Προς το περιεχόμενο

[TV] Philips OLED 55OLED803 55" 999€ ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ


dletkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/190818-philips-oled-55oled803-55

REVIEWS 5 ΑΣΤΕΡΩΝ

https://www.whathifi.com/reviews/philips-55oled803-review

https://www.techradar.com/reviews/philips-oled-803-4k-hdr-tv-55oled803-review

https://www.avforums.com/review/philips-65oled803-4k-oled-hdr-tv-review.14573

 

κάποιοι λένε ότι είναι καλύτερη και από τις αντίστοιχες lg oled για κάποιο λόγο

 

Εγώ πάντως την τσίμπησα για το νέο μου σπίτι με 36 άτοκες και μία ανακύκλωση κλιματιστικού 100€

 

Επεξ/σία από matrixxx
αφαιρεση affiliate -"βρωμικου" συνδεσμου
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H τηλεόραση είναι τουλάχιστον εξαιρετική!!! Δεν υπάρχουν λόγια, την είδα χτες σε σπίτι φίλου με πραγματική 4Κ ταινία και χτυπάω το κεφάλι μου που είχα αγοράσει τηλεόραση επηρεασμένος από το τελευταίο black friday και δεν περίμενα.

Ειδικά με την λειτουργία του ambilight η εμπειρία πάει σε άλλα επίπεδα! Γενικά όποιον ήξερα με Philips ambilight δεν άλλαξε ποτέ σε κάτι άλλο πέραν αυτής της σειράς. Όσοι το σκέφτεστε & μπορείτε, απλά πάρτε την! Όλες οι κριτικές έχουν δίκιο και με το παραπάνω!

Επεξ/σία από Hk2004gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, JeZus είπε

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ;; εισαι ευχαριστημενος;

δεν έχω παραλάβει ακόμα . σήμερα παραλαμβάνω άλλα και πάλι επειδή μπαίνει σε νέο σπίτι ...θα ανοίξει μετά από 2 εβδομαδες

 

11 ώρες πριν, Hk2004gr είπε

H τηλεόραση είναι τουλάχιστον εξαιρετική!!! Δεν υπάρχουν λόγια, την είδα χτες σε σπίτι φίλου με πραγματική 4Κ ταινία και χτυπάω το κεφάλι μου που είχα αγοράσει τηλεόραση επηρεασμένος από το τελευταίο black friday και δεν περίμενα.

Ειδικά με την λειτουργία του ambilight η εμπειρία πάει σε άλλα επίπεδα! Γενικά όποιον ήξερα με Philips ambilight δεν άλλαξε ποτέ σε κάτι άλλο πέραν αυτής της σειράς. Όσοι το σκέφτεστε & μπορείτε, απλά πάρτε την! Όλες οι κριτικές έχουν δίκιο και με το παραπάνω!

πολλά χρόνια τώρα δεν εμπιστευόμουν τίποτα έκτος από samsung και lg . Η τεραστία πτώση τιμής της με έκανε να την ψάξω και να διαβάσω κριτικές ...όταν είδα πάνω από 4-5 site του εξωτερικού κυρίως να την εξυμνούν το αποφάσισα. ούτε θα μου πέρναγε από το μυαλό να κοιτάξω για phillips

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dletkas είπε

δεν έχω παραλάβει ακόμα . σήμερα παραλαμβάνω άλλα και πάλι επειδή μπαίνει σε νέο σπίτι ...θα ανοίξει μετά από 2 εβδομαδες

 

Φίλε αν θες την γνώμη μου άνοιξε την με το που έρθει κ τσεκαρε την.Αν υπάρχει κάποιο θέμα και δεν το αναφέρεις έγκαιρα θα μπλέξεις μετά...

Επεξ/σία από ben3os
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, dletkas είπε

δεν έχω παραλάβει ακόμα . σήμερα παραλαμβάνω άλλα και πάλι επειδή μπαίνει σε νέο σπίτι ...θα ανοίξει μετά από 2 εβδομαδες

πολλά χρόνια τώρα δεν εμπιστευόμουν τίποτα έκτος από samsung και lg . Η τεραστία πτώση τιμής της με έκανε να την ψάξω και να διαβάσω κριτικές ...όταν είδα πάνω από 4-5 site του εξωτερικού κυρίως να την εξυμνούν το αποφάσισα. ούτε θα μου πέρναγε από το μυαλό να κοιτάξω για phillips

Η Philips πάντα έβγαζε καλές τηλεοράσεις και στις LCD ήταν πρωτοπόρος. Στη χώρα μας τα τελευταία χρόνια έχει πέσει απλά περισσότερο χρήμα από τις εταιρείες που ανέφερες συν φυσικά ότι όντως είχαν βγάλει και καλές τηλεοράσεις μέσα σε όλα. Ξέρω άνθρωπο ο οποίος κυριολεκτικά έχει 2 τηλεόρασεις ανοιχτές όλο το 24ωρο, ακόμα και όταν κοιμάται. Είναι φανατικός με τη Philips και μια συγκεκριμένη την έχει από το 2006 όπου και τότε την είχε πάρει ακριβά. Αυτή είναι η 1, γιατί για τη 2η έχει περάσει από όλες τις άλλες μάρκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Philips αγοράστηκε από Κινέζους, όπως και άλλες ευρωπαϊκές εταιρείες, για αυτό και έπεσε σε πωλήσεις. Βέβαια τα τελευταία ξανά φτιάχνουν καλές τηλεοράσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, ababapanos είπε

Από smart δυνατότητες πως είναι η συγκεκριμένη; Είχα πάρει παλιά μια philips smart καο όλο κολλούσε στο YouTube Netflix κλπ

Android TV ειναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/7/2019 στις 8:01 ΠΜ, dletkas είπε

δεν έχω παραλάβει ακόμα . σήμερα παραλαμβάνω άλλα και πάλι επειδή μπαίνει σε νέο σπίτι ...θα ανοίξει μετά από 2 εβδομαδες

Μην το κάνεις αυτό φίλε μέγα λάθος, αν πέσεις σε ελαττώματικη χάνεις το doa και θα μπλέξεις, άμεσα άνοιξε την και τσέκαρε ότι δουλεύει σωστά.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η philips κάποτε ήταν κορυφαία στις τηλεοράσεις. Για τα τωρινά μοντέλα δεν έχω άποψη, αλλά κάπου διάβαζα ότι το μενού τους είναι αργό λόγο επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, babyonboard είπε

Όσοι γνωρίζουν γιατί δεν βγάζω πολύ άκρη, την Philips του θέματος ή την Panasonic από mediamarkt στην ίδια τιμή?

 Panasonic TX-55FZ800E

και οι δυο πανελ απο LG, οποτε πρακτικα καμια διαφορα στην ποιοτητα του πανελ. Απο εκει και περα philips εχει αλλαξει ιδιοκτησια, δεν ειναι η εταιρεια που ηταν αλλα εχει android και ambilight, εαν σε ενδιαφερουν, καθως επισης και 2 τηλεκοντρολ απ οτι ειδα σε reviews.  Kαμια απο τις δυο δεν υποστηριζει dolby vision. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παραλαμβάνω την εν λόγο tv.Εαν προλάβω σήμερα θα την βάλω και σε λειτουργία.Θετικά τα όσα έχω διαβάσει σε διάφορα reviews ελπίζω να είναι έτσι .

Βέβαια κάνω άλμα από 55 Sony 4ķ σε oled.Ηθελα την 65" αλλά η τιμή της απαγορευτική προς το παρών.

Θα σας δώσω μια μικρή γεύση όταν έχω ολοκληρωμένη άποψη για την συγκεκριμένη.Το θετικό εάν ισχύει που διάβασα είναι ότι επιτέλους βγήκε το update για την έκδοση oreo.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...