Προς το περιεχόμενο

[Monitor] SAMSUNG LC24RG50FQUXEN 144Hz 169 € @ e-shop.gr


Dimitrisha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/8/2019 στις 3:10 ΠΜ, Horn είπε

Πολλες αρνητικες κρητικες στο amazon.uk

Πως έχει πολλές αρνητικές όταν με άριστα το 5 έχει μέσο όρο το 4 ?

Όταν μάλιστα δίνεις 1 αστέρι για καμένο πιξελ κατεβάζεις κατά πολύ τον μέσο όρο άδικα. 

Επεξ/σία από panoskatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 31/8/2019 στις 11:46 ΠΜ, panoskatos είπε

Πως έχει πολλές αρνητικές όταν με άριστα το 5 έχει μέσο όρο το 4 ?

Όταν μάλιστα δίνεις 1 αστέρι για καμένο πιξελ κατεβάζεις κατά πολύ τον μέσο όρο άδικα. 

Και τι review να βαλει κανεις δηλαδη για καμμενο pixel? Αφου ειναι για αντικατασταση η οθονη μετα η πεταμα αν ειναι εκτος εγγυησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αξιζει για αντικατασταση 720p οθονης ? Αν οχι εχετε να μου πρωτεινεται καμια καλυτερη στον ιδιο budget ?Κανα fifa/pro/lol πεζω απο games.

Επεξ/σία από PrimoStore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, PrimoStore είπε

αξιζει για αντικατασταση 720p οθονης ? Αν οχι εχετε να μου πρωτεινεται καμια καλυτερη στον ιδιο budget ?Κανα fifa/pro/lol πεζω απο games.

Εσύ και θυροτηλέφωνο να βάλεις για οθόνη κομπλέ θα είσαι! 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, oceanborngr είπε

Και τι review να βαλει κανεις δηλαδη για καμμενο pixel? Αφου ειναι για αντικατασταση η οθονη μετα η πεταμα αν ειναι εκτος εγγυησης.

Με ένα καμένο pixel για πέταμα; το ακούσαμε κι αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
1 ώρα πριν, FiLw είπε

Εγώ 189€ τη βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν αγόρασα την οθόνη στα 153 € από το e-shop και την παρέλαβα σήμερα. Η προηγούμενη μου ήταν αυτή

Εν συντομία: πρόκειται για μια αρκετά καλή οθόνη με απίστευτο VfM. Θεωρώ ότι στα 153 € που την αγόρασα δεν βρίσκεις άλλη καλύτερη στα 1080p/144Hz. Τα χρώματα είναι απλώς ικανοποιητικά. Αυτό το λέω διότι το monitor δεν είναι SVA (120% sRGB) όπως η προηγούμενη οθόνη μου αλλά πιθανότατα απλό VA (99% sRGB). Αυτό, μαζί με τις ίντσες είναι τα μοναδικά πλεονεκτήματα της προηγούμενης σε σχέση με αυτή, η οποία είναι κατά πολύ καλύτερη (και γενικότερα καλύτερη από άλλα 75 Hz monitor). 

Ευτυχώς η απόσταση μου από την οθόνη είναι πολύ μικρή, οπότε δεν κατάλαβα τρομερή διαφορά σε σχέση με την προηγούμενη 27άρα. Το μόνο αρνητικό όπως είπα είναι τα χρώματα, χωρίς να σημαίνει αυτό ότι είναι άσχημα, κάθε άλλο.

Τέλος, πρόκειται για ένα αρκετά καλό monitor για τα χρήματα του, πραγματική ευκαιρία για όσους θέλουν να κάνουν τη μετάβαση στα 144 Hz. Αν δεν είστε τρομερά απαιτητικοί, η οθόνη αυτή είναι σε πολύ καλή τιμή, αγοράστε την άφοβα. Αν πάλι ψάχνετε το κάτι παραπάνω (πχ SVA ή 1ms response time) τότε κοιτάξτε κάποια άλλη.

8/10.

Επεξ/σία από _Theo_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε @_Theo_

Στο site  αυτό την αναφέρει σαν sva panel. Μήπως είναι sva αλλά όχι τόσο καλής ποιότητας (το λέω για αυτά τα περίεργα νούμερα που έβαλες 😂);

ΥΓ αν έβαλα λάθος μοντέλο στο link απλά pass by😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, FiLw είπε

Ευχαριστούμε @_Theo_

Στο site  αυτό την αναφέρει σαν sva panel. Μήπως είναι sva αλλά όχι τόσο καλής ποιότητας (το λέω για αυτά τα περίεργα νούμερα που έβαλες 😂);

ΥΓ αν έβαλα λάθος μοντέλο στο link απλά pass by😅

 

Μάλλον έχεις δίκιο, μπράβο για την διόρθωση. Οπότε ισχύει πιθανότατα ότι δεν είναι τόσο καλής ποιότητας, πάντα σε σχέση με την προηγούμενη που είχα!

Κατά τα άλλα την θεωρώ πολύ καλή προσφορά, όσοι έχουν 24"/75 Hz οθόνη να μην το σκεφτούν καν! Και εννοείται φυσικά ότι τους ενδιαφέρουν τα περισσότερα Hz...

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...