Προς το περιεχόμενο

ITX Madness - Sffpc Insomniacs


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, DEADLAZARUS είπε

End of life για το κλασικό M1.

Κρίμα. Το είχα και όντως ήταν εξαιρετικό κουτί. Από τα πρώτα που ξεκίνησαν αυτού του είδους itx κουτιά. Το μόνο που με χάλαγε λίγο ήταν ότι άφηνε πανεύκολα δαχτυλιές.

Τώρα έχω ένα sliger Cerberus. Είναι πιο σαγρέ στην υφή και δεν αφήνει καθόλου δαχτυλιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λεω να κανω δυο πλαινα πανελ απο ξυλο ,φαινεται αρκετα ομορφο. Θα τους ανοιξω και τρυπες οπως το στοκ πανελ του. 

PSX_20211101_134311.jpg.023c0d9898692c3ec7e9377cbd96bb2b.jpg

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, nick0lis είπε

Εγώ μετά από 400 φορές που πέρασα το τρυπάνι στο κουτί ακούω τρύπες και τρέχω. Θα έκανα γρίλιες σε cnc 

Που βρω εδω που ειμαι cnc ,θα πρεπει να τρεχω Χαλκιδα. Θα βαλω και τα δυο το ενα πανω στο αλλο και θα τις κανω ,λεπτο Mdf ειναι αλλωστε ,μπαμ μπαμ θα γινουν

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Που βρω εδω που ειμαι cnc ,θα πρεπει να τρεχω Χαλκιδα. Θα βαλω και τα δυο το ενα πανω στο αλλο και θα τις κανω ,λεπτο Mdf ειναι αλλωστε ,μπαμ μπαμ θα γινουν

Δώσε κουκλί σκέτο θα βγει.

Μπαμ μπαμ δεν θα γίνουν γιατί είναι πολλές. Φτιάξε καφεδάκι και υπομονή.

Spoiler

Είχα κάνει διάφορα patterns στα panels του Dan μου, τελικά κατέληξα όλες 4.5mm. Θέλει ώρα με το τρυπάνι..

https://imgur.com/a/3S0sVqp

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Xoroxronis είπε

Δώσε κουκλί σκέτο θα βγει.

Μπαμ μπαμ δεν θα γίνουν γιατί είναι πολλές. Φτιάξε καφεδάκι και υπομονή.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Είχα κάνει διάφορα patterns στα panels του Dan μου, τελικά κατέληξα όλες 4.5mm. Θέλει ώρα με το τρυπάνι..

https://imgur.com/a/3S0sVqp

 

Νταξει μωρε να μου παρει και καμια ωρα , το μονο που με προβληματιζει ειναι πως να το κανω να κουμπωνει χωρις βιδες, σκεφτομαι σαν λυση τον μαγνιτη.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Νταξει μωρε να μου παρει και καμια ωρα , το μονο που με προβληματιζει ειναι πως να το κανω να κουμπωνει χωρις βιδες, σκεφτομαι σαν λυση τον μαγνιτη.

αυτό με τον μαγνήτη το εχω ήδη κανει στο PRODIGY. Και είναι πιο δυνατή αποσο φανταζόμουν. 

Μαγνητική ταινία θελεις https://www.skroutz.gr/c/3519/magnites/f/1316956/tainia.html

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mandragoraSCR είπε

αυτό με τον μαγνήτη το εχω ήδη κανει στο PRODIGY. Και είναι πιο δυνατή αποσο φανταζόμουν. 

Μαγνητική ταινία θελεις https://www.skroutz.gr/c/3519/magnites/f/1316956/tainia.html

 

πολυ καλη ιδεα! θενκς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

εφαγε ακυρο η ιδεα για το ξυλινο πανελ, παρηγγειλα tempered δεν ξερω αν θα το βαλω βεβαια. 

Ηρθαν και τα πραγματακια και στηθηκε. 

PSX_20211106_162922.jpg.e1e9f59f28ce80b6f783ebcc78d66aa0.jpg

PSX_20211106_162822.jpg.4ccda3fbc9bb2288bb7cdcdae420df43.jpg 

Είτε έχεις θηρίο με 16 πυρήνες και Custom υδρόψυξη είτε κατι "απλό" φωτογραφίζεις σαν επαγγελματίας.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν, κάπου πήρε το μάτι μου, και το μεταφέρω με επιφύλαξη, ότι η Louqe ετοιμάζει το ghost s2, το οποίο θα παρουσιάσει-κυκλοφορήσει το δεύτερο εξάμηνο του 2022. Αναμένονται βελτιώσεις σε σχέση με το s1 και υποστήριξη για 3 slots κάρτες γραφικών.

Αν ισχύει και φτιάξουν τα thermals χωρίς να χρειάζεται να καταφύγεις στην αγορά tophat, θα το χτυπήσω για main gaming rig και το s1 που έχω τώρα θα πάρει τιμητική μετάθεση στο σαλόνι για gaming στην τηλεόραση/all purpose rig.

Ίδωμεν....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...