολογία 🤣🤣🍄

Ξέρεις πότε θα δεις εσύ τα features του One UI; Πότε. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...