Προς το περιεχόμενο

ITX Madness - Sffpc Insomniacs


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Sheogorath είπε

Υπάρχει το SF750, αλλά τι θα βάλεις σε mini itx, που δεν αρκεί το 500-600; Ο optimum tech τεσταρε 3090 και με 600watt.

Θα μου πεις unlocked 3090 με bios 450 watt και 10900Κ στα 5.3 Ghz, και η απορία μου είναι, πως θα το ψύξεις έτσι και αλλιώς;

Ψυχέται εύκολα, έχω 10900k @5.3ghz και 2080ti Evga Xc Gaming σε Ncase M1 και δεν έχω θέμα με θερμοκρασίες παρά στον CPU σε Benchmarks αλλιώς πένα!

Επεξ/σία από Kanth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sheogorath είπε

Υπάρχει το SF750, αλλά τι θα βάλεις σε mini itx, που δεν αρκεί το 500-600; Ο optimum tech τεσταρε 3090 και με 600watt.

Θα μου πεις unlocked 3090 με bios 450 watt και 10900Κ στα 5.3 Ghz, και η απορία μου είναι, πως θα το ψύξεις έτσι και αλλιώς;

Υπάρχει στα χαρτιά αλλά δεν υπάρχει πουθενά μα πουθενά διαθέσιμος για αγορά! Το ίδιο και με ότι sfx κυκλοφορεί. Υπάρχει μια τάση για μικρά κουτιά και σε συ δυασμο με τις νέες κάρτες έχουν εξαφανιστεί όλα!!! Είναι δράμα η κατάσταση..... 

Όταν με το καλό βρεθούν και ανάλογα τα κουτιά που έχει ο καθένας πάει στην ανάλογη λυση

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

προσφατα εψαχνα για ενα φιλο και δεν υπηρχε τπτ πραγματικα ,πολυ μυστηρια κατασταση

Αυτό ζω τώρα..... Δεν μπορώ να βρω με τίποτα sf 750 ή Silverstone ή κάποια sfx από τη σειρά της cooler Master!   Βλέπω να γίνεται Frankenstein build ως προσωρινή λύση 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα σας, μετά από πολύ καιρό, σκέφτομαι να επιστρέψω σε sff. Αυτή τη στιγμή είμαι με H500p mesh, 1 x 280mm radiator και 5700xt msi mech oc και tx550m. Ερώτηση: υπάρχει περίπτωση να βρω κουτι να τα χωρεσω; Θα πάω μάλλον σε b550-i με προοπτική αργότερα να αναβαθμίσω τον 7 1700 σε ryzen 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το πρώτο μου sff build:

2700x

asrock fatality b450 itx

32gb ram

1tb nvme +500mb SSD +2TB HDD(2.5)

GPU 970 GTX STRIX (λόγω κακών οικονομικών κρατάω την παλιά και όσο αντέξει μέχρι να πέσουν οι τιμές στις νέες)

Dell 27" monitor 2k

Case: Sharkoon shark c10 

Watercooling AIO Deepcool l120t

Temps:

Idle: 43-45

Stress test με Prime95:       77

(τις θερμοκρασίες τις βλέπω στο Ryzen Master)

 

Ακόμα είμαι στο στήσιμο του λειτουργικού και προγραμμάτων οπότε θα κάνω edit με θερμοκρασίες μόλις τελειώσω.

IMG_0709 - Αντιγραφή.jpg

IMG_0710 - Αντιγραφή.jpg

IMG_0712 - Αντιγραφή.jpg

IMG_0713 - Αντιγραφή.jpg

Επεξ/σία από unemployed_ghost
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, BlueBlood7 είπε

Καινούργιο κουτί υποτίθεται εν έτη σχεδόν 2021 με επεξεργαστές και κάρτες γραφικών τέρατα και ούτε ένα type C (με έκδοση το 2017).

Μέσα στη μόδα είναι.

Σόρρυ που ρωτάω, επειδή έχω μείνει λίγο πίσω. Usb C θύρα εννοείς δεν έχει; Που χρησιμοποιείται;σε σύνδεση με κινητό πχ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Sotols είπε

Tο μεγαλύτερο πρόβλημα για τα κουτιά αυτά είναι ότι δεν υπάρχουν τροφοδοτικά τύπου sfx με 700+ Watt έτσι ώστε να συνδυαστούν και με τις νέες σειρές gpu της nvidia . Είναι ωραίο το παραπάνω κουτί το nr200p για κάποιον που το σκέφτεται ! 

https://www.coolermaster.com/catalog/power-supplies/v-series/v850-sfx-gold/ ή Corsair sf750

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ναι ,αντε βρες το 😛

Χαχαχχ... Ακριβώς αυτό!!! Έκανα αγορά με το λινκ από eshop που έδωσε ο φίλος πιο πάνω καθώς και αυτό το sf750 τώρα εμφανίστηκε :) για να δούμε εάν θα το παρούσες στα χέρια μας τις επόμενες ημέρες καθώς έχω κάποιες αμφιβολίες 😂😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Greenday13 είπε

Σόρρυ που ρωτάω, επειδή έχω μείνει λίγο πίσω. Usb C θύρα εννοείς δεν έχει; Που χρησιμοποιείται;σε σύνδεση με κινητό πχ;

Για τα usb στικάκια κυρίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sotols είπε

Χαχαχχ... Ακριβώς αυτό!!! Έκανα αγορά με το λινκ από eshop που έδωσε ο φίλος πιο πάνω καθώς και αυτό το sf750 τώρα εμφανίστηκε :) για να δούμε εάν θα το παρούσες στα χέρια μας τις επόμενες ημέρες καθώς έχω κάποιες αμφιβολίες 😂😂

Τι σκοπευεις να βαλεις πανω στο build?

46 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

Για τα usb στικάκια κυρίως.

βαλτα πισω και εσυ 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...