Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο trailer της σειράς «The Witcher» του Netflix


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, Leader_7 είπε

Σαν έχεις διαβάσει όλα τα βιβλία, πες μου σε παρακαλώ, ο Γκέραλτ με 1 σπαθί υπάρχει κάπου γραμμένο;;;Έχω λιώσει την τριλογία στo pc, και δυο απ τα βιβλία που ''μιλάνε'' ελληνικά.Στα υπόλοιπα βιβλία όμως δεν εχω επαφή.Εχω μεγάλη περιέργεια σαν πάνω σε αυτά πάτησε η σειρά.

Στα βιβλία ο Γεραλδιος κυκλοφορει με ένα σπαθί ατσαλένιο,το Σίλβερ το χει για σπέσιαλ περιπτώσεις πάνω στο άλογο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το cast πιστεύω πως θα επρεπε να είναι λίγο πιο όμοιο με τπυςσχαρακτηρες του παιχνιδιού μιας και πραγματικά μοιάζουν σαν να βγήκαν από τα παιχνίδια. Δυστυχώς σίγουρα θα δω τα πρώτα επεισόδια μιας και είναι Witcher αλλά δεν ξέρω αν θα αντέξω όλη αυτή την μ***κια που επικρατεί στο Netflix. Εύχομαι να βγω λάθος με όλα αλλά δεν νομίζω. 

Αντε πάει στα τσακίδια ο γκεραλτ ο οποίος παρά είναι φουσκωτός αλλά πάει στα τσακίδια. Αντε πάει στα τσακίδια και η σιρι αλλά την γεν.....δεν μπορώ να το παραβλέψω αυτό, δεν γίνεται αυτό που κάνανε. Έτσι είναι γεν ρε παιδιά;;; Είστε σοβαροί; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Athanasios2104 είπε

Too handsome, ο Mikkelsen έπρεπε να είναι.

 

Οχι δεν έπρεπε

α και ο Γκέραλντ δεν αφήνει ποτέ γένια όντας πάντα φρεσκοξυρισμένος , οπότε η παραπάνω εικόνα μόνο Γκέραλτ δεν ειναι, φτιαγμένη από άτομα που μάθανε το Witcher παίζοντας προφανώς το Witcher 3 και από εκεί και πέρα μην έχοντας την παραμικρή ιδέα για τον ήρωα του Σαποφσκι.

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, karamazov_th είπε

Στα αρχικά βιβλία ο Gerralt "φόραγε" μόνο το ατσάλινο σπαθί και το ασημένιο το έκρυβε στη σέλα του αλόγου γιατί ήταν πολύ ακριβό για να το δείχνει δεξιά κι αριστερά...

Πωπω, υπέροχη πληροφορία υπερευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, tsibosp είπε

Η αμηχανη στιγμη οταν ο δημιουργος του franchise που εχει κατι παραπανω απο ενεργο ρολο στο εγχειρημα εξαίρει την ολη προσπαθεια και την πιστοτητα της σειρας στο οραμα του αλλα ο μεσος χρηστης του Ινσομνια το βρισκει , ατελες, χαζο, δεν του αρεσει το casting, ο Cavill δεν θα παιζει καλα γτ ειναι ωραιο παλικαρι και γυμνασμενος ασχετο που ειναι τρελος fan εχει διαβασει και παιξει τα παντα και ειναι method actor κατι που σημαινει οτι εχει μελετησει ολες τις κινησεις και την συμπεριφορα του χαρακτηρα,  εχει βρει ηδη κενα πριν κυκλοφορησει "η ταινια" σ.σ. ειναι σειρα, δεν του αρεσει το teaser γτ εχει πολλα κοψιματα (αλλο teaser αλλο trailer) κοκ. Και ολα αυτα απο 10 σκηνες που εδειξε για 1 δευτερολεπτο την καθεμια στο teaser.

Ave Caesar οι μελλοθανατοι σε χαιρετουν!

 

η αμήχανη στιγμή όταν ο δημιουργός έχει δηλώσει πως δεν έχει καμία συμμετοχή στη σειρά, δεν ξέρει τι κάνουν και ούτε ενδιαφέρεται να μάθει

Επεξ/σία από marius.t
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Ablaoublas_542 είπε

Διαβαζοντας αναμεσα στις γραμμες και γνωριζοντας ποσο πικροχολος ειναι ο συγγραφεας με την CD Project Red για το συμπαν που εχει δημιουργήσει στα παιχνίδια, θα αποκλινουν οσο το δυνατον περισσότερο απο αυτα κατοπιν οδηγιας του

Και επίσης ήταν πολύ πικρόχολος με την εταιρεία , γιατί τον έριξε στην συμφωνια. Που έγινε γνωστός χάρη στην πολύ καλή δουλεία της CDPR αλλιώς θα τον ξέρανε μερικοί σκληροπυρινικοί του είδους, και όχι Netflix δεν θα έβλεπε, ούτε δεκάλεπτο βιντεάκι στο Youtube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, aelaos said:

Και επίσης ήταν πολύ πικρόχολος με την εταιρεία , γιατί τον έριξε στην συμφωνια. Που έγινε γνωστός χάρη στην πολύ καλή δουλεία της CDPR αλλιώς θα τον ξέρανε μερικοί σκληροπυρινικοί του είδους, και όχι Netflix δεν θα έβλεπε, ούτε δεκάλεπτο βιντεάκι στο Youtube

 

Πως ακριβώς τον έριξε? 

Του είχε υποσχεθεί άλλο πόσο και του έδωσαν λιγότερα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, geodevil είπε

😉

mads-witcher.jpg

Μακράν ο καταλληλότερος. Αυτός που έγραψε τα βιβλία έχει πει ότι αυτόν θα ήθελε για Geralt αν δεν κάνω λάθος.

E5TQKAG.jpg

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/7/2019 στις 1:00 ΠΜ, JohnyFire είπε

το μεταγιον που ειναι οεο???????? αυτο που ειδα μιαζει λες και ειναι απο τους thundercats μαλλον δεν θα ειχα μπατζετ για πολλα ε?

μουφεν ξενερωσαααααα.

Τα σωστά έχουν, απο τα βιβλία. Του παιχνιδιου έιναι διαφορετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, marius.t είπε
 

η αμήχανη στιγμή όταν ο δημιουργός έχει δηλώσει πως δεν έχει καμία συμμετοχή στη σειρά, δεν ξέρει τι κάνουν και ούτε ενδιαφέρεται να μάθει

μαλλον ξερεις κατι παραπανω απο ολα τα περιοδικα, τους δημοσιογραφους και γενικα ολα τα media που γραφουν οτι ειναι στην ομαδα σαν βασικος συμβουλος αλλα και απο τον ιδιο που εχει κανει αναλογες δηλωσεις. Ευγε νεε μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...