Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia δεν πρόκειται να ανακοινώσει GeForce RTX 2080 Ti Super


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Nikolo1991 είπε

Εγώ πάντως που ενδιαφέρομαι, χαίρομαι για το νέο, γιατί μπορώ να αγοράσω επιτέλους την Ti, χωρίς να φοβάμαι ότι σε 2 μήνες θα είναι δεύτερη καλύτερη και θα έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά. 

Αυτό εξαρτάτε αποκλειστικά από την amd...Εάν παρουσιάσει μια rx5900xt και είναι κοντά  στην 2080ti να δεις για πότε θα παρουσιαστεί η Nvidia 2080 ti super/duper/κοκ..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν πειραζει nvidia εεεε θελω να πω applevidia κλαιν μαιν.... οπως και να εχει αλλη δουλεια δεν ειχαμε να δινουμε 1000 και 1500 ευρω για μια καρτα ξεφτιλα μια λεξη εχω να πω (AMD .- ) και ας μην ξεπερασει σε αποδωση την nvidia στα καλαματιανα μας... κοροιδια μεχρι ενα οριο.

Επεξ/σία από JohnyFire
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vardaloupas είπε

Ερώτηση:

Εάν έχεις την 2080 και θες και δεύτερη μπορεί να παίξει (μαζί) με μια 2080 Super;

σαν Sli oχι, Ακομη και αν την βαλεις πανω στο συστημα σου, θα αναγνωρισει μονο μια απο τις δυο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Loinen είπε

σαν Sli oχι, Ακομη και αν την βαλεις πανω στο συστημα σου, θα αναγνωρισει μονο μια απο τις δυο.

Απο που και ως που; Μια χαρα αναγνωριζει διαφορετικες καρτες. Και τα προγραμματα τις βλεπουν. 

Απλα δε θα μπορεις να τις κανεις SLI οπως πολυ σωστα λες.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει κατανταει γελοιο. Βγαζουν μια καρτα γραφικων και μετα απο εναν μηνα βγαζουν μια λιγο καλυτερη (3-5% καλυτερη!) και αρχιζουν ti-super-extended κτλ κτλ κτλ. Και απο τιμες? (ασε κλαιω!) Ακουσα για την καινουρια 2080 Ti Super SPECIAL Duper XXL FAT IDC extended NOFEAR MO#$&#$^ER Edition με 12500Ευρω.. θα παρω 2 να τις κανω sli.. Ελεος πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Nikolo1991 είπε

Εγώ πάντως που ενδιαφέρομαι, χαίρομαι για το νέο, γιατί μπορώ να αγοράσω επιτέλους την Ti, χωρίς να φοβάμαι ότι σε 2 μήνες θα είναι δεύτερη καλύτερη και θα έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά. 

Και να ειναι δευτερη τι αλλαζει ; 

Αλλαζει η εμπειρια ενως παιχνιδιου για σενα αν ξερεις πως υπαρχει καρτα με καλυτερα specs ?

Οτι και να παρεις σε ενα χρονο το πολυ θα βγαλουν καλυτερο.

Κοιτα να απολαυσεις ενα παιχνιδι και ασε τα specs.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν την βγάλει σε κυκλοφορία εν τέλει... Που δεν τους πιστεύω 100%.... Μάλλον προσανατολιζεται σε Ampere από 2020 η πράσινη.... Εκεί θα δούμε πραγματικο αλμα επιδόσεων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά το 2020 θα βγάλει καινούργια... συνήθως ανα δύο χρόνια βγάζει νέα αρχιτεκτονική. Όσο για ti super, προσωπικά δεν πιστεύω οτι θα βγάλουν. Θα το πίστευα μόνο αν γινόταν κανα θαύμα απο μεριάς amd και έβγαζε κάτι ανταγωνιστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγάζει γιατί δεν έχει αντίπαλο αν είχε super duper θα έβγαζε λες και έχει τεράστια σημασία ενας που έχει καρτα rtx να κάνει μετάβαση σε super να δει διαφορά τεράστια η super ειναι μονο για κάποιους που θέλουν να αναβαθμίσουν τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Nikolo1991 είπε

Εγώ πάντως που ενδιαφέρομαι, χαίρομαι για το νέο, γιατί μπορώ να αγοράσω επιτέλους την Ti, χωρίς να φοβάμαι ότι σε 2 μήνες θα είναι δεύτερη καλύτερη και θα έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά. 

 

12 ώρες πριν, Arkin είπε

Γιατι ας πουμε αν βγει καλυτερη αυτη που εχεις αυτοματως χανει τελειως την αξια της και δεν μπορει να παιξει τιποτα. Η τεχνολογια καθημερινα εξελίσσεται ειναι το φυσιολογικο. Μακαρι να βγαλουν ακομα 10 καρτες καλυτερη απο την 2080ti ωστε να παρει ο κοσμακης επιδοσεις 2080ti στα 300 ευρω.  

 

2 ώρες πριν, Chocobo είπε

Και να ειναι δευτερη τι αλλαζει ; 

Αλλαζει η εμπειρια ενως παιχνιδιου για σενα αν ξερεις πως υπαρχει καρτα με καλυτερα specs ?

Οτι και να παρεις σε ενα χρονο το πολυ θα βγαλουν καλυτερο.

Κοιτα να απολαυσεις ενα παιχνιδι και ασε τα specs.

 

Γιατί προφανώς ο φίλος μας δεν ανήκει σε αυτούς που αγοράζουν κάρτα για να παίζει μόνο παιχνίδια. Αλλά ανήκει σε αυτούς που θέλουν να έχουν την μακρυτ... εεε την καλύτερη κάρτα γραφικών γιατί έτσι μόνο νιώθουν ολοκληρωμένοι... Κάτι ανάλογο και με τους φίλους μας που θέλουν πάντα να έχουν το τελευταίο κινητό, για να ξέρουν ότι έχουν καλύτερο από τους άλλους...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, JohnyFire είπε

δεν πειραζει nvidia εεεε θελω να πω applevidiaκλαιν μαιν.... οπως και να εχεις αλλη δουλεια δεν ειχαμε να δινουμε 1000 και 1500 ευρω για μια καρτα ξεφτιλα μια λεξη εχω να πω (AMD .- ) και ας μην ξεπερασει σε αποδωση την nvidia στα καλαματιανα μας... κοροιδια μεχρι ενα οριο.

Ηρεμησε βρε συ,δε σε αναγκασε η nvidia να πας να δωσεις τα 1500€.

Κοιτα καρτα ξεφτιλα δε τη λες,τιμολογημενη ακριβα ναι.Ολη η αγορα εχει ανεβει σε τιμες,συγκριτικα με τη προηγουμενη γενια Ti σαν αυτες που εχω εγω οι διαφορες ειναι ελαχιστες και εκει ειναι κοροιδια να αναβαθμισεις ναι.Αν ομως εχεις τα λεφτα και εχεις μια καρτα πολυ πιο ξεπερασμενη τοτε ειναι η καλυτερη λυση μακραν η 2080 Ti, αν τωρα η δικια σου τσεπη δε το σηκωνει παρε την AMD που τη γουσταρεις και φανατικα και ολα καλα.Δεν ειναι διαγωνισμος ποιος εχει τη πιο vfm καρτα,δε θα κερδισεις βραβειο στο τελος.

Παρε αυτο που σου κανει κεφι και μη φανατιζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...