Προς το περιεχόμενο

Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4 LED STRIP


orestis1319

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους, 

Κατοχος της Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4 και ηθελα να ρωτησω, επειδη εχω βαλει ηδη δυο rgb ανεμιστηρες πανω και εχω καλυψει τις rgb θυρες που δινει η μητρικη και εχει μεινει μονο το addresable rgb με τα 3 pin ελευθερο. Θα μπορω να ελεγχω χρωμα κλπ της rgb strip μεσα απο το software της Asrock;

Επειδη εβαλα ενα ανεμιστηρα σε αυτην την θυρα rgb με τα 3pin και δεν μπορουσα να αλλαξω χρωμα κλπ. 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος της ίδιας μητρικής εχω συνδέσει 3 RGB fans, 2 ARGB ram coolers kai 2 ARGB led strips.Τα ελένχω ολα κανονικά με το polychrome app της asrock.Να σημειωθεί οτι αν έχεις RGB και ARGB και θελεις να κανεις sync θα γίνει μονο με τις light επιλογές των RGB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Εγώ έχω μια άλλη ερώτηση και επειδή βλέπω έχετε την ίδια μητρική ελπίζω μήπως και με βοηθήσετε. Πόσες θύρες pwm για ανεμιστήρες έχει η συγκεκριμένη μητρική ρε μάγκες γνωρίζετε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Trande_2 είπε

Εγώ έχω μια άλλη ερώτηση και επειδή βλέπω έχετε την ίδια μητρική ελπίζω μήπως και με βοηθήσετε. Πόσες θύρες pwm για ανεμιστήρες έχει η συγκεκριμένη μητρική ρε μάγκες γνωρίζετε; 

Εγώ δεν έχω την ίδια μητρική αλλά εχω το προνόμιο του ιντερνετ. 

1 x CPU Fan Connector (4-pin)
- 1 x CPU/Water Pump Fan Connector (4-pin) (Smart Fan Speed Control)
- 3 x Chassis/Water Pump Fan Connectors (4-pin) (Smart Fan Speed Control)

Απο το site της μητρικής... Για περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς να δεις και στο Manual της μητρικής που υπάρχει και αυτό εντελώς δωρεάν στο site https://www.asrock.com/MB/AMD/Fatal1ty B450 Gaming K4/index.asp#Specification

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εγώ έχω άλλη ερώτηση. Έχω ram hyper fury 16gb 3200 (1x16) και είναι παγωμένη στα 2400. Μήπως γνωρίζεται τι πρέπει να κάνω για να πάει στα 3200; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...