Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο trailer της σειράς «The Witcher» του Netflix


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Netflix στα πλαίσια της έκθεσης Comic-Con έδωσε στη δημοσιότητα το πρώτο trailer της τηλεοπτικής σειράς φαντασίας The Witcher που βασίζεται στις νουβέλες του Πολωνού συγγραφέα Andrzej Sapkowski, πάνω στις οποίες επίσης βασίστηκε και το δημοφιλές franchise στον χώρο των βιντεοπαιχνιδιών.

Στον πρωταγωνιστικό ρόλο του Geralt of Rivia θα δούμε τον Henry Cavill, τον οποίο πλαισιώνουν επίσης οι ηθοποιοί Freya Allan, Joey Batey, Millie Brady και Lars Mikkelsen. Όπως λέει το Netflix, η πρώτη σεζόν της νέας σειράς θα είναι διαθέσιμη προς το τέλος της χρονιάς και θα αποτελείται από οκτώ επεισόδια.

Το σενάριο έχει αναλάβει η Lauren Schmidt Hissrich ενώ από την παραγωγή δεν απουσιάζει και ο Andrzej Sapkowski σε ρόλο συμβούλου (αυτό βεβαίως σημαίνει αρκετά για την «αξιοπιστία» του τελικού αποτελέσματος). «Είμαι ενθουσιασμένος που το Netflix προχώρησε στην προσαρμογή των ιστοριών μου (στην μικρή οθόνη) παραμένοντας πιστό στο αρχικό υλικό και στην θεματολογία που ασχολήθηκα γράφοντας για παραπάνω από τριάντα χρόνια. Είμαι ενθουσιασμένος για την συλλογική προσπάθεια μας καθώς και για την ομάδα που συγκεντρώθηκε για να δώσει σε αυτούς τους χαρακτήρες ζωή» δήλωσε ο Andrzej Sapkowski.

 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαματο. μοιαζει με χαρι ποτερ😁

15 λεπτά πριν, Yeroplatanos είπε

Απατο θα παει...

οτιδηποτε δε μοιαζει με την τελευταια σεζον των lost και GoT εχει ελπιδες.

(το πως καταφεραν να χαλασουν τετοιες σειρες στο τελος, θα διδασκεται στις δραματικες σχολες του μελλοντος)

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Γιατί να μην έχουμε σε σειρές τέτοιες Yennefer και να έχουμε μόνο σε Cosplay ?

spacer.png

Γιατί είναι της μόδας το political correct cast και το diversity.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Anarion είπε

Γιατί είναι της μόδας το political correct cast και το diversity.

Δυστυχώς και το Netflix δεν το αμελεί αυτό σε καμία σειρά του.

  • Like 4
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pcos είπε

μαματο. μοιαζει με χαρι ποτερ😁

οτιδηποτε δε μοιαζει με την τελευταια σεζον των lost και GoT εχει ελπιδες.

(το πως καταφεραν να χαλασουν τετοιες σειρες στο τελος, θα διδασκεται στις δραματικες σχολες του μελλοντος)

Kαι οι δυο σειρές είχαν το τέλος που έπρεπε να έχουν ειδικά το lost. Στο got ότι τέλος και να βάλεις είναι 99,9 πως θα υπάρχουν δυσαρεστημένοι άνθρωποι γιατί είναι και μια σειρά με πολλά εκατομμύρια κοινό. Ολοι θέλουν κάτι διαφορετικό για τους χαρακτήρες του got και ειναι απόλυτος φυσιολογικό. Για εμενα ήταν αυτό που επρεπε το τελος και του Lost και του Got. Tο μονο που με χάλασε ήταν ο cersei πήγε από πετρα στο κεφάλι και δεν βασανίστηκε καθόλου. Tο witcher φαίνεταιο ωραίο αλλα δεν ξέρω κατά ποσο αξίζει να παρεις έναν τόσο αναγνωρίσιμο ηθοποιό και να τον βάλεις σε σειρά. Εμενα πάντως στο μυαλό μου πάει ο superman. Στο trailer σε πονάνε τα ματια αλλάζει συνεχεια σκηνή.

Επεξ/σία από asdfaster
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά...ΧΑΛΙΑ τρειλερ. Καλά ποιος σκέφτηκε ότι πρέπει κάθε 2 δεύτερα να κόβεται η σκηνή και να βλέπουμε κάτι άλλο, τι προσπαθεί να (μην) δείξει; Όφειλαν να παρουσιάσουν κάτι πιο "καλοραμμένο" .

Έπειτα, το Witcher είναι σκοτεινό, ώριμο. ωμό σε πολλές περιπτώσεις..αυτό δείχνει σα νεανικό φάντασυ για 13χρονα...

Έχω πολλές επιφυλάξεις. Εύχομαι ολόψυχα να με διαψεύσει

  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Heartl3ss21 είπε

Έχω διαβάσει όλα τα βιβλία και με βάση αυτό, σε γενικές γραμμές φαίνεται πολύ καλό. Είμαι αισιόδοξος και το περιμένω με ανυπομονησία!

Σαν έχεις διαβάσει όλα τα βιβλία, πες μου σε παρακαλώ, ο Γκέραλτ με 1 σπαθί υπάρχει κάπου γραμμένο;;;Έχω λιώσει την τριλογία στo pc, και δυο απ τα βιβλία που ''μιλάνε'' ελληνικά.Στα υπόλοιπα βιβλία όμως δεν εχω επαφή.Εχω μεγάλη περιέργεια σαν πάνω σε αυτά πάτησε η σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Scatman said:

Έπειτα, το Witcher είναι σκοτεινό, ώριμο. ωμό σε πολλές περιπτώσεις..αυτό δείχνει σα νεανικό φάντασυ για 13χρονα...

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ. Φαίνεται fun to watch από το trailer αλλά σίγουρα δε θα είναι epic high fantasy. Επίσης ο mc έχει φάτσα τέρμα cute. Βάλτε έναν σκληρό, κακάσχημο και ταλαιπωρημένο Geralt ρε παιδιά. Μου κάνανε τη Yeneffer σαν να την πάτησε νταλίκα και τον Geralt τον κάναν Harry Potter.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...