Προς το περιεχόμενο

Monitor Acer Predator XB271HU 27" 494.58e


demian83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, rbmkn4 είπε

Θα παιρνατε Acer οθονη με ολες τις ιστοριες φρικης γι'αυτες που κυκλοφορουν στο ιντερνετ? Απο οτι καταλαβαινω, το σκαρτο πανελ δεν ειναι κατι καινουριο για αυτες τις οθονες, flicker, τρεμοπαιγμα, καθετες και οριζοντιες γραμμες κλπ.

 

3 λεπτά πριν, INDI22 είπε

Παιδια εχω αυτο το μονιτορ (ips panel) και ειλικρινα αισθανομαι πολυ τυχερος με ολα αυτα που ακουω. Η οθονη μου ειναι αψογη απο καθε αποψη. Παιζω apex στα 165hz με μια 1080 (ολα στο low) και παει σφαιρα. Τωρα για ολα αυτα τα προβληματα που ακουγονται δεν εχω αποψη γιατι δεν εχω κανενα απολυτως..

Έχω και εγώ το προηγούμενο μοντέλο 

https://www.acer.com/ac/en/CA/content/model/UM.HB0AA.001

και δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα. Το μόνιτορ δουλεύει τέλεια. Είναι άψογο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, black66.gr είπε

Είναι συμβατές με gsync;

Ριξε ενα googlαρισμα. Λογικα δε θα εχει θεμα οπως και η πλειοψηφία των οθονων. 

11 ώρες πριν, rbmkn4 είπε

Θα παιρνατε Acer οθονη με ολες τις ιστοριες φρικης γι'αυτες που κυκλοφορουν στο ιντερνετ? Απο οτι καταλαβαινω, το σκαρτο πανελ δεν ειναι κατι καινουριο για αυτες τις οθονες, flicker, τρεμοπαιγμα, καθετες και οριζοντιες γραμμες κλπ.

Δεν ειναι θεμα μαρκας,ειναι θεμα πανελ. Και οι asus των 800 ευρω αυτο φορανε. 

Με τα πιο καινουργια revision εχουν μειωθεί αυτα. Για αυτο δεν ειχα παει και εγω σε ips αλλα και λογω της τιμης. Αλλα τωρα εχει πεσει αρκετα. Αλλα να πω την αληθεια το ΤΝ μου ειναι μια χαρά και δε πολυψηνομαι πλεον να παιξω λαχειο,εστω και αν πλεον εχω καλες πιθανοτητες να ειναι οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Dantε είπε

Ριξε ενα googlαρισμα. Λογικα δε θα εχει θεμα οπως και η πλειοψηφία των οθονων. 

Δεν ειναι θεμα μαρκας,ειναι θεμα πανελ. Και οι asus των 800 ευρω αυτο φορανε. 

Με τα πιο καινουργια revision εχουν μειωθεί αυτα. Για αυτο δεν ειχα παει και εγω σε ips αλλα και λογω της τιμης. Αλλα τωρα εχει πεσει αρκετα. Αλλα να πω την αληθεια το ΤΝ μου ειναι μια χαρά και δε πολυψηνομαι πλεον να παιξω λαχειο,εστω και αν πλεον εχω καλες πιθανοτητες να ειναι οκ. 

Και εγώ που θέλω να πάρω gsync monitor, έχω αρχίσει και φοβάμαι., Είμαι και γκαντέμης, και τα 2 που έχω πάρει μέχρι τώρα, ένα samsung και ένα philips έχω από ένα καμένο pixel (γκαντέμης φουλ) :P και σκέφτομαι μήπως τελικά πάω σε καλό tn με 8 bit panel https://www.mediamarkt.gr/el/product/_asus-rog-swift-pg278qr-27-inch-quad-hd-165hz-1ms-g-sync-gaming-monitor-1214274.html?rbtc=skz|pf|[1214274]||p|skz_product_feed|&sku=1214274&_§ja=tsid:48889&lkws_10719=5cdb98f2-14ee-3020-f386-da0f2e15ded8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, outlaw star είπε

Και εγώ που θέλω να πάρω gsync monitor, έχω αρχίσει και φοβάμαι., Είμαι και γκαντέμης, και τα 2 που έχω πάρει μέχρι τώρα, ένα samsung και ένα philips έχω από ένα καμένο pixel (γκαντέμης φουλ) :P και σκέφτομαι μήπως τελικά πάω σε καλό tn με 8 bit panel https://www.mediamarkt.gr/el/product/_asus-rog-swift-pg278qr-27-inch-quad-hd-165hz-1ms-g-sync-gaming-monitor-1214274.html?rbtc=skz|pf|[1214274]||p|skz_product_feed|&sku=1214274&_§ja=tsid:48889&lkws_10719=5cdb98f2-14ee-3020-f386-da0f2e15ded8

Ουτε για πλακα τοσα λεφτα για ΤΝ. 

Οπως ειπα οποιος θελει ΤΝ,παει στο dell και τελος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα την τιμή χωρίς να μπω στο link κατάλαβα ότι είναι το tn panel. Κι αυτό γιατί την ''παρακολουθώ'' αρκετά χρόνια που παίζει η τιμή της και δεν την έχω δει σε τέτοια τιμή καινούργια. Like new ναι, τυχαίνει (όπως την αγόρασα κι εγώ) αλλά για καινούργια μου φάνηκε πολύ καλό για να είναι αληθινό να ήταν πράγματι η ips.

Παρεμπιπτόντως, το quality control υπάρχει σε αυτά τα panel δυστυχώς. Προσωπικά πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος από την δική μου - έχει ανεπαίσθητο bleeding μόνο κάτω δεξιά - αλλά πραγματικά ανεπαίσθητο. Είναι πανέμορφη οθόνη η acer, η βάση της-τα χρώματά της, τα μικρά bezels της την κάνουν εξαιρετική gaming οθόνη. Πάντως, όσο έβγαιναν νέες revision (τουλάχιστον για την acer ξέρω) βελτιωνόταν η κατάσταση αρκετά στο qc. Η asus δεν ξέρω τι έκανε στην pg279q, αλλά όσοι γράφετε για καλύτερο qc της asus ψάξτε λίγο παραπάνω στο διαδίκτυο και θα αλλάξετε γνώμη... Θεωρητικά η viewsonic xg2703-gs έχει το καλύτερο, ίσως λόγο του ότι παράγει/πουλάει λιγότερες; Μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...