Προς το περιεχόμενο

Έκδοση SIM εν αγνοία μου


xgol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο δεύτερος αριθμός είναι δηλωμένος στο όνομα σου ή απλά έχουν περαστεί τα στοιχεία της ακαδημαικής ταυτότητας, ώστε να λάβει τη φοιτητική προσφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, christakos07 είπε

Ο δεύτερος αριθμός είναι δηλωμένος στο όνομα σου ή απλά έχουν περαστεί τα στοιχεία της ακαδημαικής ταυτότητας, ώστε να λάβει τη φοιτητική προσφορά;

Στο όνομα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, xgol είπε

Στο όνομα μου.

Κατάλαβα.

Λυπάμαι τον υπάλληλο, αλλά όχι την εταιρεία που συντηρεί την πολιτική αυτή. Οπότε κυνήγησε τους, μέχρι τέλους.

Κάνε μία κλήση στην αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων αύριο, μήπως σε κατευθύνουν.

Αν έχεις όρεξη και χρόνο, μπορείς να μιλήσεις και με δικηγόρο.

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Κατάλαβα.

Λυπάμαι τον υπάλληλο, αλλά όχι την εταιρεία που συντηρεί την πολιτική αυτή. Οπότε κυνήγησε τους, μέχρι τέλους.

Κάνε μία κλήση στην αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων αύριο, μήπως σε κατευθύνουν.

Αν έχεις όρεξη και χρόνο, μπορείς να μιλήσεις και με δικηγόρο.

Εγω δε στρεφομαι εναντίον κανενός υπαλλήλου. 

Θέλω απλα να μη ζω σε μια Μπανανία που ο καθενας μπορει να κάνει οτι θέλει εις βαρος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xgol είπε

Εγω δε στρεφομαι εναντίον κανενός υπαλλήλου. 

Θέλω απλα να μη ζω σε μια Μπανανία που ο καθενας μπορει να κάνει οτι θέλει εις βαρος σου.

Συμφωνώ μαζί σου. Εξάλλου η συγκεκριμένη πολιτική συντηρείται από τις εταιρείες.

Μην το αφήσεις έτσι. Σε κάθε περίπτωση ενημέρωσε μας για το αποτέλεσμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, xgol said:

Εγω δε στρεφομαι εναντίον κανενός υπαλλήλου.  

 

Κανονικά πρέπει. Στην προκειμένη περίπτωση φταίει και η εταιρία άλλα και ο υπάλληλος.

 

Η εταιρία γιατί δεν έλαβε τα κατάλληλα μέτρα για την προτροπή indenity theft και ο υπάλληλος που σου έκανε την ψωλία. Σε ενδιαφέρει πραγματικά τέτοιος άνθρωπος να χάσει το ψωμί του; Εμένα καθόλου.

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 ώρες πριν, Phoenix7 είπε

Θα το πήρε ο υπάλληλος αφού εσύ δεν το ήθελες, θα το καβάτζωσε σε φίλο, εδώ βλέπαμε αγγελίες να τα πουλάνε 50€. Ζήτα να μάθεις για αρχή που δόθηκε το φοιτητικό, σε ποιον δηλώθηκε, και τι ώρα. Μπορούν να δουν τα πάντα και ποιος User του καταστήματος ήταν συνδεδεμένος και ποιο κατάστημα ήταν.

Για να καταλάβεις πως ενεργοποιείται ένα φοιτητικό, σαν φοιτητής χρησιμοποιούν τα στοιχεία του ΠΑΣΟΥ σου(κωδικός και ημερομηνία λήξης) σε ότι νούμερο θέλουν (εφόσον δεν το έχεις κάνει σε άλλο νούμερο της ίδιας εταιρείας)

Βέβαια ο υπάλληλος, εφόσον το κυνηγήσεις τόσο, αν απλά το καβάτζωσε για φίλο, θα κινδυνέψει να χάσει την δουλειά του για ένα φοιτητικό νούμερο... που απλά το χάρισε σε γνωστό.

Από την μεριά σου έχεις όλα τα δίκια να μάθεις τι και πως.

 

26 λεπτά πριν, Voyaller είπε

Κανονικά πρέπει. Στην προκειμένη περίπτωση φταίει και η εταιρία άλλα και ο υπάλληλος.

Η εταιρία γιατί δεν έλαβε τα κατάλληλα μέτρα για την προτροπή indenity theft και ο υπάλληλος που σου έκανε την ψωλία. Σε ενδιαφέρει πραγματικά τέτοιος άνθρωπος να χάσει το ψωμί του; Εμένα καθόλου.

Δηλαδη ο καημενος ο υπαλληλος να μην την πληρωσει.Τωρα αν με τα στοιχεια του φιλου πουλησε μερικους αριθμους δηλωμενους στο ονομα του δεν τρεχει και τιποτα.Αν γινει καμια στραβη αλλον θα τρεχουν.Ποσο ευκολα τα λετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το κάλεσες αυτό το νούμερο? Μιλησες με τον κατοχο της sim? μηπως ειναι και αυτος φοιτητης?

ο υπάλληλος αποκλείεται να το κανει εσκεμμενα αυτο σε τριτο προσωπο γιατι δεν εχει να κερδισει τιποτα 

Επεξ/σία από dkstopo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dkstopo είπε

το κάλεσες αυτό το νούμερο? Μιλησες με τον κατοχο της sim? μηπως ειναι και αυτος φοιτητης?

ο υπάλληλος αποκλείεται να το κανει εσκεμμενα αυτο σε τριτο προσωπο γιατι δεν εχει να κερδισει τιποτα 

Μου είπαν οτι δεν έχει "κινηθεί" η κάρτα. Δεν την έχει βάλει σε κινητο καποιος, δηλαδή. 

Και φυσικά ούτε έκανα ουτε θα κανω τον ντετέκτιβ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχιν δεν υπαρχει φοιτητικό έτοιμο. 

Κανονικό καρτοκινητο παίρνει και μετά του αλλάζουν το πρόγραμμα. Αυτό που έκανε δηλαδη ο υπάλληλος 

στον κλείσιμο του κατάστηματος απλά έκανε λάθος το νούμερο. 

Όλες αυτές οι αγγαρείες γινονται προς το κλείσιμο του καταστήματος αν δεν έχει δουλειά  η μετά όταν εχει  κλείσει. 

Π

38 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Αρχικά θα κοιτάξουν να το κουκουλώσουν στο κατάστημα φαντάζομαι είναι σύστημα αυτό με τα φοιτητικά  ...

Τι σύστημα είναι για πες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Alex2020 είπε

Καταρχιν δεν υπαρχει φοιτητικό έτοιμο. 

Κανονικό καρτοκινητο παίρνει και μετά του αλλάζουν το πρόγραμμα. Αυτό που έκανε δηλαδη ο υπάλληλος 

στον κλείσιμο του κατάστηματος απλά έκανε λάθος το νούμερο. 

Όλες αυτές οι αγγαρείες γινονται προς το κλείσιμο του καταστήματος αν δεν έχει δουλειά  η μετά όταν εχει  κλείσει. 

Π

Τι σύστημα είναι για πες; 

Για πες εσυ, τι λαθος είναι? 

Και κυριως πως εκδόθηκαν 2 σιμ στο ονομα μου?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xgol είπε

Για πες εσυ, τι λαθος είναι? 

Και κυριως πως εκδόθηκαν 2 σιμ στο ονομα μου

Εχεις αυτήν που παρέλαβες και υπαρχει και αυτή που έβαλε το λάθος νούμερο ο υπάλληλος για να ενεργοποιήσει φοιτητικό 

Και σταμάτα επιτελούς να μιλάς για τα προσωπικά σου δεδομένα σε κατάστημα Vodafone πηγές ξέρουν από δεδομένα και πως να τηρήσουν την νομοθεσία. Ημαρτων.. Εκτός αν νομίζεις ότι θα ρίσκαρε την φήμη της για ένα φοιτητή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανεις πολυ θόρυβο ίσως καποιος θα χασει τη δουλεια του γιατι εκανε ενα λαθος. 

Δεν πηγε κανεις να σε κλεψει ή να χρησιμοποιήσει τα στοιχεια σου για να αποκομίσει οφελος, γιατι απλα δεν μπορεί να το κανει με αυτον τον τροπο, γιατι ειναι ανιχνευσιμο καθε στιγμη πολύ ευκολα.

Όταν το κάνουν και το παρεις χαμπαρι δεν θα μπορείς να τους βρεις και θα σε εχουν ληστεψει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...