Προς το περιεχόμενο

Από τα €999 θα ξεκινούν οι τιμές για το Samsung Galaxy Note10


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, JcD είπε

Μιλάς τελικά για τον μέσο χρήστη ή για τον επαγγελματία? Το πενάκι κάνει την συσκευή επαγγελματική. Βολεύει για πολλούς και διάφορους λόγους που δεν καταλάβαινα ούτε εγώ πριν πάρω το 9αρι και το δουλέψω. Το σημαντικό είναι να καταλάβουμε ότι δεν θα το πάρει κανείς σοβαρός άνθρωπος στην πρώτη τιμή του. Αυτός που έχει το 8αρι και θέλει να αναβάθμισή φέτος θα περιμένει κάνα τρίμηνο να πέσει η τιμή του όπως γίνεται πάντα, οπότε η διαφορές στην τιμή δεν είναι τόσο τραγικές. Πέραν τούτου η καλύτερή εποχή για να πάρει κάποιος το 9αρι είναι τώρα. Καλύτερα λοιπόν κάποιος που θέλει να πάρει τώρα καλή συσκευή να προτιμήσει ένα note 9 και να το έχει για τα επόμενα δύο τρία χρόνια παρά τα λεγόμενα flagship killers των xiaomi κλπ είτε το τελευταίο μοντέλο της σαμυ για το οποίο πραγματικά δεν αξίζει να το πάρει κάποιος μόλις βγαίνει.

Ανεφερα αυτο για το μεσο χρηστη και τον επαγγελατια γτ βλεπω ατομα με flagship κινητα και μ ου λενε "το θελω για τη δουλεια μου" και δεν κανουν κατι. Κοιτανε ξερω γω τα μαιλ τους, η ανοιγουν ενα Pdf. Ναι οκ, αυτα τα κανει και το δικο μου που κανει 160 ευρω, κανει και remote access σε desktop και ολα τα συναφη. Για ποια ακριβως επαγγελματικη δουλεια χρησιμοποιουν τα flagship και δικαιολογουν οτι πληρωνουν αυτα τα χρηματα δεν καταλαβαινω. Ρωταω γτ εγω οκ, υπαλληλος ειμαι δεν εχει τυχει ποτε να πω οτι θα παρω μια συσκευη που να κανει και το Χ πραγμα που δεν το κανει η δικη μου τωρα γτ το θελω για τη δουλεια μου. Απλα δεν μπορω να βρω ποιο ειναι αυτο το Χ πραγμα που το κανει ενα flagship των 1000 ευρω και δεν το κανει καθολου το δικου μου με τα 160 η το ακομα καλυτερο των 400.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παρεμπιπτοντως σε σχεση με αυτο που αναφερθηκε σχετικα με snapdragon και exynos, πραγματικα πιστευω πως αν δωσεις δυο συσκευες με πανομοιοτυπες εφαρμογες κλπ μεσα σε εναν χρηστη, αποκλειεται να καταλαβει τη διαφορα σε καθημερινη χρηση. Μιλαμε για διαφορες ταχυτητας που αγγιζουν κλασματα δευτερολεπτου και σε καμια περιπτωση all in all better performance, απλως σε σημεια υπερτερει ο ενας και σε αλλα ο αλλος. Just sayin.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, tsibosp said:

Ναι αυτο ακριβως εννοω φιλε μου. +500 ευρω για αυτα που αναφερεις ειναι ΠΑΡΑ πολλα, οχι μονο πολλα, ειναι κανονικη ληστεια! Για την ακριβεια ειναι αλλη μια συσκευη Μi9 που δεν την λες και αμελητεα! Για να το βαλω σε πιο value επιπεδο η συσκευη που εχω τωρα Redmi Note 7 εχει 160 ευρω κανουργια και νομιζω οτι καλυπτει εναν μεσο χρηστη εξ'ολοκληρου! Το ξερω φυσικα οτι μετα απο ενα σημειο πληρωνεις τα λιγοτερα πιο ακριβα γτ ειναι και το premium απλα ποτε προσωπικα δεν καταλαβα γτ καποιος να θελει να πληρωσει αυτο το premium. Ειναι καθαρα μαρκετινγκ .

Αν αρχίσεις και φορτώνεις το Mi9 με αυτά τα έξτρα που έχει το Note θα δεις οτι το Mi9 είναι το ακριβό. Εξηγώ 50 Ευρώ χρεώνει η infoquest το 128GB VS 64GB, για αυτό θα σου βάλω 80 Ευρώ χοντρικά για 128GB-->>256GB, συν 80 Ευρώ για τα 2GB Ram (ίσως λίγα), βλέπεις οτι η διαφορά πέφτει στα 300 περίπου ευρώ. Συν όλα τα υπόλοιπα που δεν γνωρίζω τιμές, έχουμε μια ένδειξη οτι η Xiaomi υπερκοστολογεί ίσως.

Και το Note 7 (συμπαθέστατο κινητό, σύγκρινέ το με τιμές Ελλάδας όχι Κίνας) και κυρίως μην συγκρίνεις ένα premium με ένα τιμιότατο κατά τα άλλα κινητό(Note 7). Δεν είναι σωστό για κανένα από τα δύο, γιατί μπορώ να έρθω και εγώ και να σου πω οτι και τα δύο είναι πανάκριβα και μπορείς να κάνεις την δουλειά σου με το σκυλί Nokia 6310i. Που είναι και γαμάτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsibosp είπε

Ανεφερα αυτο για το μεσο χρηστη και τον επαγγελατια γτ βλεπω ατομα με flagship κινητα και μ ου λενε "το θελω για τη δουλεια μου" και δεν κανουν κατι. Κοιτανε ξερω γω τα μαιλ τους, η ανοιγουν ενα Pdf. Ναι οκ, αυτα τα κανει και το δικο μου που κανει 160 ευρω, κανει και remote access σε desktop και ολα τα συναφη. Για ποια ακριβως επαγγελματικη δουλεια χρησιμοποιουν τα flagship και δικαιολογουν οτι πληρωνουν αυτα τα χρηματα δεν καταλαβαινω. Ρωταω γτ εγω οκ, υπαλληλος ειμαι δεν εχει τυχει ποτε να πω οτι θα παρω μια συσκευη που να κανει και το Χ πραγμα που δεν το κανει η δικη μου τωρα γτ το θελω για τη δουλεια μου. Απλα δεν μπορω να βρω ποιο ειναι αυτο το Χ πραγμα που το κανει ενα flagship των 1000 ευρω και δεν το κανει καθολου το δικου μου με τα 160 η το ακομα καλυτερο των 400.

Σε καταλαβαίνω και οι περισσότεροι πραγματικά δεν το χρειάζονται, όπως κι εγώ που το έδιωξα τελικά διότι είμαι επιρρεπής στις πτώσεις και το λυπήθηκα, το πενάκι όμως πραγματικά μου λίπη στην καθημερινότητα. Από γρήγορες σημειώσεις μέχρι απομακρισμενο έλεγχο της συσκευής και παρεμβάσεις σε φωτογραφίες με ακρίβεια, πραγματικά αξίζει η αγορά ενός note 9 αυτή τη στιγμή.

2 λεπτά πριν, stormrain είπε

Παρεμπιπτοντως σε σχεση με αυτο που αναφερθηκε σχετικα με snapdragon και exynos, πραγματικα πιστευω πως αν δωσεις δυο συσκευες με πανομοιοτυπες εφαρμογες κλπ μεσα σε εναν χρηστη, αποκλειεται να καταλαβει τη διαφορα σε καθημερινη χρηση. Μιλαμε για διαφορες ταχυτητας που αγγιζουν κλασματα δευτερολεπτου και σε καμια περιπτωση all in all better performance, απλως σε σημεια υπερτερει ο ενας και σε αλλα ο αλλος. Just sayin.

Θέμα διαχείρισης της μπαταρίας είναι περισσότερο, έχω την εντύπωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, VonLoutsos είπε

Αν αρχίσεις και φορτώνεις το Mi9 με αυτά τα έξτρα που έχει το Note θα δεις οτι το Mi9 είναι το ακριβό. Εξηγώ 50 Ευρώ χρεώνει η infoquest το 128GB VS 64GB, για αυτό θα σου βάλω 80 Ευρώ χοντρικά για 128GB-->>256GB, συν 80 Ευρώ για τα 2GB Ram (ίσως λίγα), βλέπεις οτι η διαφορά πέφτει στα 300 περίπου ευρώ. Συν όλα τα υπόλοιπα που δεν γνωρίζω τιμές, έχουμε μια ένδειξη οτι η Xiaomi υπερκοστολογεί ίσως.

Και το Note 7 (συμπαθέστατο κινητό, σύγκρινέ το με τιμές Ελλάδας όχι Κίνας) και κυρίως μην συγκρίνεις ένα premium με ένα τιμιότατο κατά τα άλλα κινητό(Note 7). Δεν είναι σωστό για κανένα από τα δύο, γιατί μπορώ να έρθω και εγώ και να σου πω οτι και τα δύο είναι πανάκριβα και μπορείς να κάνεις την δουλειά σου με το σκυλί Nokia 6310i. Που είναι και γαμάτο.

Εννοειται οτι ισχυουν αυτα που λες , απλα ειμαι της λογικης του value for money γενικοτερα σαν νοοτροπια και μετα απο ενα σημειο παροχης εμπειριας - αυξησης χρηματων κατανταει καπως γελοιο, δλδ μετα το sweet spot(στη συγκεκριμενη περιπτωση το σημειο που κανεις τις δουλειες σου, τραβας τις αξιοπρεπεις φωτο σου αν και οχι καρτ ποσταλ οπως με ενα πιο ακριβο κινητο αλλα μια χαρα κτλ) ειναι παντελως αρνητικο. Δεν υποστηριζω φυσικα οτι καποιος που το αγοραζει κανει καποιο λαθος δικα του ειναι τα χρηματα βαζει φωτια και τα καιει αν θελει , απλα εγω δεν πιανω αυτη τη λογικη. Καλα φυσικα οταν ειδα μια ξαδερφη μου πριν καποια χρονια που ηταν ανεργη και εδωσε 900 ευρω  (3 μηνες οτι πηρε απο ταμειο ανεργιας) για να παρει iphone, ε ομολογω οτι πηγα να την χαστουκισω ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, tsibosp said:

Εννοειται οτι ισχυουν αυτα που λες , απλα ειμαι της λογικης του value for money γενικοτερα σαν νοοτροπια και μετα απο ενα σημειο παροχης εμπειριας - αυξησης χρηματων κατανταει καπως γελοιο, δλδ μετα το sweet spot(στη συγκεκριμενη περιπτωση το σημειο που κανεις τις δουλειες σου, τραβας τις αξιοπρεπεις φωτο σου αν και οχι καρτ ποσταλ οπως με ενα πιο ακριβο κινητο αλλα μια χαρα κτλ) ειναι παντελως αρνητικο. Δεν υποστηριζω φυσικα οτι καποιος που το αγοραζει κανει καποιο λαθος δικα του ειναι τα χρηματα βαζει φωτια και τα καιει αν θελει , απλα εγω δεν πιανω αυτη τη λογικη. Καλα φυσικα οταν ειδα μια ξαδερφη μου πριν καποια χρονια που ηταν ανεργη και εδωσε 900 ευρω  (3 μηνες οτι πηρε απο ταμειο ανεργιας) για να παρει iphone, ε ομολογω οτι πηγα να την χαστουκισω ! 

Ναι αλλά κάνει αναπάντητες από iPhone, όχι από Xiaomi και Samsung. Άλλον αέρα η αναπάντητη από iPhone :P . Για αυτούς λοιπόν τους λόγους πηγαίνουμε τώρα και αγοράζουμε το ωραίο Note 9 που έχει την σωστή πλεόν τιμη :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VonLoutsos είπε

Ναι αλλά κάνει αναπάντητες από iPhone, όχι από Xiaomi και Samsung. Άλλον αέρα η αναπάντητη από iPhone :P . Για αυτούς λοιπόν τους λόγους πηγαίνουμε τώρα και αγοράζουμε το ωραίο Note 9 που έχει την σωστή πλεόν τιμη :)

Εγώ λέω να περιμένουμε να βγει το 10 για να πέσουν λίγο ακόμα ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος θέλει να διαβάσει περισσότερα σχόλια μπορεί να πάει στο αντίστοιχο περσινό θέμα για το note 9.. Κάθε χρόνο τα ίδια.. 

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

1) Οι μπαταρίες δεν είναι μικρές και με σωστή διαχείριση μπορούν να τα πάμε καλύτερα από κινέζικα με 5000mAh. Βέβαια ποτέ δεν λέμε οχι σε μεγαλύτερα νούμερα και ειδικά στην μπαταρία αλλά μην τρελαινομαστε μόνο με τα νούμερα. 

2) Και οι δύο επεξεργαστές είναι παραπανω από μια χαρα, αν είναι δυνατόν να κοιτάμε ακόμα νούμερα σε επεξεργαστές ναυαρχιδων εν έτη 2019. Όλα σφαίρα πάνε, ακόμα και τα περσινά. 

3) Η αφαίρεση του 3,5mm jack είναι όντως λάθος, όχι ότι το χρησιμοποιώ προσωπικά, αλλά ειμαι υπέρ του να υπάρχουν επιλογές για όσους τις χρειάζονται. Βέβαια με χαροποιεί ιδιαίτερα η προσθήκη ir blaster (αν ισχύει)..

4) Η τρύπα της κάμερας στην μέση είναι για μένα το χειρότερο κομμάτι του κινητού, μια χαρά ήταν στο s10 στην άκρη και δεν ενοχλούσε κανέναν τι τους ήρθε να την μετακινήσουν (όπως και τις πίσω κάμερες). Από κει που είδα το s10+ και έλεγα ωραίο θα ναι και το note αφού κλασικά είναι αντιγραφή, τους ήρθε φέτος να το αλλάξουν..

5) Η τιμή είναι η αναμενόμενη και μην γκρινιάζετε, φτάνει.. Αν δώσει το περσινό trade in και πάρουν πίσω το note 9 με έκπτωση 550€ εννοείται ότι θα γίνει προπαραγγελια, αλλιώς δεν το βιάζομαι, εξάλλου το n9 αντέχει για χρόνια ακόμα.. 

Συγγνώμη για το τεράστιο σχόλιο, αλλά έπρεπε να τα πω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, petasis είπε

Μας το δείχνουν από το πλάι, για να θαυμάσουμε πως θα είναι πριν φουσκώσει η μπαταρία;

Είχες το Note 8/9 και σου φούσκωσε η μπαταρία;;;

14 ώρες πριν, intos είπε

και στα 999 ακλαφτο θα παει …. όταν βγαζει η ξιαομι κ20 προ στα 350 ευρω με φλαγκσιπ σπεκς σε αυτά που ζητας απευθυνεσαι στους λιγους πλεον...

Καλό το Κ20/9Τ που φερνει,και εγώ έχω τώρα ένα Redmi Note 7 σαν δεύτερη συσκευή,αλλά επειδή κάνω δουλεια με το κινητό,σε όλες τις συνθήκες,βροχή,χιόνι,χωματόδρομους,κλπ κλπ το Redmi απλά σε ένα δύο μήνες θα χαλάσει...Και πριν προλάβεις να απαντήσεις οτιδήποτε,ίδια μέρα,με πολύ βροχή,βγηκα για δουλειά με το Note 8,και το Mate 20 Pro...Για μάντεψε σε πιο έγραφα άνετα πάνω στην βρεγμένη οθόνη;;;

Και εγώ τα θεωρώ πολύ ακριβά τουλάχιστον στην αρχή αλλά κατά τα Χριστούγεννα θα έχουν πέσει...

Όποιος θέλει να κάνει δουλειά,το Note είναι μονόδρομος...

Επεξ/σία από jimlost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000 αρχικη τιμή και 700 ευρώ σε 2 μήνες. Τα μάθαμε τόσα χρόνια. Samsung κινητό αξίζει να πάρεις μετά τους 2 3 μήνες από την κυκλοφορία τους. Και γλιτώνεις αρκετά χρήματα και περνεις νέες παρτίδες μιας και οι πρώτες συνήθως βγάζουν προβλήματα αργότερα. 

Η τρύπα στην οθόνη είναι άθλια όπως και τα notch. Όταν η xiaomi και η one έχουν ήδη πάει σε full bezel less κατασκευές η Samsung φέρνει αυτό το χάλι στις ναυαρχίδες της. Κρίμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

1000 αρχικη τιμή και 700 ευρώ σε 2 μήνες. Τα μάθαμε τόσα χρόνια. Samsung κινητό αξίζει να πάρεις μετά τους 2 3 μήνες από την κυκλοφορία τους. Και γλιτώνεις αρκετά χρήματα και περνεις νέες παρτίδες μιας και οι πρώτες συνήθως βγάζουν προβλήματα αργότερα. 

Η τρύπα στην οθόνη είναι άθλια όπως και τα notch. Όταν η xiaomi και η one έχουν ήδη πάει σε full bezel less κατασκευές η Samsung φέρνει αυτό το χάλι στις ναυαρχίδες της. Κρίμα. 

Προσωπικά δεν θέλω να θυσιάσει την αδιαβροχοποιηση για μια bezeless οθόνη, αλλά προτιμώ τρύπα στην άκρη η κανονικό bezel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xenos.p είπε

Προσωπικά δεν θέλω να θυσιάσει την αδιαβροχοποιηση για μια bezeless οθόνη, αλλά προτιμώ τρύπα στην άκρη η κανονικό bezel.

Κανονικο bezel να βάλει. Οι τρύπες δεν έχουν θέση σε κινητά το 2019. Ότι πιο άσχημο υπάρχει μετά το notch. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, stormrain είπε

Παρεμπιπτοντως σε σχεση με αυτο που αναφερθηκε σχετικα με snapdragon και exynos, πραγματικα πιστευω πως αν δωσεις δυο συσκευες με πανομοιοτυπες εφαρμογες κλπ μεσα σε εναν χρηστη, αποκλειεται να καταλαβει τη διαφορα σε καθημερινη χρηση. Μιλαμε για διαφορες ταχυτητας που αγγιζουν κλασματα δευτερολεπτου και σε καμια περιπτωση all in all better performance, απλως σε σημεια υπερτερει ο ενας και σε αλλα ο αλλος. Just sayin.

Οι εφαρμογες του store ειναι αστειες και παιδικές και το καθε midrange μπορεί να διαχειριστει τα apps σαν το snapchat και tapatalk. 

 

Ακομα και τα games ειναι αστεια αλλα καποια απο αυτα πλεον προσπαθούν να ανεβουν επίπεδο στα γραφικα και εκει βλεπεις οτι ο kirin και ο exynos ειναι μονιμα πισω και σου χαλανε ολη την εμπειρία ..  . 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tsibosp είπε

Ανεφερα αυτο για το μεσο χρηστη και τον επαγγελατια γτ βλεπω ατομα με flagship κινητα και μ ου λενε "το θελω για τη δουλεια μου" και δεν κανουν κατι. Κοιτανε ξερω γω τα μαιλ τους, η ανοιγουν ενα Pdf. Ναι οκ, αυτα τα κανει και το δικο μου που κανει 160 ευρω, κανει και remote access σε desktop και ολα τα συναφη. Για ποια ακριβως επαγγελματικη δουλεια χρησιμοποιουν τα flagship και δικαιολογουν οτι πληρωνουν αυτα τα χρηματα δεν καταλαβαινω. Ρωταω γτ εγω οκ, υπαλληλος ειμαι δεν εχει τυχει ποτε να πω οτι θα παρω μια συσκευη που να κανει και το Χ πραγμα που δεν το κανει η δικη μου τωρα γτ το θελω για τη δουλεια μου. Απλα δεν μπορω να βρω ποιο ειναι αυτο το Χ πραγμα που το κανει ενα flagship των 1000 ευρω και δεν το κανει καθολου το δικου μου με τα 160 η το ακομα καλυτερο των 400.

Μετά από περιπέτειες που είχα με ένα HTC 8S, είπα να δοκιμάσω ένα android, και έσκασα 1065 ευρώ για ένα S6 edge. Τ έχω φυσικά μετανιώσει, και αυτό που κατάλαβα είναι ότι αγοράζεις μέτριο υλικό σε πιο ντιζαινάτη συσκευασία. Και βλέπεις ξεκάθαρα πόσο σε αγνοεί ο κατασκευαστής και σου απαξιώνει το κινητό, όταν σε λιγότερο από χρόνο σου περνά το επόμενο android, το οποίο - τι έκπληξη - αφαιρεί όλες τις "χαριτομενιές" που είχες και τα πάντα λειτουργούν στο πόδι. Όταν δε αρχίζει να φουσκώνει και η μπαταρία, καταλαβαίνεις ότι αγόρασες κολλημένα πλαστικά...

 

Πλέον θεωρώ ότι αυτές οι ναυαρχίδες είναι αποτυχία. Το νούμερο ένα πράγμα τελικά στο κινητό είναι να είναι εύχρηστο όταν τηλεφωνάς, να λειτουργεί σωστά το gps, να έχει μεγάλη μπαταρία που δεν θα φουσκώσει στα 2 χρόνια, και ραδιόφωνο. Τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, petasis είπε

Μετά από περιπέτειες που είχα με ένα HTC 8S, είπα να δοκιμάσω ένα android, και έσκασα 1065 ευρώ για ένα S6 edge. Τ έχω φυσικά μετανιώσει, και αυτό που κατάλαβα είναι ότι αγοράζεις μέτριο υλικό σε πιο ντιζαινάτη συσκευασία. Και βλέπεις ξεκάθαρα πόσο σε αγνοεί ο κατασκευαστής και σου απαξιώνει το κινητό, όταν σε λιγότερο από χρόνο σου περνά το επόμενο android, το οποίο - τι έκπληξη - αφαιρεί όλες τις "χαριτομενιές" που είχες και τα πάντα λειτουργούν στο πόδι. Όταν δε αρχίζει να φουσκώνει και η μπαταρία, καταλαβαίνεις ότι αγόρασες κολλημένα πλαστικά...

Πλέον θεωρώ ότι αυτές οι ναυαρχίδες είναι αποτυχία. Το νούμερο ένα πράγμα τελικά στο κινητό είναι να είναι εύχρηστο όταν τηλεφωνάς, να λειτουργεί σωστά το gps, να έχει μεγάλη μπαταρία που δεν θα φουσκώσει στα 2 χρόνια, και ραδιόφωνο. Τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα...

Το S6 edge στο τριμηνο ειχε κατω απο 500 ευρω. Προφανως και ειναι οτι χειροτερο η αγορα ναυαρχιδας στις αρχικες τιμες ειδικα των samsung που πεφτουν πιο γρηγορα απο καθε αλλη μαρκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...