Προς το περιεχόμενο

Απορία σχετικά με Paypal για συνάλλαγμα


kostask91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Θέλω βοήθεια σχετικά με τη μετατροπή από usd σε euro από Paypal σε λογαριασμό Εθνικής Τράπεζας. Έχω βρει διάφορους οδηγούς αλλά επειδή απ ότι φαίνεται έχει αλλάξει το site, δε μπορώ να ακολουθήσω τα βήματα των οδηγών.

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να με κατατοπίσει; Θέλω η μετατροπή να γίνεται από την τράπεζα και όχι από το paypal, γιατί από ότι διαβάζω η τράπεζα προσφέρει καλύτερη ισοτιμία.

Και αν κάποιος γνωρίζει και τυχόν προμήθεια που κρατάει η Εθνική Τράπεζα συγκεκριμένα, για τη μετατροπή θα με γλίτωνε από το ψάξιμο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρώτο ερώτημα

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&CALL_FORM_UPDATE=false

Για τι δεύτερο, δες τα τιμολόγια της τράπεζα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ευχαριστώ. Έκανα τα ακόλουθα. Primary currency to usd και μετά πήγα στο link που μου έστειλες και άλλαξα από το conversion option σε "Bill me in the currency listed on the seller's invoice".

Πηγαίνοντας να κάνω τη μεταφορά των χρημάτων στην τράπεζά μου όμως φαίνεται ότι τη μετατροπή την κάνει πάλι το paypal. Γνωρίζεις γιατί; Πώς μπορώ να τα στείλω σαν δολάρια και να τα μετατρέψει σε ευρώ η τράπεζα και όχι το paypal ?

Βασικά απότι βλέπω από τα τιμολόγια της τράπεζας χρεώνει 6 ευρώ για μετατροπή έως 300 ευρώ. Κάνοντας τις πράξεις με τις τωρινές ισοτιμίες και την προμήθεια του paypal με συμφέρει περισσότερο να κάνει τη μετατροπή το paypal .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...