Προς το περιεχόμενο

ITX Madness - Sffpc Insomniacs


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπου εαν παει καποιος εκτος κουτιου, τοτε δικαιολογειται ακομη περισσοτερο τελικα...
να φτιαξει το: 'μινι βαλιτσακι-μεταφερομενο thunderbolt', ειδικα αν εχει και καποιο Μac!
😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξερουμε ποτε θα ειναι διαθεσιμο το NZXT H1?
Ειναι πολυ καλο κουτι και αν και τσιμπιμενη η τιμη του,με τα παρελκομενα που ερχεται ειναι δικαιολογημενη.

Επεξ/σία από AndreasPap12345
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/3/2020 στις 3:02 ΜΜ, AndreasPap12345 είπε

Ξερουμε ποτε θα ειναι διαθεσιμο το NZXT H1?
Ειναι πολυ καλο κουτι και αν και τσιμπιμενη η τιμη του,με τα παρελκομενα που ερχεται ειναι δικαιολογημενη.

 

Και μια καλλιτεχνική φωτογραφία με το πιαστράκι που μου έστειλε η Louqe:

IMG_20200326_161637.thumb.jpg.ffd1d861f3e34e4dc520e437f7dd8801.jpg

 

Επεξ/σία από DEADLAZARUS
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DEADLAZARUS είπε

Και μια καλλιτεχνική φωτογραφία με το πιαστράκι που μου έστειλε η Louqe:

IMG_20200326_161637.thumb.jpg.ffd1d861f3e34e4dc520e437f7dd8801.jpg

τοσο ψηλο και δεν μπορεις να βαλεις μια 240 aio ,πολυς χαμενος χωρος για sff

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

τοσο ψηλο και δεν μπορεις να βαλεις μια 240 aio ,πολυς χαμενος χωρος για sff

Συμφωνώ. Δεν καταλαβαίνω τον χαμό με το συγκεκριμένο κουτί.

Δεν θεωρώ ότι ανήκει στα sff cases, δεν μου αρέσει το ''όρθιο ξύλο'' style, μάλλον πρόκειται για μια ενδιάμεση κατάσταση, τύπου ''είμαι mini itx, αλλά θέλω να περνιέμαι για sff case''.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DEADLAZARUS είπε

Και μια καλλιτεχνική φωτογραφία με το πιαστράκι που μου έστειλε η Louqe:

IMG_20200326_161637.thumb.jpg.ffd1d861f3e34e4dc520e437f7dd8801.jpg

Θα ορκιζόμουν οτι το είχες σε ασημί... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, DEADLAZARUS είπε

Συμφωνώ. Δεν καταλαβαίνω τον χαμό με το συγκεκριμένο κουτί.

Δεν θεωρώ ότι ανήκει στα sff cases, δεν μου αρέσει το ''όρθιο ξύλο'' style, μάλλον πρόκειται για μια ενδιάμεση κατάσταση, τύπου ''είμαι mini itx, αλλά θέλω να περνιέμαι για sff case''.

Συμφωνώ και γώ. Πολύ ωραίο το Ghost σου @DEADLAZARUS. Τι υλικό είναι το πιαστράκι που σου έστειλαν;

Ανακοίνωσε στο twitter η Louqe πως σύντομα θα βγεί το MK3 του S1 οπότε περιμένω για αυτό. Πέρα απο PCIe 4.0 τι αλλαγές νομίζετε πως θα έχει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Optixx είπε

Συμφωνώ και γώ. Πολύ ωραίο το Ghost σου @DEADLAZARUS. Τι υλικό είναι το πιαστράκι που σου έστειλαν;

Ανακοίνωσε στο twitter η Louqe πως σύντομα θα βγεί το MK3 του S1 οπότε περιμένω για αυτό. Πέρα απο PCIe 4.0 τι αλλαγές νομίζετε πως θα έχει;

Ευχαριστώ πολύ. Δέρμα. Μη φανταστείς καμιά τρομερή ποιότητα. Άσε που είναι καφέ και με πιάνουν τα ocd μου.

Μου έστειλαν αυτό το κομματάκι δέρμα, ενώ τους είχα ενημερώσει ότι το πάνω μέρος του κουτιού ήρθε χωρίς πιαστράκι.

Εξεπλάγησαν, αλλά μου απάντησαν ότι θα βοηθήσουν. Μόνο που εγώ περίμενα καινούργιο top panel με το πιαστράκι προεγκατεστημένο κι αυτοί έστειλαν ένα σκατουλάκι δέρμα.

Τους έστειλα ξανά, τους ψιλοέκραξα, και περιμένω απάντηση.

Για τις αλλαγές: αρκετοί αναφέρουν ότι το power button είναι ελαττωματικό, οπότε ίσως το φτιάξουν, και θα ήθελα να ξαναδούν τον τρόπο συναρμολόγησης των tophat.

Δεν έχω διαβάσει κάτι περισσότερο και η louqe με την επικοινωνία δεν το έχει και πολύ. Μπορεί να πουν κάτι και να το πάρουν πίσω ή να καθυστερήσουν αρκετά να το εφαρμόσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία δουλειά σαν σχέδιο αλλά το manufacturing quality της Loque έχει θέματα αναφέρουν αρκετοί.

Γι αυτό περιμένουμε να ξυπνήσουν τώρα και με τις νέες κονσόλες που θα είναι σαν pc όσο ποτέ άλλοτε να πάρουν μπρος και οι μεγαλύτεροι κατασκευαστές για Sffpc cases 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια ιδεα για 2.1 Usb ηχεια σε προσφορα: (εκτος απο λαπτοπ),
ταιριαζουν αρκετα νομιζω [και] σε Nucοειδη και SFF κουτακια! 🔊
https://www.insomnia.gr/forums/topic/734932-hxeia-creative-pebble-plus-21-usb-public-30€-δωρεάν-αποστολή-πλαίσιο-2990€/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχουν αρχίσει και κολακεύουν αυτά τα μεγέθη που δεν θα έδινα σημασία πριν ανοιχτεί αυτό το thread, θέλω να ρωτήσω μέχρι ποιον ryzen θα φοραγατε σε τέτοια σύστημα και αναφέρομαι στις θερμοκρασίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Georgegoum είπε

Επειδή έχουν αρχίσει και κολακεύουν αυτά τα μεγέθη που δεν θα έδινα σημασία πριν ανοιχτεί αυτό το thread, θέλω να ρωτήσω μέχρι ποιον ryzen θα φοραγατε σε τέτοια σύστημα και αναφέρομαι στις θερμοκρασίες. 

Το θεμα ειναι και μεχρι ποιον ryzen χρειαζεσαι ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Georgegoum είπε

Επειδή έχουν αρχίσει και κολακεύουν αυτά τα μεγέθη που δεν θα έδινα σημασία πριν ανοιχτεί αυτό το thread, θέλω να ρωτήσω μέχρι ποιον ryzen θα φοραγατε σε τέτοια σύστημα και αναφέρομαι στις θερμοκρασίες. 

Η χρήση που κάνεις ποια (θα) είναι;

Budget; Ποιο κουτί σού αρέσει; Ανάλογα το κουτί, υπάρχουν πολλές δυνατότητες (υπάρχουν video με sff builds και 3900x).

 

Κάποια κουτιά έχουν καλύτερο airflow ως έχουν (ncase m1), κάποια άλλα απαιτούν μικρές προσθήκες (ghost s1, αν θες έναν 3900x, βάλε μια aio+large tophat). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...