Προς το περιεχόμενο

Το FaceApp τώρα έχει πρόσβαση στα πρόσωπα 150 εκατομμυρίων ανθρώπων και στα ονόματα τους


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Δεν είναι ότι είναι ρωσική εφαρμογή. Είναι ότι είναι από μια άγνωστη εταιρία (ούτε που ξέρω το όνομα της). Οσο να ναι, προτιμώ Google ή Facebook από έναν τυχαίο μπάρμπα που έφτιαξε μια κακόβουλη, γιατί κακόβουλη φαίνεται να είναι, εφαρμογή. Κιας ξέρω ότι επί της ουσίας δεν αλλάζει κάτι, κάποιος παίρνει τα δεδομένα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, George.Ember είπε

Ωχου μας τα πρηξατε και με αυτο. Ε ας τις εχουν. Ωχου τι θα δουν ποια? 2 φωτο με μαγιο την κοπελα μου και 5 φωτογραφιες που τρωμε η ειμαστε βολτα. Ας με κανουν και διαφημιση! Μαγκια μου! Αν θες ανωνυμια στο internet και προσωπικα δεδομενα η μονη λυση ειναι να καταργησεις τον υπολογιστη και το internet. Εχω πολυ σοβαροτερα πραγματα να σκαω στην καθημερινοτητα μου.

Κάνε ότι θέλεις με τις φωτογραφίες σου. Για εμάς μιλάμε που δεν θέλουμε να δίνουμε στον κάθε τυχάρπαστο τα αρχεία μας.

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, vasilissouvlaki είπε

Εγώ θα κάτσω μπροστά 

Και εγώ δεν το κατέβασα και ούτε πρόκειται. Όχι μόνο για τα δεδομένα μου αλλά γιατί θέλω να μου κάνω έκπληξη όταν γεράσω .δεν θέλω από τώρα να ξέρω πως θα είμαι στα 60 μου. Αν και περίπου φανταζομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kateriniotis είπε

Και εγώ δεν το κατέβασα και ούτε πρόκειται. Όχι μόνο για τα δεδομένα μου αλλά γιατί θέλω να μου κάνω έκπληξη όταν γεράσω .δεν θέλω από τώρα να ξέρω πως θα είμαι στα 60 μου. Αν και περίπου φανταζομαι.

Εγώ δεν έχω καν facebook ούτε instagram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Eλληνας είπε

Ανήκω στα άτομα που δεν το έχουν χρησιμοποίηση

Ουτε εγω το εχω χρησιμοποιησει. Οταν βγαινει κατι που γινεται διασημο λεω καμια μαλακια θα ειναι που σε λιγες μερες θα την βαρεθουν ολοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχου μας τα πρηξατε και με αυτο. Ε ας τις εχουν. Ωχου τι θα δουν ποια? καμιά κατοστή φωτογραφίες με εμένα γυμνό στην εκκλησία με ανήλικα φιλαράκια μου . Και τι μαυτο;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το A.I. κάνει πάρτυ με τόσα πρόσωπα μαζεμένα σε εφαρμογές τύπου face app και social media. Εδώ και καιρό η Τ.Ν. φτιάχνει πρόσωπα και καταστάσεις που δεν υπάρχουν και ποιος ξέρει τι άλλο ετοιμαζουν. Τώρα θα μου πείτε τι σχέση έχει αυτό; Βάλτε το μυαλό σας να δουλέψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω 2 ειδών σχόλια,

ειδικά σε φόρουμ σχετικό με υπολογιστές, 

που υποτίθεται υπάρχει κάποια σχέση με το αντικείμενο, αλλά απ' ότι φαίνεται, η σχέση πολλών περιορίζεται στην αγορά smartphone και τη χρήση εφαρμογών τύπου facebook, instagram κλπ

---------------------

1.

η ιδιωτικότητα δεν είναι 0 και 1, on  και off

το ότι ξέρει πολλά για εμάς η εφορία, η  google, η apple και άλλοι, δε σημαίνει ότι πρέπει να δώσουμε απλόχερα και ότι άλλο θέλουν να μάθουν

και το πόσα ξέρουν για εμάς μπορούμε αν θέλουμε να το περιορίσουμε σε μεγάλο βαθμό (αλλά όχι να μηδενίσουμε)

υπάρχουν πολλοί τρόποι, όποιος θέλει ασχολείται

2.

κάποιοι επαναλαμβάνουν ξανά και ξανά, το γνωστό παλιό αλλά άσχετο

"σιγά μην κάτσουν να δουν τις φωτογραφίες μου, εμένα που δε με ξέρει ούτε η μάνα μου"

κανείς δεν κάθεται να δει τις φωτογραφίες σας, χεστήκανε,

απλά υπολογιστές κάνουν data mining και το κυριότερο metadata mining

που συνδυάζουν από πολλές διαφορετικές πηγές

και τελικά ξέρουν για σένα πολλά περισσότερα πό ότι νομίζεις

-------------------------------

 

(παρένθεση,

κάποιοι δεν έχουμε ούτε facebook, ούτε instagram ούτε ότι μακακία ξεφυτρώνει κάθε λίγο και λιγάκι)

 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Να μαζευτούμε όσοι δεν το χρησιμοποιήσαμε να δούμε αν γεμίζουμε ταξί

ούτε που ασχολήθηκα με την εν λόγω εφαρμογή ποτέ...μεγάλος ντόρος για το τίποτα .......ένα ταξί ίσον κανένα ...μην μας και ρίχνεις έτσι!🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...