Προς το περιεχόμενο

Το FaceApp τώρα έχει πρόσβαση στα πρόσωπα 150 εκατομμυρίων ανθρώπων και στα ονόματα τους


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Παιδιά εγώ έχω τα πάντα ανοιχτά εδώ και 10+ χρόνια. Κανένα πρόβλημα δεν είχα ποτέ. Φυσικά δεν βάζω αριθμούς καρτών όπου να 'ναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, tamis είπε

Ενώ στο FB - instagram - Μsqrd - face.com κτλ που ανεβάζετε μέχρι και του κώλους σας όταν στέλνετε μηνύματα και ανεβάζετε φώτο προφίλ δεν σας πείραξε

Αυτά δε μετράνε. 

Το faceapp που θα με δείξει γέρο πειράζει και οι κάμερες στους δρόμους που θα αποτρέψουν εγκλήματα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πολύ καλή δουλειά έχουν κάνει οι εταιρείες από ότι βλέπω από τις απαντήσεις. Άντε με το καλό να περιθώριοποιήσουμε αυτούς που δεν είναι μπάτε σκύλοι αλέστε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, George.Ember είπε

Ωχου μας τα πρηξατε και με αυτο. Ε ας τις εχουν. Ωχου τι θα δουν ποια? 2 φωτο με μαγιο την κοπελα μου και 5 φωτογραφιες που τρωμε η ειμαστε βολτα. Ας με κανουν και διαφημιση! Μαγκια μου! Αν θες ανωνυμια στο internet και προσωπικα δεδομενα η μονη λυση ειναι να καταργησεις τον υπολογιστη και το internet. Εχω πολυ σοβαροτερα πραγματα να σκαω στην καθημερινοτητα μου.

Διόρθωση: Μπορεί να καταργήσει τέτοιες εφαρμογές όποιος θέλει, όχι υπολογιστή και διαδίκτυο

40 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Να μαζευτούμε όσοι δεν το χρησιμοποιήσαμε να δούμε αν γεμίζουμε ταξί

Τελικά είμαστε περισσότεροι απ'οτι νομίζεις... Κι εγώ κάποτε νόμιζα οτι είμαι ο μόνος που δεν έχει fb αλλά είμαστε πάρα πολλοί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Gparion είπε

Δηλαδή τώρα άρχισε να φοβάται ο κόσμος εδώ και 20 χρόνια θα φακελωνωμαστε στα social media και στα δίκτυα τηλεφώνων. Και είχαν εναν μεγαλο κνησμό οι 0ρχεις μου

Αυτο που λες, σε συνδιασμο με το logo της Umbrella Corp απο το Resident Evil (και τι αντιπροσωπευει (=World Domination)) που εχεις διπλα απο το ονομα σου, συμβαδιζουν απολυτα με το σκοπο του FaceApp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, George.Ember είπε

Ωχου μας τα πρηξατε και με αυτο. Ε ας τις εχουν. Ωχου τι θα δουν ποια? 2 φωτο με μαγιο την κοπελα μου και 5 φωτογραφιες που τρωμε η ειμαστε βολτα. Ας με κανουν και διαφημιση! Μαγκια μου! Αν θες ανωνυμια στο internet και προσωπικα δεδομενα η μονη λυση ειναι να καταργησεις τον υπολογιστη και το internet. Εχω πολυ σοβαροτερα πραγματα να σκαω στην καθημερινοτητα μου.

Φίλε όταν κάνεις τέτοιες δηλώσεις θα τις κάνεις ονομαστικά, με όλα τα στοιχεία σου, ΑΦΜ, ΑΜΚΑ και αριθμό ταυτότητας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν μπει κάποιος τρίτος στο fb δεν μπορεί συλλέξει εκατομμύρια φωτό και ονόματα ? τι κόλλημα έχετε φάει τώρα, ιδιωτικότητα με τέτοιες εταιρείες δεν μπορεί να υπάρξει οτι νόμοι και αν υπάρχουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τo faceapp έχει την φάτσα μου και η apple έχει την φάτσα μου απ'όλες τις μπάντες, τα δακτυλικά μου αποτυπώματα, στίγμα, με ποιον μιλάω, αν κοιμάμαι, αν περπατάω, αν κοιτάζω την οθόνη, πόση ώρα κοιτάζω τι, γύρω στα 150gb φωτογραφιες και βιντεο από την ζωη μου. H δε google με ξέρει καλύτερα από τον εαυτό μου, ξέρει τι θέλω πριν το ζητήσω. 

Α, έχει και το faceapp την φάτσα μου. Μεγάλη στενοχώρια.... 😛

Επεξ/σία από Koeman
  • Like 2
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...