Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο trailer της σειράς «The Witcher» του Netflix


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ατμοσφαιρα απο το το trailer  δειxνει να ειναι η σωστη ,μενει να δουμε το συνολικο αποτελεσμα .Ελπιζω να ειναι τοσο καλη οσο το game !

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, aelaos είπε

Και επίσης ήταν πολύ πικρόχολος με την εταιρεία , γιατί τον έριξε στην συμφωνια. Που έγινε γνωστός χάρη στην πολύ καλή δουλεία της CDPR αλλιώς θα τον ξέρανε μερικοί σκληροπυρινικοί του είδους, και όχι Netflix δεν θα έβλεπε, ούτε δεκάλεπτο βιντεάκι στο Youtube

Ζητησε λιγα αρχικα και πηρε λίγα, μολις ειδε την επιτυχια των παιχνιδιων (του 3 συγκεκριμενα) αρχισε τις μαλακιες, τοτε η CDP ξανακαθησε στο τραπεζι μαζι του και πήρε κι αλλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsibosp είπε

μαλλον ξερεις κατι παραπανω απο ολα τα περιοδικα, τους δημοσιογραφους και γενικα ολα τα media που γραφουν οτι ειναι στην ομαδα σαν βασικος συμβουλος αλλα και απο τον ιδιο που εχει κανει αναλογες δηλωσεις. Ευγε νεε μου.

ε μάλλον κάτι παραπάνω ξέρω μιας και, πέραν του ότι γνωρίζω τις απόψεις του sapkowski έχω διαβάσει και τις ανάλογες δηλώσεις του

https://boundingintocomics.com/2018/09/12/the-witcher-saga-writer-andrzej-sapkowski-confirms-he-has-no-creative-involvement-in-netflix-series/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, marius.t είπε

ε μάλλον κάτι παραπάνω ξέρω μιας και, πέραν του ότι γνωρίζω τις απόψεις του sapkowski έχω διαβάσει και τις ανάλογες δηλώσεις του

https://boundingintocomics.com/2018/09/12/the-witcher-saga-writer-andrzej-sapkowski-confirms-he-has-no-creative-involvement-in-netflix-series/

Ναι, ο τυπος εχει αποδειξει οτι ειναι ελιτιστης οσον αφορα το υλικο του και εντελώς μαλακας οσον αφορα τα χρηματα. Τσιμπαει φραγκα και ενω θελουν να ειναι ενεργος στην παραγωγη αυτος ειναι απολυτως αδιαφορος. Αυτο βγαινει από τα παραπανω. Ανθρωπακι με μεγαλο ταλέντο, υπηρξαν πολλοι τετοιοι και θα υπαρξουν κι αλλοι. 

Παντως σε πολλά αλλα δημοσιευματα αναφερεται ξεκαθαρα οτι ειναι μεσα στην παραγωγη. Οποιος γκουγκλαρει θα τα βρει ευκολα. 

Επισης το μεγαλυτερο μερος της φημης του το οφειλει στην CDProject, αλλα ειναι λιγο τρόμπας για να το αποδεχτει. 

Επεξ/σία από KNSM
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/7/2019 στις 1:32 ΠΜ, NickTG είπε

Πως ακριβώς τον έριξε? 

Του είχε υποσχεθεί άλλο πόσο και του έδωσαν λιγότερα? 

Τα συμφωνημένα καλύφθηκαν στο έπακρο και μάλιστα λόγω της "γκρίνιας" του , το στούντιο του έδωσε και μπόνους. Αυτός νομίζει ότι τον ξεγέλασαν. Οταν έγινε η συμφωνία h CDRP ήταν ένα μικρό και άσημο στούντιο. ΚΑι επίσης ο συγγραφέας είχε σοβαρά υποτιμήσει την δύναμη των παιχνιδιών. Για αυτό και εσθάνθηκε καλυμένος με τα λεφτά που του έδωσαν γιατί δεν μπορούσε να φανταστεί την συνέχεια και θεώρησε τα 50000€ (μου φαίνεται) που πήρε σαν μποναμά. Όταν άρχισαν όμως οι επιτυχίες και τα φράγκα να ερχονται τότε κατάλαβε ότι πούλησε φθηνά την παρακαταθήκη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, marius.t είπε

ε μάλλον κάτι παραπάνω ξέρω μιας και, πέραν του ότι γνωρίζω τις απόψεις του sapkowski έχω διαβάσει και τις ανάλογες δηλώσεις του

https://boundingintocomics.com/2018/09/12/the-witcher-saga-writer-andrzej-sapkowski-confirms-he-has-no-creative-involvement-in-netflix-series/

Οι δηλωσεις που εχεις στο λινκ ειναι απο τον 9ο του 2018. Απο τοτε εχει κανει νεες δηλωσεις, δωσει συνεντευξεις και ολα τα μεσα αναφερουν οτι εχει ενεργο συμβουλευτικο ρολο στο project. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsibosp είπε

Οι δηλωσεις που εχεις στο λινκ ειναι απο τον 9ο του 2018. Απο τοτε εχει κανει νεες δηλωσεις, δωσει συνεντευξεις και ολα τα μεσα αναφερουν οτι εχει ενεργο συμβουλευτικο ρολο στο project. 

ε ναι. αφού γράφτηκε το σενάριο, βρήκαν το casting τους έκραξε ο κόσμος για τα ψέμματα που είπαν, μεταξύ των οποίων της υποτιθέμενης συμμετοχής του sapkowski που ο ίδιος διέψευσε, τον πήραν οι δικηγόροι του netflix και πλέον είναι μέλος της ομάδας....απο μακριά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να ειναι καλυτερα συμβουλος απο μακρια, νομιζω πως απο οτι εχει δειξει ως χαρακτηρας, θα δημιουργουσε προβληματα στην παραγωγη της σειρας. Σοφη κινηση απο το νετφλιξ,Παιζονται εκατομμυρια απο τις τσεπες τους για να καθονται να ασχολουνται με εναν πικροχολο τυπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 hours ago, aelaos said:

Τα συμφωνημένα καλύφθηκαν στο έπακρο και μάλιστα λόγω της "γκρίνιας" του , το στούντιο του έδωσε και μπόνους. Αυτός νομίζει ότι τον ξεγέλασαν. Οταν έγινε η συμφωνία h CDRP ήταν ένα μικρό και άσημο στούντιο. ΚΑι επίσης ο συγγραφέας είχε σοβαρά υποτιμήσει την δύναμη των παιχνιδιών. Για αυτό και εσθάνθηκε καλυμένος με τα λεφτά που του έδωσαν γιατί δεν μπορούσε να φανταστεί την συνέχεια και θεώρησε τα 50000€ (μου φαίνεται) που πήρε σαν μποναμά. Όταν άρχισαν όμως οι επιτυχίες και τα φράγκα να ερχονται τότε κατάλαβε ότι πούλησε φθηνά την παρακαταθήκη του

 

Άρα λοιπόν δεν τον έριξε όπως έγραψες. 

Αυτός έκανε λάθος συμφωνία γιατί δεν θεωρούσε πως θα έχουν τέτοια επιτυχία και δεν δέχτηκε να πληρωθεί με ποσοστά. 

Επεξ/σία από NickTG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Άρα λοιπόν δεν τον έριξε όπως έγραψε. 

Αυτός έκανε λάθος συμφωνία γιατί δεν θεωρούσε πως θα έχουν τέτοια επιτυχία και δεν δέχτηκε να πληρωθεί με ποσοστά. 

Ακριβως. Και επειδη η cd project δεν ειναι αρπακτικα του εδωσε επιπλεον χρηματα αργοτερα,μετα την επιτυχια του The Witcher 3 αν και θα μπορουσε να μην το κανει, λογικα ομως θα τους τραβουσε σε δικαστηρια οπου ισως ειχε ελαχιστες μεν, υπαρκτες δε, πιθανοτητες να χασει τα δικαιωματα. Πραγμα που θα την εμποδιζε να επανέλθει στον κοσμο του Witcher το οποιο και σιγουρα θα κάνει στο μέλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...