Προς το περιεχόμενο

gaming mouse, σας φαίνεται μεταχειρισμένο ή όχι; (εικόνες)


JChrist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, camel555 είπε

Προς τον TS: Το εάν ένα προιόν είναι μεταχειρισμένο ή όχι είναι κάτι που αφορά πρωτίστως εσένα και το κατάστημα. Είναι κάτι το υποκειμενικό με την έννοια ότι μόνον εσύ μπορείς να το δεις και να το εξετάσεις από κοντά (ως κάτοχος) και όχι τόσο ένας τρίτος (εμείς). Μας ζητάς την άποψή μας για το αν τα ποδαράκια είναι μεταχειρισμένα ή όχι, χωρίς να μας γράφεις το μοντέλο αλλά ούτε και το σημείο αγοράς.  Επομένως τι απάντηση ψάχνεις όταν δεν μας δίνεις όλα τα δεδομένα?

Αν ξέραμε το μοντέλο, θα σου έγραφαν άτομα με το ίδιο mouse αν είναι φυσιολογικές ή όχι αυτές οι τριχοειδής γραμμές...

Αν ξέραμε το κατάστημα, θα σου έγραφαν άτομα την εμπειρία τους από το συγκεκριμένο κατάστημα, ήτοι εάν εμπορεύεται προιόντα ex manager ...

Προς εσένα. Τι σχέση έχει ποιο ποντίκι είναι? Ξέρεις καινούργιο ποντίκι που να είναι σε τέτοια κατάσταση?

Γράψε ρε φιλαράκι και ποιο ποντίκι είναι να λυθεί και η απορία σε μερικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, BlueBlood7 είπε

Προς εσένα. Τι σχέση έχει ποιο ποντίκι είναι? Ξέρεις καινούργιο ποντίκι που να είναι σε τέτοια κατάσταση?

Γράψε ρε φιλαράκι και ποιο ποντίκι είναι να λυθεί και η απορία σε μερικούς.

Έχει μεγάλη σχέση ποιο ποντίκι είναι, ποντίκια υπάρχουν άπειρα, μπορεί η Ψ εταιρεία να έχει σαγρέ τα αυτοκόλλητα ποδαράκια. Προς τι η μυστικοπάθεια? Να βοηθήσουμε θέλουμε αλλά δείχνεις να μην το καταλαβαίνεις αυτό. Αν εσύ ήξερες οτι το ποντίκι είναι της Corsair και είχες Corsair, δεν θα κοίταγες αυτόματα και το δικό σου? Δεν θα κατέθετες την βοήθειά σου?

Και αφού και εσύ συμφωνείς ότι "καινούργιο ποντίκι που να είναι σε τέτοια κατάσταση", για αυτό ζήτησα πληροφορίες για το κατάστημα αγοράς, μήπως κάποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο ζήτημα (π.χ. προιόντα ex manager), να καταθέσει την γνώμη του.

Αν τώρα εσύ την διάθεση να βοηθήσουμε γνωρίζοντας περισσότερα δεδομένα, την θεωρείς "απορία", ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε κάθε περίπτωση, αυτό που βλέπουμε στην φωτογραφία φαίνεται σαν να έχει χρησιμοποιηθεί. 

Καλά έκανε ο TS και δεν είπε μαγαζί, μπράβο φίλε.  Πάρε την συνομιλία από τα emails με την κατασκευάστρια εταιρεία και βρες τα με το κατάστημα.

Επεξ/σία από Koeman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, camel555 είπε

Έχει μεγάλη σχέση ποιο ποντίκι είναι, ποντίκια υπάρχουν άπειρα, μπορεί η Ψ εταιρεία να έχει σαγρέ τα αυτοκόλλητα ποδαράκια. Προς τι η μυστικοπάθεια? Να βοηθήσουμε θέλουμε αλλά δείχνεις να μην το καταλαβαίνεις αυτό. Αν εσύ ήξερες οτι το ποντίκι είναι της Corsair και είχες Corsair, δεν θα κοίταγες αυτόματα και το δικό σου? Δεν θα κατέθετες την βοήθειά σου?

Και αφού και εσύ συμφωνείς ότι "καινούργιο ποντίκι που να είναι σε τέτοια κατάσταση", για αυτό ζήτησα πληροφορίες για το κατάστημα αγοράς, μήπως κάποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο ζήτημα (π.χ. προιόντα ex manager), να καταθέσει την γνώμη του.

Αν τώρα εσύ την διάθεση να βοηθήσουμε γνωρίζοντας περισσότερα δεδομένα, την θεωρείς "απορία", ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω....

Ότι να ναι γράφεις. Εδώ μιλάμε το mouse με τις συγκεκριμένες φωτό που ανέβασε ο φίλος. Σου φαίνεται για σαγρέ?  Τι προσπαθείς να πείσεις? Ότι είμαστε τυφλοί? Είναι φως φανάρι ότι το mouse έχει γρατζουνιές. ΤΕΛΟΣ.

Επεξ/σία από BlueBlood7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

Ότι να ναι γράφεις. Εδώ μιλάμε το mouse με τις συγκεκριμένες φωτό που ανέβασε ο φίλος. Σου φαίνεται για σαγρέ?  Τι προσπαθείς να πείσεις? Ότι είμαστε τυφλοί? Είναι φως φανάρι ότι το mouse έχει γρατζουνιές. ΤΕΛΟΣ.

Ό,τι να ναι καταλαβαίνεις. Οι φωτογραφίες δείχνουν γραμμές, κανείς δεν αμφιβάλλει για αυτό. Είπα εγώ ότι ΑΥΤΟ το mouse έχει σαγρέ μαξιλαράκια; Είπα εγώ ότι είσαι τυφλός; Προσπάθησα να σε πείσω για κάτι; Την ρημαδα την μάρκα ρώτησα μπας και τυγχάνει κανείς να έχει το ίδιο, ώστε να βοηθήσει τον ts. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι χαζά γράφεις. Ή μάλλον κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις. Δεν ενδιαφέρει η μάρκα. Διότι δεν υπάρχει mouse που είναι καινούργιο και να έχει τέτοιες γραμμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Lee80 είπε

τα ποδαρακια που δειχνεις στην φωτο μαλλον ειναι μεταχειρισμενα, τα καινουρια ειναι αψεγαδιαστα σαν καθρεφτης, αυτες ειναι συνηθως τακτικες σκρουτζομαγαζων

Υπάρχουν πολλά αξιόλογα μαγαζιά στο skroutz και δεν είναι η μειοψηφία. Ας μη γενικεύουμε λοιπόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Turbo-x ειναι το ποντικι και δεν θελει να το πει το παλικαρι γιατι αμεσως συνδεετε με το πλαισιο.....ισως,λεω ισως ντρεπεται βαθεια μεσα του για την αγορα του....

Παντως και εμενα μεταχειρο μου φαινεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα,αν είναι μεταχειρα όντως,να το πει το όνομα του καταστήματος να γίνουν ξεφτίλα.τι μπράβο λέει ο άλλος πιο πάνω που δεν το είπε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις,
το θέμα αντιμετωπίστηκε με αντικατάσταση με ίδιο προϊόν, το νεό προϊόν δεν είχε παρόμοιο θέμα
δεν υπήρξε το παραμικρό πρόβλημα με το κατάστημα ενώ από ότι κατάλαβα από συζήτηση μεταξύ τους, ο προμηθευτής χρειάστηκε πειθώ
ξέρω ότι θα τα πάρετε άσχημα και οι δύο πλευρές τώρα αλλά ούτε τώρα δεν πρόκειται να αναφέρω τα στοιχεία προϊόντος/καταστήματος

μπορώ όμως να πω ότι δεν είναι από skroutzομάγαζο αμφίβολης αξιοπιστίας, τι λόγο θα χα να τους προστάτευα αν ήταν τέτοια περίπτωση;

έτσι όπως το έγραψα, σωστά πήγε σε Turbo-X/Πλαίσιο το μυαλό του φίλου αλλά αυτό που εννοούσα ήταν πως είναι λίγο εξεζητημένο προϊόν που μόνο ένα κατάστημα το έχει άμεσα διαθέσιμο και όχι ότι είναι ιδιόκτητη επωνυμία καταστήματος (εξάλλου δεν θα έκανα φασαρία για ένα Turbo-X)

νομίζω πως απλά έτυχε, δεν θεωρώ πως είχε καμμία ανάμιξη το κατάστημα ούτε στο συγκεκριμένο προϊόν που παρέλαβα εγώ ούτε ότι γενικά μπορεί να φέρνουν σκάρτο εμπόρευμα, θα ήμουν ο πρώτος που θα το σκεφτόταν αφού θα ήμουν ο θιγμένος
-
φίλε camel555, το ύφος μου ήταν απότομο περισσότερο λόγω των απαντήσεων του άλλου χρήστη παρά από αυτά που έγραψες

Επεξ/σία από JChrist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά τα πολλά λόγια είναι φτώχια. Αφού σου είπε και η εταιρεία σε mail ότι δεν πρέπει να είναι έτσι πας στο μαγαζί, ζητάς αντικατάσταση με καινούριο και στο ανοίγουν μπροστά σου να είσαι σίγουρος. Αν αρνηθούν τους δείχνεις το mail της εταιρείας και φωνάζεις τον υπεύθυνο.

edit: τώρα είδα ότι το έλυσες το θέμα OP. Με γεια το καινούριο!

Επεξ/σία από kingjulien11_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎2‎/‎8‎/‎2019 στις 4:51 ΜΜ, countass είπε

Δεν κατάλαβα,αν είναι μεταχειρα όντως,να το πει το όνομα του καταστήματος να γίνουν ξεφτίλα.τι μπράβο λέει ο άλλος πιο πάνω που δεν το είπε...

Μπράβο γιατί στα φόρουμς έχουμε πολλούς που βιάζονται να δικάσουν και πλήττεται άδικα η αξιοπιστία καταστημάτων. Αν τώρα αποδεδειγμένα είχε πρόβλημα και το κατάστημα δεν δεχόταν να τον εξυπηρετήσει ή είχε άλλες ιστορίες τότε να το αναφέρει. Επειδή έτυχε μια στραβή κάπου δεν υπάρχει λόγος να γίνει ξεφτίλα κανένας όπως και δεν έγινε. Ψοφάτε για μανούρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...