Προς το περιεχόμενο

Απαγόρευση Διέλευσης μπροστά απο Αστυνομικό Τμήμα


Thesoundmakergr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ManFromEarth είπε

Σαν να λεμε λιγο εγκυος.

Εφοσον τα οδοφραγματα ηταν εκει (τα παρατηρησες και τα παρεκαμψες) δεν καταλαβαινω για το ψειριζεις περισσοτερο.

Λόγω απορίας προφανώς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Thesoundmakergr είπε

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά,

Χθές καθώς γυρνούσα σπίτι με την μηχανή μου, έτυχε σε μια περιοχή που δεν την ξέρω και τόσο καλά να περάσω (κανονικά και οχι ανάποδα) μπροστά απο ενα αστυνομικό τμήμα.

Ως αποτέλεσμα με σταματήσανε με δικαιολογία οτι με αυτό που έκανα θα μπορούσα να φάω κλήση, με πήγανε στον αξιωματικό υπηρεσίας με τα στοιχεία μου (δίπλωμα-άδεια-ασφάλεια) και στο τέλος με αφήσανε να φύγω.

Σε αυτό το σημείο να αναφέρω πως και κράνος φορούσα και όλα τα απαραίτητα έγγραφα είχα και τα οδοφράγματα του τμήματος ήταν (σχεδόν) ανοιχτά.

Γνωρίζει κανείς εαν αυτό απαγορέυεται ή απλά είχαν όρεξη για καψόνια στις 2 το βράδυ? 😝

Τι είναι τα "(σχεδόν) ανοικτά" οδοφράγματα ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο γίνεται και στην γειτονιά μου που έχουμε ΑΤ, με την διαφορά ότι υπάρχει ανοχή στα delivery, και οι κάτοικοι οι οποίοι έχουν γκαράζ επί του δρόμου μπορούν να παραμερίσουν τα πλαστικά και να εισέλθουν. Εφόσον είχε οδόφραγμα δεν μου κάνει εντύπωση που σε σταμάτησαν. Και όντως μπορεί και να το έκαναν για να σπάσουν τη βαρεμάρα, αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι είχαν λόγο να σε σταματήσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DrLo είπε

Τι είναι τα "(σχεδόν) ανοικτά" οδοφράγματα ?

ειχαν βάλει στις ακρες του δρόμου σκέψου αλλα στο ενδιάμεσο δεν ειχε..και απο την αλλη μεριά ειχε ένα ξέμπαρκο

 

3 λεπτά πριν, lightsout είπε

Το ίδιο γίνεται και στην γειτονιά μου που έχουμε ΑΤ, με την διαφορά ότι υπάρχει ανοχή στα delivery, και οι κάτοικοι οι οποίοι έχουν γκαράζ επί του δρόμου μπορούν να παραμερίσουν τα πλαστικά και να εισέλθουν. Εφόσον είχε οδόφραγμα δεν μου κάνει εντύπωση που σε σταμάτησαν. Και όντως μπορεί και να το έκαναν για να σπάσουν τη βαρεμάρα, αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι είχαν λόγο να σε σταματήσουν.

Εννοείται παιδιά προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν ψάχνω να βρώ κάποιο δίκιο απλά ήθελα να ξέρω εαν υπάρχει κάποιος νόμος εφόσον δεν ήταν τελείως κλειστά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι πηγαινες σιγα σιγα κ κοιταζες, θα κινησε ακομα περισσοτερο τις υποψιες για να σε σταματησουν για ελεγχο.. τωρα για κληση δεν ξερω αν ισχυει οτι μπορουν να σου κοψουν. Τραβηγμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κλαίω πάντως.... πας βραδυ κάπου βλέπεις δρόμο κλειστό από τύπου οδοφράγματα (αυτά τα πλαστικά) και περνας αργά και βασανιστικά μπροστά από αστυνομικό τμήμα...... πλάνο από ταινία του Ταραντίνο ρε φίλε... ευτυχως που δεν έπεσαν και πιστολίες... νομιζω ότι κακώς απορείς που συνέβησαν έτσι τα πράγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Lakou είπε

Εγώ κλαίω πάντως.... πας βραδυ κάπου βλέπεις δρόμο κλειστό από τύπου οδοφράγματα (αυτά τα πλαστικά) και περνας αργά και βασανιστικά μπροστά από αστυνομικό τμήμα...... πλάνο από ταινία του Ταραντίνο ρε φίλε... ευτυχως που δεν έπεσαν και πιστολίες... νομιζω ότι κακώς απορείς που συνέβησαν έτσι τα πράγματα..

 

6 λεπτά πριν, kallair είπε

Το οτι πηγαινες σιγα σιγα κ κοιταζες, θα κινησε ακομα περισσοτερο τις υποψιες για να σε σταματησουν για ελεγχο.. τωρα για κληση δεν ξερω αν ισχυει οτι μπορουν να σου κοψουν. Τραβηγμενο.

παιδια αν πήγαινα κομμάτια τώρα δεν νομίζω να μιλούσαμε..εκτός αν ειχε wifi στο κρατητήριο 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

ναι αφου δεν ειχαν λογο να τους πάει δικαστικώς 

Έλα ρε φίλε.. λίγο σοβαρότητα δε βλάπτει..

Ρωτα τον από που πέρασε και πέρνα και εσύ να τους κάνεις εσύ μήνυση και πες μας τί κατάφερες.

Άλλη δουλειά δεν έχει να κάθεται να κάνει μήνυση, την οποία και πληρώνει, για να εκδικαστεί του ΑΓΙΟΥ ΠΟΤΕ ΑΝΗΜΕΡΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Thesoundmakergr είπε

παιδια αν πήγαινα κομμάτια τώρα δεν νομίζω να μιλούσαμε..εκτός αν ειχε wifi στο κρατητήριο 😂

αλλο κομματια κ αλλο "αργα και κοιτουσα". με τοσες επιθεσεις που γινοντουσαν μια περιοδο ειναι λες και τους λες "καντε μου ελεγχο". χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "σχεδόν ανοιχτά οδοφράγματα" , κάλλιστα μπορεί να εκληφθεί και ως "σχεδόν κλειστά".

Καλά κάνουν και τα κλείνουν. Οι λόγοι είναι μάλλον αυτονόητοι προς όλους.

Το ότι σε σταμάτησαν , σαφέστατα είναι δικαίωμα τους. Είναι δικαίωμα της αστυνομίας να κάνει τυπικούς ελέγχους. Πόσο μάλλον όταν κάποιος περνάει "σχεδόν κλειστά / σχεδόν ανοιχτά οδοφράγματα" αστυνομικού τμήματος!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε!!!! ο άλλος μεσα που βαραγε βαρδια  αξιωματικου  το ξερεις ότι κοιμοτανε???? ... και οι αλλοι δυο  κατω στο ισογειο μολις ειχαν γλαρωσει βλέποντας ταινια στο star μεσάνυχτα ηταν... και περνας και ενοχλεις και τον σκοπο!! που επαιζε στο κινητο pubg …. εσυ αμα εισουν στη θεση τους θα σου αρεσε να σε ενοχλουσαν περαστικοι βραδυατικα???  τοτε εσυ γιατι τους ενοχλεις??? …. εισαι τυχερος που δεν σου περασανε χειροπεδες και δεν εκανες ολονυχτια στο κελι 33 ….. :) 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Thesoundmakergr είπε

ειχαν βάλει στις ακρες του δρόμου σκέψου αλλα στο ενδιάμεσο δεν ειχε..και απο την αλλη μεριά ειχε ένα ξέμπαρκο

Εννοείται παιδιά προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν ψάχνω να βρώ κάποιο δίκιο απλά ήθελα να ξέρω εαν υπάρχει κάποιος νόμος εφόσον δεν ήταν τελείως κλειστά

Εκτός από τον "κάποιο νόμο" που λες, κάτι το οποίο δεν αποτελεί δικαιολογία αν δεν γνωρίζεις, κοινώς αν παρανομήσεις δεν είναι δικαιολογία το "δεν ήξερα ότι οδόφραγμα = παράνομη διέλευση" υπάρχει και κάτι άλλο που λέγεται κοινή λογική. Κάτι το οποίο ανάλογα την περίπτωση σώζει ζωές, χρήματα και ταλαιπωρία. 

Στην περίπτωση σου, ταλαιπωρήθηκες κάνα 10λεπτο. Δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου, αλλά γιατί να χάσεις αυτά τα 10 λεπτά απτη ζωή σου δεν το καταλαβαίνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, APPLEGEEK είπε

εγω θα εκανα μυνηση

150€ η μήνυση + παράσταση δικηγόρου στη δίκη.

Για πάμε ξανά τώρα , θα έκανες μήνυση και με ποια αιτιολογία ?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...