Προς το περιεχόμενο

Samsung tablet s5e Προβλημα με wifi


riet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Nickfoxjr είπε

Ένταξη, πρώτη μέρα είναι κ το χαίρεσαι.

Δες όμως αυτό 

Ρε μεγάλε ποσταρεις συνέχεια το ίδιο και το ίδιο. Αυτό ήταν ένα χρόνο πριν  σε εμένα δεν το κάνει...  Ξέρεις βγάζουν κ νέες παρτίδες δίχως να έχουν θέματα η ίσως να διορθώθηκε με κάποιο update αααν διορθώνεται δίνει και η σαμι updates καμια φορά χα 😂. Πήγες και είδες ένα ντεμο σε ένα μαγαζί κ έγραφες έχει θέμα η οθόνη ενώ παίζει μέρα νύχτα τα ίδια πράγματα   κτλ ... 

Αφού λες είναι καλύτερο το δικό σου να το χαρείς κ μπράβο σου.. 

Αλλά αν θες έλα για δοκιμή με τα 4 ηχεία της akg κ την οθόνη amoled   που κάνει πλάκα στην lcd 

Κ είναι θέμα χρόνου να βάλει κ εκεί η Apple  amoled οθόνες...  Κ να σου θυμήσω..  Μέχρι πριν 3-4χρόνια όλοι της εταιρίας και τα φανμπους... 

Δηλωναν παντού retina οι καλύτερες οθόνες κ απτις oled και πήρε κ έβαλε η Apple στα κινητά της απτή σαμι οθόνες που καναν μηνύσεις τόσα χρόνια ο ένας στον άλλον ............ Έτσι θα γίνει κ εδώ σύντομα θα λέτε ωωω oled οθόνες σε tablet ... 

Εγώ jelly effect δεν έχω κ συγγνώμη αν σε στεναχωρει αυτό...  Το αν είναι μισό δεύτερο πιο γρήγορο η αν θα πάρει update για 2 χρόνια παραπάνω  δεν με πολύ απασχολεί...  Ααααα όπως και σου έγραψα βάζω κ ότι κάρτα μνήμης γουστάρω πάνω ΚΑΙ δεν χρειάζεται να δώσω 100-150 ευρώ παραπάνω για τη διπλή μνήμη.... 

Βάζω και you tube vanced και ακούω και βλέπω ότι γουστάρω με κλειστή οθόνη αλλά κ στο προσκήνιο..  Χθες βράδυ κατέβασα με torrent ταινία στο ταμπλέτ πολύ γρήγορα  .. Επεξεργαστηκα σε χρόνο dt raw φώτο της dslr Τι άλλο να κάνει σπαθιά να καταπιεί; μην ζηλεύεις επιλογή σου ήταν να πάρεις κάτι λιγότερο καλό  για ταινίες κτλ  ααα έχεις δικιο μοιάζει με παιχνίδι ίσως  το λεπτότερο tablet της αγοράς... Που όμως ΔΕΝ λυγίζει όπως πάθαιναν κάποια προϊόντα της Apple με το χέρι χα 😂   κ ΔΕΝ γίνεται μια εταιρία που πουλάει  700 ευρώ τα ροδακια της για το pc της να έχει καλύτερο ένα tablet με 400 ευρώ..... 

Α ξέχασα να σ γράψω αααν πάθει κάτι το ταμπλέτ διάβασε για το service της smartec 

Επεξ/σία από Tresorikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ανεβάζω συνέχεια τα ίδια, πάρε κάτι διαφορετικό από την Super amoled οθόνη του s5e.

 

Την έκθεση που έγραψες, δεν θα κάτσω να την διαβάσω.

Καλή συνέχεια. 

IMG_20200506_175220.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Nickfoxjr είπε

Αφού ανεβάζω συνέχεια τα ίδια, πάρε κάτι διαφορετικό από την Super amoled οθόνη του s5e.

Την έκθεση που έγραψες, δεν θα κάτσω να την διαβάσω.

Καλή συνέχεια. 

IMG_20200506_175220.jpg

Ναι μη τα διαβάζεις  και καλά  .. απλά δείχνεις ότι είσαι άσχετος...  στις οθόνες oled είναι σύνηθες φαινόμενο...ειδικά σε μαγαζιά που παίζουν μέρα νύχτα... έτσι παθαίνουν και οι apple συσκευές με oled και οι lg .....   Κακώς απαντάμε σε fan boys πάμε παρακάτω...

Επεξ/σία από Tresorikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tresorikos είπε

Ναι μη τα διαβάζεις  και καλά  .. απλά δείχνεις ότι είσαι άσχετος...  στις οθόνες oled είναι σύνηθες φαινόμενο...ειδικά σε μαγαζιά που παίζουν μέρα νύχτα... έτσι παθαίνουν και οι apple συσκευές με oled και οι lg .....   Κακώς απαντάμε σε fan boys πάμε παρακάτω...

Επειδή φαίνεται ποιος είναι ο άσχετος fan boy, θα σου ανεβάσω και τις οθόνες από 3 διαφορετικά ipad στο ίδιο κατάστημα που δεν έχουν παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.

Τώρα τι συμβαίνει; 
 

1. Αφήνουν ανοιχτές τις OLED για να παρουσιάσουν πρόβλημα κ να μην πουλήσουν;

ή

2. Στα tablets είναι καλύτερες και πιο ξεκούραστες οι IPS καθώς τα αγοράζεις για να εργάζεσαι πολλές ώρες;

Επειδή από τον τρόπο που γράφεις καταλαβαίνω ότι είσαι εντελώς άσχετος από πληροφορική και απλά ένας χρήστης, σε ενημερώνω ότι υπάρχει ανεξάρτητη έρευνα που έδωσαν σε power users από μια εβδομάδα tablets με iOS και Android και τους ρώτησαν μετά ποιο θα επέλεγαν να αγοράσουν. 

Οι εννιά στους δέκα επέλεξαν iOS.

Εσύ είσαι απλά η μειοψηφία του 10%.

 

Ε, δεν πειράζει. 
 

Κανείς δεν είναι τέλειος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Nickfoxjr είπε

Επειδή φαίνεται ποιος είναι ο άσχετος fan boy, θα σου ανεβάσω και τις οθόνες από 3 διαφορετικά ipad στο ίδιο κατάστημα που δεν έχουν παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.

Τώρα τι συμβαίνει; 
 

1. Αφήνουν ανοιχτές τις OLED για να παρουσιάσουν πρόβλημα κ να μην πουλήσουν;

ή

2. Στα tablets είναι καλύτερες και πιο ξεκούραστες οι IPS καθώς τα αγοράζεις για να εργάζεσαι πολλές ώρες;

Επειδή από τον τρόπο που γράφεις καταλαβαίνω ότι είσαι εντελώς άσχετος από πληροφορική και απλά ένας χρήστης, σε ενημερώνω ότι υπάρχει ανεξάρτητη έρευνα που έδωσαν σε power users από μια εβδομάδα tablets με iOS και Android και τους ρώτησαν μετά ποιο θα επέλεγαν να αγοράσουν. 

Οι εννιά στους δέκα επέλεξαν iOS.

Εσύ είσαι απλά η μειοψηφία του 10%.

Ε, δεν πειράζει. 
 

Κανείς δεν είναι τέλειος. 

Γι'αυτό σκεφτόσουν να το πάρεις κ συ ;;; είσαι άσχετος κ ας δηλώνεις κ πληροφορικαριος  , οι oled βγάζουν θέμα ΡΕ ΑΣΧΕΤΕ  είτε είναι πάνω σε συσκευή apple είτε σε TV lg είτε σε σαμι  έλεος δηλαδή ΟΛΟΙ το ξέρουν αυτό... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Γι'αυτό σκεφτόσουν να το πάρεις κ συ ;;; είσαι άσχετος κ ας δηλώνεις κ πληροφορικαριος  , οι oled βγάζουν θέμα ΡΕ ΑΣΧΕΤΕ  είτε είναι πάνω σε συσκευή apple είτε σε TV lg είτε σε σαμι  έλεος δηλαδή ΟΛΟΙ το ξέρουν αυτό... 

Για αυτό πήρες oled για να έχεις θέμα όπως και στη Tv σου.

 

Έγινεεεεε

Σου άλλαξαν οθόνη ή ακόμα έχεις γραμμές και τετραγωνάκια; 

 

Για πες.....κ συνέχισε να μας διασκεδάζεις...

 

 

Lol!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nickfoxjr είπε

Για αυτό πήρες oled για να έχεις θέμα όπως και στη Tv σου.

Έγινεεεεε

Σου άλλαξαν οθόνη ή ακόμα έχεις γραμμές και τετραγωνάκια; 

Για πες.....κ συνέχισε να μας διασκεδάζεις...

Lol!!!

Τα μισά διαβάζεις.. δεν μου αρεσει να ψάχνουν μηνύματα μ αγόρια και ουτε να μ στελνουν στα εισερχόμενα...  άλλαξαν οθόνη και σε δύο χρόνια αν το ξανά πάθει θα μου δώσουν καινούργιο μοντέλο...  Εγώ πάντως δεν αγόρασα ipad 4g με ποσα λεφτα κ μετά να το πουλήσω για να πάρω πάλι το ίδιο μόνο με wifi , πολύ έξυπνο παιδί..   Γιατί λέει βγάζουν οι oled στα μαγαζιά θέμα για να μην τα πουλάνε τα δουλεύουν έτσι... ;;; εμ έχεις ακούσει η διαβάσει κάτι για burn in σε στατικές εικόνες;   Θέλω πολύ να δω τι θα κάνεις όταν βάλει κ στα tablet  η apple oled ...  Ωωωω είδες τι έμαθες απόψε η τέλεια apple έβαλε στα κινητά της εδώ κ 3 χρόνια oled οθόνες.. από αυτές που χαλάνε παντού...... σε παρακαλώ  σταμάτα να με ενοχλείς εδώ κ στα εισερχόμενα Όπως μου είχες στείλει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/5/2020 στις 10:50 ΜΜ, Nickfoxjr είπε

Πέρασα σήμερα από το πλαίσιο και σύγκρινα iPad με S5e.

Άμα σας πω η μέρα με την νύχτα, θα με πείτε προκατειλημμένο.

Το iPad στιβαρό, με ποιότητα κατασκευής που μπροστά του το άλλο έδειχνε λες και ήταν παιδικό παιχνιδάκι.

Είχε κ πρόβλημα στην οθόνη το S5e. 
 

Παρότι ήμουν ανάμεσα στα 2 όσο τα μαγαζιά ήταν κλειστά κ δεν είχα εικόνα για το S5e, θεωρώ ότι έκανα την καλύτερη επιλογή. 

Screen jelly effect δεν έχει το ipad ενώ το S5e έχει και μάλιστα έντονο στο YouTube.

Ρίξε μια μάτια στο YouTube πριν το αγοράσεις.

Τσίμπησα τελικά το S6 μιας και το βρήκα σε πάρα πολύ καλή τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, camel555 είπε

Τσίμπησα τελικά το S6 μιας και το βρήκα σε πάρα πολύ καλή τιμή

Με υγεια να το χαρείς φιλε μου ειναι φοβερα εργαλεία τα ατιμα, το κινητο δε θέλω να το πιάνω καθόλου τωρα μ φαινεται μια σταλια, ποσο αν επιτρέπεται κ απο που;  απο τις δυνατες μ αγορες το s5e   και το 6αρι θα σπερνει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Tresorikos είπε

Με υγεια να το χαρείς φιλε μου ειναι φοβερα εργαλεία τα ατιμα, το κινητο δε θέλω να το πιάνω καθόλου τωρα μ φαινεται μια σταλια, ποσο αν επιτρέπεται κ απο που;  απο τις δυνατες μ αγορες το s5e   και το 6αρι θα σπερνει 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, το πήρα 570 από μεγάλη αλυσίδα με απαλλαγή φπα και σχετική προσφορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Nickfoxjr είπε

Αφού ανεβάζω συνέχεια τα ίδια, πάρε κάτι διαφορετικό από την Super amoled οθόνη του s5e.

Την έκθεση που έγραψες, δεν θα κάτσω να την διαβάσω.

Καλή συνέχεια. 

Μη λες ανοησίες και εκτίθεσαι.

Όλες οι OLED, αν γίνεται αυτή η βάρβαρη χρήση σε βιτρίνες καταστημάτων με τη φωτεινότητα στο 100% να κάθονται και να δείχνουν την ίδια εικόνα συνέχεια, είναι αναμενόμενο να έχουν burn-in.

Δηλαδή αν είναι έτσι να κράξουμε ΟΛΑ τα high-end smartphones της αγοράς γιατί έχουν AMOLED οθόνες. Έλεος...

(S5e έχω εδώ και 6 μήνες και δεν έχει ίχνος burn-in)

Επεξ/σία από kkatzos
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικα σε ολους παιδια!

Tresorikos με ποια εκδοση android το παρελαβες;

Camel555 με ποια εκδοση android το παρελαβες;

Εχω το samsung tab s2 8" εδω και 3+ χρόνια και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και κανενα απολυτος προβλημα με τη  οθονη (super amoled). Αν αγοραζα καινουριο tablet θα αγοραζα το s5e ή το s6.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, geo1st487 είπε

Καλορίζικα σε ολους παιδια!

Tresorikos με ποια εκδοση android το παρελαβες;

Camel555 με ποια εκδοση android το παρελαβες;

Εχω το samsung tab s2 8" εδω και 3+ χρόνια και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και κανενα απολυτος προβλημα με τη  οθονη (super amoled). Αν αγοραζα καινουριο tablet θα αγοραζα το s5e ή το s6.

Σε ευχαριστώ! Το παρέλαβα με την 9, πήρε 10 πριν λίγες βδομάδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...