Προς το περιεχόμενο

50 χρόνια από την ημέρα που ο άνθρωπος πάτησε στη Σελήνη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, asmilon είπε

αυτο δεν θα ηταν ισχυρο κινητρο για να παει η τεχνολογια αμεσα πιο μπροστα για να σωθει το ειδος;

Και γιατί να σωθεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, adi32 είπε

Και γιατί να σωθεί?

Πολυ φιλοσοφικο το ερωτημα και ανηκει νομιζω σε αλλο θεμα, ηθελα απλα να δωσω ενα παραδειγμα παγκοσμιου κινητρου που θα μπορουσε να εξελιξει την τεχνολογια.

Την δεκαετια του ΄60 πανω απο 550.000 ανθρωποι ασχοληθηκαν με το προγραμμα Apollo, μπορειτε να διανοηθειτε το μεγεθος του εγχειρήματος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τους προειδοποιησαν "ΑΥΤΟΙ" που ήταν ήδη στην σελήνη, οι "επισκέπτες", όπως ανέφεραν οι αστροναύτες, να μην ξαναπατήσουν το πόδι τους εκεί. Τι δεν καταλαβαίνετε κάποιοι; Συνωμοσίες δεν ψάχνετε; Να μία!

Και ναι. Για το πρόγραμμα Apollo, εργάστηκαν τόσοι χιλιάδες άνθρωποι, αλλά κανένας δεν μίλησε μέχρι σήμερα. Τι φοβούνται; Ότι θα θεωρηθούν εθνικοί προδότες και θα τους καθήσουν στην ηλεκτρική καρέκλα;

Δηλαδή όλους αυτούς που έχει μαζέψει ο Dr. Steven Greer για το "Disclosure project", πρώην επιστήμονες της NASA, πρώην στρατιωτικούς, ανθρωπους που δούλεψαν σε υπηρεσίες πληροφοριών και μυστικές υπηρεσίες, που όλοι τους είναι έτοιμοι να καταθέσουν στο Κογκρέσο για όσα γνωρίζουν και έχουν δει, τι θα έπρεπε να τους κάνουν εφόσον έχουν σκοπό να αποκαλύψουν ζητήματα που έχουν να κάνουν με την εθνική ασφάλεια της χώρας τους και πολλά άλλα προβλήματα που θα προκαλέσουν οι αλήθειες που υποτίθεται θα αποκαλύψουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μετά σου λέει γιατί έχουμε αυτούς τους πολιτικούς. Γιατί όλοι έχουμε την ίδια ψήφο. Και αυτοί που διαβάζουν και γράφουν για την επίπεδη γη και τους ελοχιμ και συζητούν στα καφενεία για το τι φταίει και ότι είναι οι καταλληλότεροι για να λύσουν όλα τα προβλήματα της ανθρωπότητας και αυτοί που έχει ιδρώσει ο κώλος τους στα θρανία για να μπορούμε όλοι να απολαμβάνουμε και έχουν όραμα για το πώς θα πάμε πιο μπροστά. Καληνύχτα Κεμάλ.....

 

https://www.ogdoo.gr/erevna/thema/i-pragmatiki-istoria-tou-kemal-opos-tin-afigithike-o-manos-xatzidakis

Επεξ/σία από link_z
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μην το ψάχνετε. Ότι και να γράφετε, όταν το IQ δεν είναι επαρκές απλά υπάρχει θέμα. 

Να ρίξω άλλη μια βόμβα-αποκάλυψη; 

Δεν υπάρχει διαστημικός σταθμός. Όλα είναι ένα ψέμα, μια τεράστια συνωμοσία. Όλα είναι γυρισμένα σε studio απλά για να χαλάει λεφτά η NASA και να παίρνουν bonus τα golden boys.

Ούτε υποβρύχια υπάρχουν. Έχετε μπει σε υποβρύχιο; Έχετε δει υποβρύχιο ποτέ ενώ κολυμπάτε; Ενώ πηγαίνετε στην Κρήτη ή στην Ιταλία; Τι στο καλό, δεν θα είχε βγει μια φορά στην επιφάνεια και να τύχει να είναι κοντά πλοίο; 

Είναι πάρα πολλά αυτά που μας κρύβουν. Προσωπικά πιστεύω ότι δεν υπάρχει ούτε ο Μέσι. Δεν τον έχω δει ποτέ. Αυτά που μας δείχνουν ότι κάνει, αποκλείεται να μπορούν να συμβούν. Είναι όλα γυρισμένα σε studio.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, DsLmAnIaC είπε

Δεν πειράζει αδερφέ κανεις δεν είναι τέλειος. 

Δε βρίσκεις τίποτα περίεργο σε όλη αυτή την ιστορία, εντάξει.

Οι μόνες βιολογικές η γεωολογικες έρευνες αποδεδειγμένα και χωρίς φαντσσιοπληξιες (μέχρις αποδείξεως του εναντίου εμπεριστστωμενα φυσικά, γιατί αυτό τελικα σημαίνει επιστήμη) μπορούν να γίνουν μόνο στη γη προς το παρόν.

Συγγνώμη, αλλα δεν είχα πάρει πρέφα τόση ώρα ότι είσαι υποστηρικτής του Hoax της όλης φάσης.

Τι περίεργο ακριβώς θες να δω στην ιστορία αυτή; Ότι το μέρος στην Γροιλανδία που χρησιμοποιούν ως προσομοίωση του Άρη, είναι ακριβώς το ίδιο μέρος με τις φωτογραφίες που στέλνουν τάχα μου από τον Άρη;

Το γεγονός ότι όλα τα επιχειρήματα σας για ζώνες του Van Allen, για περίεργες σκιές στις φωτό, για κρατήρες κλπ κλπ, έχουν καταρριφθεί εκατοντάδες φορές, από τους αστροναύτες, από επιστήμονες και αστροφυσικούς, από σκηνοθέτες και ειδικούς στην φωτογραφία, δε σας κουνάει ρούπι, ε; 

Όλοι ρε φίλε; Μα όλοι είναι μέρος του κόλπου;

Συμφωνώ με την άποψη ότι η NASA λέει αρκετά ψέματα, ότι αποκρύπτει πληροφορίες, ότι παραπληροφορεί σε πολλές περιπτώσεις, αλλά το συγκεκριμένο ζήτημα, δεν το θεωρώ Hoax. Εάν ποτέ αποκαλυφθεί η αλήθεια που πιστεύεις εσύ, που δεν θα αποκαλυφθεί είτε γιατί δεν είναι αλήθεια, είτε γιατί θα την κρύψουν επιμελώς για πολλά χρόνια ακόμα, εάν είναι αλήθεια, πίστεψε με, δεν έχω κανένα πρόβλημα να αναθεωρήσω. 

Και άντε εσύ αρνείται την προσελήνωση και κάποιοι σε περιγελούν.

Τι να πουν και αυτοί που αρνούνται το ολοκαύτωμα και τους κλείνουν στην φυλακή;

2 ώρες πριν, AtiX είπε

Τουλάχιστον μέχρι στιγμής δεν έχει μπει κάνεις να μας πει ότι δεν είναι η επέτειος για τα 50 χρόνια αλλά για τα 70 μιας και μετά το Ρόσγουελ και γύρο στο 1949 οι αμερικανοί με τους εξωγήινους πήγαν στις βάσεις τους στην σελήνη...

Μην γελάτε το έχω διαβάσει...

Κι όμως το 1947 ήταν μια πολυ σημαντική χρονιά. Εκτός από το περιστατικό του Roswell και λίγο πριν από αυτό, την θέαση 9 περιεργων ιπτάμενων αντικειμένων που είδε ο Kenneth Arnold, εκείνη την χρονιά ξεκινάει η επίσημη ιστορία της ufoλογιας. Το '47 επίσης ιδρύεται το κράτος του Ισραήλ. Το '47 ιδρύεται η CIA στην Αμερική και πολλά άλλα γεγονότα που δεν θυμάμαι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και όλοι εσείς εδώ που προσπαθείτε να μας πείσετε ότι έχει γίνει προσελήνωση είστε μέσα στο κόλπο και τα παίρνετε. Κάποιοι από εσάς είστε και κομπάρσοι στις φωτογραφίες από τη Γροιλανδία. Είμαι σίγουρος, έχω δει τις σκιές σας. Και το παπούτσι που άφησε την πατημασιά στη σκόνη της υποτιθέμενης Σελήνης το έχω σπίτι μου, μου το έδωσε ο Κιούμπρικ. Και δεν υπάρχει και κόκκινο χρώμα. Είναι ψέμα. Εκτός αν μου φέρετε ατράνταχτα στοιχεία.

 

Όλα είναι ψέματα. Ζούμε στο Matrix.

 

Neo

Επεξ/σία από link_z
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, link_z είπε

Και όλοι εσείς εδώ που προσπαθείτε να μας πείσετε ότι έχει γίνει προσελήνωση είστε μέσα στο κόλπο και τα παίρνετε. Κάποιοι από εσάς είστε και κομπάρσοι στις φωτογραφίες από τη Γροιλανδία. Είμαι σίγουρος, έχω δει τις σκιές σας. Και το παπούτσι που άφησε την πατημασιά στη σκόνη της υποτιθέμενης Σελήνης το έχω σπίτι μου, μου το έδωσε ο Κιούμπρικ. Και δεν υπάρχει και κόκκινο χρώμα. Είναι ψέμα. Εκτός αν μου φέρετε ατράνταχτα στοιχεία.

Όλα είναι ψέματα. Ζούμε στο Matrix.

Neo

Επίσης όλα τα post του @DsLmAniaC εχουν εξαφανιστεί. Τυχαίο; Δεν νομίζω!

Επεξ/σία από baiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να πούμε και να γράψουμε το σίγουρο είναι ότι κάποια είναι αλήθεια κάποια όχι. Το πρόβλημα είναι ότι πιστεύω αυτό που μας έχουν αυτό που θέλουν η την αλήθεια, δύσκολα θα μάθουμε τα επόμενα χρόνια την αλήθεια γιατί αν δείτε ιστορικά οποίος πάει να αποκάλυψη μεγάλα μυστικά σε οποιαδήποτε χώρα τς οποία θέτουν σε κυνδινο την χώρα η το γενικό σύνολο κάπως εξαφανίζονται είτε ατυχήματα είτε κλείνουν διαφορετικά το στόμα τους και μην μου πει κανείς ότι δεν γίνετε αυτό....!! 

 

Μαθαίνουμε ότι θέλουν να ξέρουμε σίγουρα δεν ξέρουμε όλοι την αλήθεια και σίγουρα δεν είναι όλα ψέματα. 

 

Ισως να απέτυχε η αποστολή 11 και απλά λόγο χρημάτων και κύρους να μην θελανε το πούνε ειδικά με αυτά που γινόντουσαν στο παρασκήνιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα που λετε εσεις που τα ξερετε ολα και τα επιχειρηματα τυπου "γτ η Ρωσια δεν τους ξεβρακωσε αμα ηταν ψεματα μεσα στον ψυχρο πολεμο" ειναι αστεια. Ολα εχουν εξηγηθει στην ταινια Transformers. Μεχρι ποτε θα ειστε ερμαια των κυβερνησεων και των πολυεθνικων;! Η αληθεια ειναι εκει εξω το μονο που πρεπει να κανετε ειναι να εχετε ανοιχτο μυαλο , παντελη αγνοια για τους νομους της φυσικης και της επιστημονικης σκεψης και να ξερετε να γκουγκλαρετε. Αυτα.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν όλα είναι μια παραίσθηση και δεν υπάρχει τίποτε, τότε σίγουρα έχω χρυσοπληρώσει το χαλί μου. Τάδε έφη κ. Γούντι Άλλεν.

Επεξ/σία από link_z
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφήστε την πλακιτσα δεν πιάνει. Επιχειρήματα 0, μόνο η κλασσική προπαγάνδα που γνωρίζουμε με τις αξιόπιστες πληροφορίες οργανισμών και κυβερνήσεων που θέλουν το καλό μα αποδεδειγμένα και πότε μα ποτέ δε μας έχουν πει ψεμματα. Μας αγαπάνε. 

Σας έχει εξιτάρει το μεγαλειώδες του επιτευγματος και δε θέλετε να ξυπνήσετε από το όνειρο. Δικαίωμα σας. 

Η nasa δεν έχει πάει κανέναν πουθενά, τουλάχιστον εκεί που μας έχει πει ότι έχει παει και όταν έχετε αποδείξεις ότι αυτό έχει συμβεί ελάτε να μας τις δώσετε να πεισθουμε κι εμείς του matrix και της επίπεδης γης.

Science my way το λέμε. 

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Αφήστε την πλακιτσα δεν πιάνει. Επιχειρήματα 0, μόνο η κλασσική προπαγάνδα που γνωρίζουμε με τις αξιόπιστες πληροφορίες οργανισμών και κυβερνήσεων που θέλουν το καλό μα αποδεδειγμένα και πότε μα ποτέ δε μας έχουν πει ψεμματα. Μας αγαπάνε. 

Σας έχει εξιτάρει το μεγαλειώδες του επιτευγματος και δε θέλετε να ξυπνήσετε από το όνειρο. Δικαίωμα σας. 

Η nasa δεν έχει πάει κανέναν πουθενά, τουλάχιστον εκεί που μας έχει πει ότι έχει παει και όταν έχετε αποδείξεις ότι αυτό έχει συμβεί ελάτε να μας τις δώσετε να πεισθουμε κι εμείς του matrix και της επίπεδης γης.

Science my way το λέμε. 

Εάν μπορούσα να δεχθώ μια θεωρία συνωμοσίας σχετικά με την προσελήνωση, ξέρεις ποια θα ήτανε; Ότι πήγαν στο φεγγάρι, περπάτησαν κανονικά πάνω του οι δύο πρώτοι αστροναύτες, αλλά ο κόσμος στις τηλεοράσεις του έβλεπε κάτι σκηνοθετημένο. Βέβαια όπως λέει και το βίντεο πιο πάνω, μάλλον είναι απίθανο εκείνη την εποχή να σκηνοθέτησαν κάτι τόσο τέλειο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, baiosss είπε

Εάν μπορούσα να δεχθώ μια θεωρία συνωμοσίας σχετικά με την προσελήνωση, ξέρεις ποια θα ήτανε; Ότι πήγαν στο φεγγάρι, περπάτησαν κανονικά πάνω του οι δύο πρώτοι αστροναύτες, αλλά ο κόσμος στις τηλεοράσεις του έβλεπε κάτι σκηνοθετημένο. Βέβαια όπως λέει και το βίντεο πιο πάνω, μάλλον είναι απίθανο εκείνη την εποχή να σκηνοθέτησαν κάτι τόσο τέλειο.

Δηλαδή ήταν πιο εύκολο να πάνε στο φεγγάρι το 1969 πάρα να το σκηνοθετησουν. Τι άλλο θα ακούσουμε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...