Προς το περιεχόμενο

ITX Madness - Sffpc Insomniacs


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καντε μου μια χαρη οσοι εχετε το NR200P με το glass..

Τι cpu cooler εχετε βαλει? Δεν μπορω να αποφασισω...

1) https://www.skroutz.gr/s/7106625/Be-Quiet-Dark-Rock-TF.html#reviews

2) https://www.e-gate.gr/866662/scythe-mugen-5-rgb-edition-cpu-cooler-scmg-5100bk

3) https://www.dexter.com.gr/scythe-mugen-5-rev-b-scmg-5100-scmg-5100

4 ) https://www.skroutz.gr/s/6918770/Noctua-NH-C14S.html?o=Noctua+C14S#reviews

Εχω σπασει το κεφαλι μου..

Επεξ/σία από Balantakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας και πάλι, έπειτα από καιρό , δώσαμε το Dan A4 και προχωρήσαμε στο παρακάτω κουκλί ,

Ncase M1 V6.1

Hard line όλο custom Loop με 2 240αρια slim Ψυγεία και Iceman εξωτερικό Res/Pump.

 

 

 

Photo 9-8-20, 18 27 52.jpg

Επεξ/σία από Kanth
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

@DEADLAZARUS !! 

 

 

Σπύρο, δεν χωράει. Δεν βρίσκω κανέναν απολύτως λόγο να αγοράσω μια τέτοια κάρτα και να τη στριμώχνω με το ζόρι (φοβούμενος πως θα σπάσει ανά πάσα ώρα και στιγμή), έτσι, για να πω ότι χώρεσε.

Προσωπικά, δεν θα το έκανα ποτέ. Άλλος μπορεί να το επιχειρήσει (απόλυτα σεβαστό).

Είπαμε, μόνο οι gigabyte 3070 eagle+msi 3070 twin fan χωράνε με άνεση στο ghost, προς το παρόν τουλάχιστον.

Έχω αποδεχθεί πως η τωρινή γενιά καρτών (πέρα από τις απαράδεκτες τιμές, οι οποίες καθιστούν έως και απαγορευτική οποιαδήποτε σκέψη αγοράς), τόσο από την πράσινη όσο και από την κόκκινη, είναι too big to fit στο s1. Σε άλλα sff cases, αρκετά μοντέλα (ακόμη και τα μεγαλύτερα) μπαίνουν άνετα. Τι να κάνουμε, το δεχόμαστε και προχωράμε.

Επεξ/σία από DEADLAZARUS
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, DEADLAZARUS είπε

Σπύρο, δεν χωράει. Δεν βρίσκω κανέναν απολύτως λόγο να αγοράσω μια τέτοια κάρτα και να τη στριμώχνω με το ζόρι (φοβούμενος πως θα σπάσει ανά πάσα ώρα και στιγμή), έτσι, για να πω ότι χώρεσε.

Προσωπικά, δεν θα το έκανα ποτέ. Άλλος μπορεί να το επιχειρήσει (απόλυτα σεβαστό).

Είπαμε, μόνο οι gigabyte 3070 eagle+msi 3070 twin fan χωράνε με άνεση στο ghost, προς το παρόν τουλάχιστον.

Έχω αποδεχθεί πως η τωρινή γενιά καρτών (πέρα από τις απαράδεκτες τιμές, οι οποίες καθιστούν έως και απαγορευτική οποιαδήποτε σκέψη αγοράς), τόσο από την πράσινη όσο και από την κόκκινη, είναι too big to fit στο s1. Σε άλλα sff cases, αρκετά μοντέλα (ακόμη και τα μεγαλύτερα) μπαίνουν άνετα. Τι να κάνουμε, το δεχόμαστε και προχωράμε.

Γι'αυτό το έστειλα, δε χωράει σχεδόν τίποτα στο Ghost σε αυτή τη γενιά. Κ μιλάμε για κατι χιλιοστά σε αρκετές περιπτώσεις. Κρίμα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Γι'αυτό το έστειλα, δε χωράει σχεδόν τίποτα στο Ghost σε αυτή τη γενιά. Κ μιλάμε για κατι χιλιοστά σε αρκετές περιπτώσεις. Κρίμα :(

6800 ref/gigabyte 3070 eagle/msi 3070 twin fan/3070 ref/3080 ref/asus 3090 turbo/zotac 3070 twin edge.

Αυτές θυμάμαι τώρα.

Οι περισσότερες εξ αυτών συνοδεύονται από προβλήματα θερμοκρασιών (3080 ref, λόγω του cooler) ή από προβλήματα γενικά (zotac twin edge, η οποία είναι από τα πλέον αδύναμα, εν γένει, μοντέλα) ή από ερωτηματικά (msi twin fan, περιμένω να δω το cooler, διότι, υπάρχει σημαντική πιθανότητα, να είναι αυτή η αθλιότητα που έβαλαν στην 580).

Η 3090, οικονομικά, στερείται νοήματος.

Ακόμη και η eagle το θέλει το uv της, αλλά είναι η πιο safe επιλογή με τα μέχρι τώρα δεδομένα.

Την 6800 δεν την έχω κοιτάξει, διότι είμαι "κλειδωμένος", λόγω gsync monitor, στο nvidia ecosystem.

Επεξ/σία από DEADLAZARUS
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθαν Ελλάδα κομμάτια

https://www.skroutz.gr/c/28/cases-koutia.html?keyphrase=nr200&from=autocomplete

 

Μαύρο (99), Λευκό (115)

( έκδοση με παράθυρο και εξτρα )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούργιο κουτί υποτίθεται εν έτη σχεδόν 2021 με επεξεργαστές και κάρτες γραφικών τέρατα και ούτε ένα type C (με έκδοση το 2017).

Μέσα στη μόδα είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tο μεγαλύτερο πρόβλημα για τα κουτιά αυτά είναι ότι δεν υπάρχουν τροφοδοτικά τύπου sfx με 700+ Watt έτσι ώστε να συνδυαστούν και με τις νέες σειρές gpu της nvidia . Είναι ωραίο το παραπάνω κουτί το nr200p για κάποιον που το σκέφτεται ! 

Επεξ/σία από Sotols
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Sotols είπε

Tο μεγαλύτερο πρόβλημα για τα κουτιά αυτά είναι ότι δεν υπάρχουν τροφοδοτικά τύπου sfx με 700+ Watt έτσι ώστε να συνδυαστούν και με τις νέες σειρές gpu της nvidia . Είναι ωραίο το παραπάνω κουτί το nr200p για κάποιον που το σκέφτεται ! 

προσφατα εψαχνα για ενα φιλο και δεν υπηρχε τπτ πραγματικα ,πολυ μυστηρια κατασταση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει το SF750, αλλά τι θα βάλεις σε mini itx, που δεν αρκεί το 500-600; Ο optimum tech τεσταρε 3090 και με 600watt.

Θα μου πεις unlocked 3090 με bios 450 watt και 10900Κ στα 5.3 Ghz, και η απορία μου είναι, πως θα το ψύξεις έτσι και αλλιώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρεμα ρωταω: ποσο δυσκολο(!) τους ειναι να βαλουν και μια vga στυλ 1650-1660 mobile μαζι του?:
https://www.alternate.de/ASUS/PN50-BBR748MD-CSM-Barebone/html/product/1652483 😐
Α κι (οτ)αν το κανουν πια να μην μας ζητησουν τιμη..ακριβοτερη απο αντιστοιχο πανοπλο λαπτοπ...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...