Προς το περιεχόμενο

[LAPTOP] LENOVO Ideapad 120S-14IAP Intel Celeron N3350 /4GB /64GB, 199€, @mediamarkt


Speedycc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Για να βγάλουν νόημα πρέπει να έχεις τελειώσει και ένα σχολείο... Καλύτερα με τις φουσκωτές βαρκούλες ασχολησου...τενεκεδούπολη γίναμε πάλι...

 

Σε φτύνουν και νομίζεις ότι βρέχει. Ζωούλα μηδέν 😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Για να βγάλουν νόημα πρέπει να έχεις τελειώσει και ένα σχολείο... Καλύτερα με τις φουσκωτές βαρκούλες ασχολησου...τενεκεδούπολη γίναμε πάλι...

Άστο φιλτατε δεν κατάλαβες τίποτα τελικά...

Για να μην το κουράζουμε άλλο, μπαχατέλα ολκής όχι μόνο λόγω επεξεργαστή αλλά και λόγω οθόνης και λόγω δίσκου κλπ κλπ, αυτό είναι πάγιο, για κάνα παιδάκι του δημοτικού μπορεί και να κάνει αλλά μέχρι εκεί, ελπίζω να το εμπέδωσαν τυχόν υποψήφιοι αγοραστές...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, rigani είπε

Σε φτύνουν και νομίζεις ότι βρέχει. Ζωούλα μηδέν 😂

Δεν ψηφίζεις λόγω ηλικίας ε; Γιατί μόνο έτσι εξηγείται...άντε με τα κουβαδάκια σου μικρέ στην παραλία...για να με φτύσεις πρέπει να με φτάσεις πρώτα νέο...

4 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Για να μην το κουράζουμε άλλο, μπαχατέλα ολκής όχι μόνο λόγω επεξεργαστή αλλά και λόγω οθόνης και λόγω δίσκου κλπ κλπ, αυτό είναι πάγιο, για κάνα παιδάκι του δημοτικού μπορεί και να κάνει αλλά μέχρι εκεί, ελπίζω να το εμπέδωσαν τυχόν υποψήφιοι αγοραστές...

Όντως για να μην το κουράζουμε άλλο ούτε από κοντά δεν πέρασες...μια χαρά για συγκεκριμένο κοινό με συγκεκριμένες ανάγκες (δεύτερο φθηνό laptop σε περιβάλλον που μπορεί να το χτυπήσεις - χαλάσεις, πχ. σχολείο για παρουσιάσεις κλπ κλπ) και βέβαια όχι όπως λες για κανένα παιδάκι...ούτε καν...άντε όντως το κουράσαμε...τέλος από μένα.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

...δεύτερο φθηνό laptop...

Επειδή μας διαβάζουν και άλλοι πολλοί, δεν είναι φθηνό, πανάκριβο είναι για τα...κυβικά του...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zacharis1955 είπε

Επειδή δεν είναι φθηνό, πανάκριβο είναι για τα...κυβικά του...

Έγινε φίλτατε Ζαχαρή δεν το συνεχίζω πια, κουράστηκα. Γνώμη σου και γνώμη μου, υγεία να έχουμε. Εγώ το έβλεπα όλη τη χρονιά και μάλιστα ασχολήθηκα και με αυτό (κενά στο σχολείο κλπ.), είπα την γνώμη μου, άστο όμως άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Έγινε φίλτατε Ζαχαρή δεν το συνεχίζω πια, κουράστηκα. Γνώμη σου και γνώμη μου, υγεία να έχουμε. Εγώ το έβλεπα όλη τη χρονιά και μάλιστα ασχολήθηκα και με αυτό (κενά στο σχολείο κλπ.), είπα την γνώμη μου, άστο όμως άλλο.

Zαχάρης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/7/2019 στις 5:20 ΜΜ, dimoskoutr είπε

Single thread είδες; Σχεδόν διπλάσιες επιδόσεις σε αυτό...multi είναι πίσω μιας και έχει 2 πυρήνες με ht... Αλλά ο κάθε πυρήνας του είναι σαφώς πιο ισχυρός από του 8350...α και ένα μυστικό... Και ο 3350 atom είναι και ας τον λέει celeron η Intel... Έχει σαφώς ισχυρότερους πυρήνες από την προηγούμενη γενιά... Απλά έχει 2 αντί για 4... Όποιος θέλει 4 αν βρει τίποτα σε 3455 θα είναι ακόμη καλύτερα... Είναι εξαιρετικό για δεύτερο laptop ας πούμε για να το παίρνει μαζί του κάποιος σε σχολείο να κάνει την δουλειά του, ή για office on the go... Κλπ κλπ... Το ότι κάποιος δεν βρίσκει χρησιμότητα δεν σημαίνει ότι είναι άχρηστο... Ούτε καν... Έχω συνάδερφο στο σχολείο που έρχεται με ένα παρόμοιο quest με τον ίδιο επεξεργαστή με αυτό και για τα χρήματα που κάνει είναι τιμιότατο. Ούτε ασχολείται αν θα το χτυπήσει, το δίνει στους μαθητές της χωρίς να ζορίζεται... Μάλιστα η ίδια διδάσκει πληροφορική, δεν είναι άσχετη από υπολογιστές... Του έχει ρίξει και ένα spss επάνω και τρέχει και στατιστικά... Αντέχει περισσότερο από όσο πιστεύετε.

Και για να ξέρουμε τι λέμε για το αν είναι καλύτερος ο επεξεργαστής του από τον 8350...

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Celeron-N3350-vs-Intel-Atom-x5-Z8350/m197164vsm143924

Μην τρελαθούμε κιόλας...

Τα εχω ηδη γραψει κι αλλου: δεν θα παλευα ευκολα (λεμε τωρα..!) "λαπτοπ",
με κανεναν απο τους δυο ομως..! Μα σε ταμπλετ, αρκετα 'παλεψιμοι', χιχι! 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το λαπτοπακι ως 120-130 ευρω ειναι οκ, για παραπανω ουτε καν. Για 200 ευρω που κανει, ουτε καν . Πριν λιγο καιρο ειχε προσφορα ο γερμανος το lenovo 330s i3 7020u και με ips οθονη και με 1 tera σκληρο και με επιστροφη της εθνικης εβγαινε 215 ευρω. Αυτο μαλιστα λεγεται προσφορα, αλλα αυτο το "χρεπι" στα 200 ευρω ουτε "καν". Κι ας λεει ο dimoskoutr τα δικα του

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Αυτο το λαπτοπακι ως 120-130 ευρω ειναι οκ, για παραπανω ουτε καν. Για 200 ευρω που κανει, ουτε καν . Πριν λιγο καιρο ειχε προσφορα ο γερμανος το lenovo 330s i3 7020u και με ips οθονη και με 1 tera σκληρο και με επιστροφη της εθνικης εβγαινε 215 ευρω. Αυτο μαλιστα λεγεται προσφορα, αλλα αυτο το "χρεπι" στα 200 ευρω ουτε "καν". Κι ας λεει ο dimoskoutr τα δικα του

Αυτά έλεγα και εγώ ποιο πάνω συμφωνώ απόλυτα μαζι σου! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, makhs5 είπε

Αυτο το λαπτοπακι ως 120-130 ευρω ειναι οκ, για παραπανω ουτε καν. Για 200 ευρω που κανει, ουτε καν . Πριν λιγο καιρο ειχε προσφορα ο γερμανος το lenovo 330s i3 7020u και με ips οθονη και με 1 tera σκληρο και με επιστροφη της εθνικης εβγαινε 215 ευρω. Αυτο μαλιστα λεγεται προσφορα, αλλα αυτο το "χρεπι" στα 200 ευρω ουτε "καν". Κι ας λεει ο dimoskoutr τα δικα του

Εγώ δεν το συγκρίνω με αυτό που είχε ο Γερμανός προσφορά... Φυσικά και εκείνο ήταν σούπερ... Ούτε καν για την τιμή του μίλησα αλλά οι ξερολες εδώ δεν ξέρουν να διαβάζουν. Για το μόνο που είπα είναι ο επεξεργαστής του που αρκεί για απλά βασικά πράγματα... Και ότι έχει και αυτό τις χρήσεις του, ως δεύτερο μηχάνημα σε "επικίνδυνα" περιβάλλοντα... Τα υπόλοιπα που λέτε είναι για το παζάρι... Στα κινέζικα δεν μπορώ να γράψω για να καταλάβει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Εγώ δεν το συγκρίνω με αυτό που είχε ο Γερμανός προσφορά... Φυσικά και εκείνο ήταν σούπερ... Ούτε καν για την τιμή του μίλησα αλλά οι ξερολες εδώ δεν ξέρουν να διαβάζουν. Για το μόνο που είπα είναι ο επεξεργαστής του που αρκεί για απλά βασικά πράγματα... Και ότι έχει και αυτό τις χρήσεις του, ως δεύτερο μηχάνημα σε "επικίνδυνα" περιβάλλοντα... Τα υπόλοιπα που λέτε είναι για το παζάρι... Στα κινέζικα δεν μπορώ να γράψω για να καταλάβει κάποιος.

Πως γινεται να ηταν σουπερ του γερμανου η προσφορα, και να ειναι και αυτο σουπερ οπως λες: "Φυσικά και εκείνο ήταν σούπερ..." , ενω ηταν σχεδον στην ιδια τιμη με την επιστροφη, "οξυμωρο σχημα" αυτα που λες, σκεψου τα μονος σου μετα να δεις οτι δεν εχουν βαση καμιας λογικης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν μπορείς να αυξήσεις το μπάτζετ σε αυτά τα λεφτά πας σε μεταχειρισμένο. Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λόγος να μπλέξεις με τέτοιες μπαχατελες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, makhs5 είπε

Πως γινεται να ηταν σουπερ του γερμανου η προσφορα, και να ειναι και αυτο σουπερ οπως λες: "Φυσικά και εκείνο ήταν σούπερ..." , ενω ηταν σχεδον στην ιδια τιμη με την επιστροφη, "οξυμωρο σχημα" αυτα που λες, σκεψου τα μονος σου μετα να δεις οτι δεν εχουν βαση καμιας λογικης

Λάθος χρήση του "και" φιλτατε... Θέλησα να τονίσω το ότι εκείνο ήταν σούπερ προσφορά... Σε αυτό έχεις δίκιο. Για τα υπόλοιπα που είπα ισχύουν στο ακέραιο και φυσικά έχουν λογική. Δεν το θεωρώ σούπερ προσφορά αυτό. Ούτε για πέταμα σε καμία περίπτωση όμως. Εξήγησα ήδη πριν. Αυτό το θεωρώ χρήσιμο πολύ και στην τιμή που έχει για συγκεκριμένες ανάγκες. Πάω για βουτιά τώρα γιατί μάλλον ζεστάθηκε το μυαλό (η άστοχη χρήση του "και" αυτό έδειξε)...

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...