Προς το περιεχόμενο

ITX Madness - Sffpc Insomniacs


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Balantakos είπε

Μεχρι 150 πιστευω ειναι καλα, τουλαχιστον να τα αξιζει..και ας μην ειναι mini itx...απλα θελω να ριξω πολυ το μεγεθος.

Σύντομα θα έχει απόθεμα σε NR200. Trust me και μη βιαστείς

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα;, εγώ πήρα Nr200p από Γαλλία Ldlc. Com και συνολικό κόστος στα 130 ευρώ (30 ήταν τα μεταφορικά). Δεν το έχω στήσει ακόμη καθώς περιμένω να πάρω κάρτα γραφικών πρώτα. Από πρώτη όψη πολύ καλή κατασκευή:) Τώρα έχω ένα core v1 και βρίσκω το νέο κουτί λίγο πιο όμορφο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Sotols είπε

Καλησπέρα;, εγώ πήρα Nr200p από Γαλλία Ldlc. Com και συνολικό κόστος στα 130 ευρώ (30 ήταν τα μεταφορικά). Δεν το έχω στήσει ακόμη καθώς περιμένω να πάρω κάρτα γραφικών πρώτα. Από πρώτη όψη πολύ καλή κατασκευή:) Τώρα έχω ένα core v1 και βρίσκω το νέο κουτί λίγο πιο όμορφο! 

Οκ σε ευχαριστω, το εχουν και σε ασπρο βλεπω μια χαρα, τελεια!

Ποσο καιρο εκανε να ερθει?

Επεξ/σία από Balantakos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα σε 1 εβδομάδα περίπου στα χέρια μου :) Είναι μεγάλο κατάστημα και αξιόπιστο. Εάν το πάρεις καλο στήσιμο :)

Στις 24/9/2020 στις 10:51 ΜΜ, xSense είπε

Εγινε και η αλλαγη στην νεα αγάπη το NR200 🥰 Με το που το βρηκα Ελλαδα το τσιμπησα ( και παρα πολυ καλη τιμη σε σχεση με Ευρωπη ) 

Η μεταβαση απο το TU150 πολυ ευκολη, απο θερμοκρασεις ειμαστε -5C κάρτα με χαμηλοτερους ανεμιστηρες ( Το side mesh κανει θαυματα καθως και τα 5-10 εξτρα εκατοστα αποσταση απο κατω εδωσαν αερα στην καρτα.. ) .

Φυσικα και κατεβηκαν οι θερμοκρασιες του 9900k 5-10C με τα πανω φανακια και το bottom intake.

Πολυ ευχαριστημενος.

** 2 μερες παλεβα με το cable managment μεχρι να στρωσω 24πινο( που να μην ηταν και τα braided του SF750. ) και της καρτας.

imageproxy.php?img=&key=1845fd3b9026958320200924_223154-min.jpg.0fe59e77b5acb97b881808273bde98dd.jpg20200924_223726-min.jpg.a6b6bba781c929645b8439169484f530.jpg

Καλησπέρα ! Τώρα που βρήκα το θέμα θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν έκανες κάποια μετατροπή για να χωρέσεις την ψύκτρα σου ή εάν έκανες κάποια πατέντα για το πλαϊνό για να χωρέσει καθώς έχω δει ότι δεν χωράνε αυτές οι ψύκτρες. Έχω be quiet  black slim rock στο υπάρχον σύστημα και ακόμη δεν έχω αρχίσει τη συναρμολόγηση καθώς μου λείπει το τροφοδοτικο και με έχει προβληματίσει ο περιορισμός για το ύψος της ψύκτρας. Το όριο είναι 155 αν δεν κάνω λάθος για το μεταλλικό πλαϊνό.ευχαριστω 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sotols είπε

Το είχα σε 1 εβδομάδα περίπου στα χέρια μου :) Είναι μεγάλο κατάστημα και αξιόπιστο. Εάν το πάρεις καλο στήσιμο :)

Καλησπέρα ! Τώρα που βρήκα το θέμα θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν έκανες κάποια μετατροπή για να χωρέσεις την ψύκτρα σου ή εάν έκανες κάποια πατέντα για το πλαϊνό για να χωρέσει καθώς έχω δει ότι δεν χωράνε αυτές οι ψύκτρες. Έχω be quiet  black slim rock στο υπάρχον σύστημα και ακόμη δεν έχω αρχίσει τη συναρμολόγηση καθώς μου λείπει το τροφοδοτικο και με έχει προβληματίσει ο περιορισμός για το ύψος της ψύκτρας. Το όριο είναι 155 αν δεν κάνω λάθος για το μεταλλικό πλαϊνό.ευχαριστω 

Καλησπερα! Καμια μετατροπη. 

Το σιδερενιο panel κλεινει μονο του χωρις καποια δυσκολια. Το tempered απο οτι εχω δει ομως δεν κλεινει με την συγκεκριμενη noctua.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρ παιδια θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει ενα mini itx build στα 1500 ευρω?για προγραμματα και gaming?Ευχαριστω.(Κατι σε 3900χ 32 gb ram και gpu mia 1660 super?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, aks είπε

Καλησπέρ παιδια θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει ενα mini itx build στα 1500 ευρω?για προγραμματα και gaming?Ευχαριστω.(Κατι σε 3900χ 32 gb ram και gpu mia 1660 super?).

Κανε ενα καινουριο θεμα να το δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομη ενα πολυ ομορφο κουτι ερχεται με προ-παραγγελια !! Αρκετα ακριβό αλλα σίγουρα θα είναι κατι καλο να ασχοληθεις στο 3ο lock down 

https://thor-zone.com/mini-itx/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο κουτί όσο ποιο μικρό γίνεται που να χωράει ίσα ίσα μια mini itx μητρική τίποτα αλλο + μια low profile cooler και να έχει ενσωματωμένο psu όσο ποιο μικρό γίνεται να είναι το κουτί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτασεις cooler για NR200P tempered version...ryzen θα μπει. (3700χ-5600χ).

https://www.skroutz.gr/s/18617118/Be-Quiet-Dark-Rock-Slim.html

Εχω βρει αυτη, αλλα δεν μπορω να καταλαβω αν χωραει 100% η οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/11/2020 στις 9:02 ΜΜ, Nik1239 είπε

Υπάρχει κάποιο κουτί όσο ποιο μικρό γίνεται που να χωράει ίσα ίσα μια mini itx μητρική τίποτα αλλο + μια low profile cooler και να έχει ενσωματωμένο psu όσο ποιο μικρό γίνεται να είναι το κουτί;

Deskmini A300

https://www.skroutz.gr/s/18644738/Asrock-DeskMini-A300.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Υπάρχει περίπτωση να βγει νέο μοντέλο με υποστήριξη ryzen 4000 ή 5000;

https://www.asrock.com/nettop/AMD/DeskMini X300 Series/index.asp

Αν και απ οτι θυμαμαι στο Α300 ειχανε πει θα δωσουνε support για 4000 series

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...