Προς το περιεχόμενο

Χρέωση για διακοπή συμβολαίου σταθερής πριν τη λήξη του


spy_vlsi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 10/6/2020 στις 6:58 ΜΜ, spy_vlsi είπε

Εγώ μετά από πολύ ταλαιπωρία και επικοινωνία κτλ κτλ δεν έβγαλα άκρη με τη wind. Έτσι το έχω αφήσει απλήρωτο. Δεν με έχουν ξαναενοχλήσει. Πιστεύω όμως ότι αν ξαναγυρίσω θα το βρουν. Κανονικά δεν πρέπει να πληρώσεις τίποτα.

Εν τέλει σε ξανά ενόχλησαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 18/10/2021 στις 3:22 ΜΜ, Nvm είπε

Εν τέλει σε ξανά ενόχλησαν;

οχι ποτε, αλλα λιγικα αν αποφασισω να παω ποτε θα μου τα ζητησουν. πλεον ομως δεν μπορεις να τα γλιτωσεις αν κανεις διακοπη συμβολαιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν μπορείς πλέον; Τι έχει αλλάξει; Εμένα είχαν έρθει από τη wind για να να μου κάνουν πρόσφορα, όταν τους είπα ότι έχω συμβόλαιο,μου είπα ότι πλέον τα συμβόλαια δεν έχουν καμία νομική ισχύ και ότι είναι για εκφοβισμό

2 ώρες πριν, spy_vlsi είπε

οχι ποτε, αλλα λιγικα αν αποφασισω να παω ποτε θα μου τα ζητησουν. πλεον ομως δεν μπορεις να τα γλιτωσεις αν κανεις διακοπη συμβολαιου

Γιατί δεν μπορείς πλέον; Τι έχει αλλάξει; Εμένα είχαν έρθει από τη wind για να να μου κάνουν πρόσφορα, όταν τους είπα ότι έχω συμβόλαιο,μου είπα ότι πλέον τα συμβόλαια δεν έχουν καμία νομική ισχύ και ότι είναι για εκφοβισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2021 στις 12:21 ΠΜ, Nvm είπε

Γιατί δεν μπορείς πλέον; Τι έχει αλλάξει; Εμένα είχαν έρθει από τη wind για να να μου κάνουν πρόσφορα, όταν τους είπα ότι έχω συμβόλαιο,μου είπα ότι πλέον τα συμβόλαια δεν έχουν καμία νομική ισχύ και ότι είναι για εκφοβισμό

Γιατί δεν μπορείς πλέον; Τι έχει αλλάξει; Εμένα είχαν έρθει από τη wind για να να μου κάνουν πρόσφορα, όταν τους είπα ότι έχω συμβόλαιο,μου είπα ότι πλέον τα συμβόλαια δεν έχουν καμία νομική ισχύ και ότι είναι για εκφοβισμό

Χμμμ. Δεν ξέρω. Απ την cosmote μου είπαν ότι ισχύουν κανονικά και ότι μένει το ποσό σου. Και απ τη Vodafone το ίδιο. Απ όταν κάνεις αίτηση για αλλαγή παροχου έχεις 14 μέρες για να κάνεις αντιστροφή φορητοτητας και να ακυρώσεις, αλλιώς μετά δεσμεύεται η γραμμή σου με τη συμβόλαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παλευω εδω και εναν μηνα να κανω διακοπη συμβολαιου ιντερνετ wind (τωρινη NOVA). Eχω κανει αιτηση απο τα μεσα Ιανουαριου και με ενημερωσαν οτι θα πραγματοποιηθει η διακοπη αρχες Μαρτιου και ας εχω ζητησει αμεση διακοπη συμβολαιου. και το θεμα δεν ειναι τοσο που θα πληρωσω 1, 2 λογαριασμους παραπανω χωρις να κατοικω καν στο σπιτι αυτο που εχει γινει η διακοπη αλλα ειναι το γαμωτο της κοροιδιας με αυτους. Εχω μιλησει πολλακις μαζι τους με την εξυπηρετηση και ολο λενε να με καλεσουν. Μπορω να ζητησω με email την αιτηση διακοπης συμβολαιου που εχω κανει απο μεσα Ιανουαριου στο καταστημα τους και το στειλω στην ΕΕΤΤ; Γιατι τωρα δεν εχω κατι γραπτο για να τους τρεξω μονο για το γαμωτο της υποθεσης γιατι νομιζουν οτι ειμαστε ολοι χαζοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2023 στις 3:44 ΜΜ, colombiano747 είπε

παλευω εδω και εναν μηνα να κανω διακοπη συμβολαιου ιντερνετ wind (τωρινη NOVA). Eχω κανει αιτηση απο τα μεσα Ιανουαριου και με ενημερωσαν οτι θα πραγματοποιηθει η διακοπη αρχες Μαρτιου και ας εχω ζητησει αμεση διακοπη συμβολαιου. και το θεμα δεν ειναι τοσο που θα πληρωσω 1, 2 λογαριασμους παραπανω χωρις να κατοικω καν στο σπιτι αυτο που εχει γινει η διακοπη αλλα ειναι το γαμωτο της κοροιδιας με αυτους. Εχω μιλησει πολλακις μαζι τους με την εξυπηρετηση και ολο λενε να με καλεσουν. Μπορω να ζητησω με email την αιτηση διακοπης συμβολαιου που εχω κανει απο μεσα Ιανουαριου στο καταστημα τους και το στειλω στην ΕΕΤΤ; Γιατι τωρα δεν εχω κατι γραπτο για να τους τρεξω μονο για το γαμωτο της υποθεσης γιατι νομιζουν οτι ειμαστε ολοι χαζοι.

λογικά δεν χρειάζεται κάτι γραπτό. Πάρε τους τηλ άλλη μια φορά, πες τους οτι θα απευθυνθείς στο συνηγορο του καταναλωτή ή ΕΕΤΤ και θα ζητήσεις τα ηχογραφημένα. Φίλος στην ίδια κατάσταση μ εσένα, αλλά στη Vodafone, έκανε το παραπάνω και την επόμενη μέρα το έκοψαν χωρίς χρέωση χωρίς τίποτα. Εχει παραγίνει το κακό με τις εταιρείες επικοιωνίων στην Ελλάδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, spy_vlsi είπε

λογικά δεν χρειάζεται κάτι γραπτό. Πάρε τους τηλ άλλη μια φορά, πες τους οτι θα απευθυνθείς στο συνηγορο του καταναλωτή ή ΕΕΤΤ και θα ζητήσεις τα ηχογραφημένα. Φίλος στην ίδια κατάσταση μ εσένα, αλλά στη Vodafone, έκανε το παραπάνω και την επόμενη μέρα το έκοψαν χωρίς χρέωση χωρίς τίποτα. Εχει παραγίνει το κακό με τις εταιρείες επικοιωνίων στην Ελλάδα

τους εστειλα χθες μειλ με γραπτη καταγγελια οπως αναφερει οτι πρεπει να κανεις πρωτα πριν απευθυνθεις στην ΕΕΤΤ. αν δεν με ενημερωσουν τις επομενες μερες θα τους παρω τηλ και φυσικα δεν προκειται να πληρωσω τους παραπανω μηνες που θα με χρεωσουν επειδη θελουν δυο μηνες να κοψουν μια γραμμη. 100 φορες να πληρωσω τα πολλαπλασια σε δικηγορο μονο και μονο να μην περασει το δικο τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...