Προς το περιεχόμενο

Αγορά κινητού έως 160€


pavloskafk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκινάω με το παρόν κινητό μου. Ένα Xiaomi RedMi note 2 αγορασμένο από Gearbest (νομίζω) το Φλεβάρη του 2015. Το κινητό είναι σκυλί, έχει πέσει ελάχιστα σε απόδοση και το χρησιμοποιώ ακόμα. Ο λόγος που ψάχνω καινούριο κινητό είναι απλά για "αναβάθμιση" (οθόνη, μνήμη, ταχύτητα, πολυμέσα) μιας και είμαι ικανοποιημένος από το κινητό που έχω απλά το αισθάνομαι κάπως outdated. Προφανώς το σημαντικότερο για μένα είναι η διάρκεια ζωής - αντοχή (δεν εννοώ στις πτώσεις) του κινητού και θα ληφθεί ως ο σημαντικότερος παράγοντας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. ps: Αν υπάρχει κάτι της Xiaomi θα το προτιμήσω γιατί έχω εκτίμηση στα προϊόντα της.

1) Το ποσό που διαθέτουμε: €160

2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): Messenger, Viber, κυρίως browser
3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε: Μεγάλο κατά προτίμηση (όχι απαραίτητα)
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.): Κατά προτίμηση χαμηλή ακτινοβολία (αν υπάρχει κάτι τέτοιο)
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; Έτσι κι έτσι
6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; Όχι
7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM; Ξεχωριστά η SD από τη SIM κατά προτίμηση
😎
Επιθυμούμε την σωστή ROM και την 800αρα μπάντα; Δεν γνωρίζω τι είναι αυτά αλλά ακούγονται σημαντικά, οπότε Ναι
9) Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα; Όχι απαραίτητα
10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; Ανοιχτός σε προτάσεις
11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; Ναι
12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Κυρίως Ελλάδα αλλά δε θα έλεγα όχι σε αγορά από εξωτερικό
13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); Όχι
14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; Καινούριο

Επεξ/σία από pavloskafk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, pavloskafk είπε

Ξεκινάω με το παρόν κινητό μου. Ένα Xiaomi RedMi note 2 αγορασμένο από Gearbest (νομίζω) το Φλεβάρη του 2015. Το κινητό είναι σκυλί, έχει πέσει ελάχιστα σε απόδοση και το χρησιμοποιώ ακόμα. Ο λόγος που ψάχνω καινούριο κινητό είναι απλά για "αναβάθμιση" (οθόνη, μνήμη, ταχύτητα, πολυμέσα) μιας και είμαι ικανοποιημένος από το κινητό που έχω απλά το αισθάνομαι κάπως outdated. Προφανώς το σημαντικότερο για μένα είναι η διάρκεια ζωής - αντοχή (δεν εννοώ στις πτώσεις) του κινητού και θα ληφθεί ως ο σημαντικότερος παράγοντας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. ps: Αν υπάρχει κάτι της Xiaomi θα το προτιμήσω γιατί έχω εκτίμηση στα προϊόντα της.

1) Το ποσό που διαθέτουμε: €160

2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): Messenger, Viber, κυρίως browser
3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε: Μεγάλο κατά προτίμηση (όχι απαραίτητα)
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.): Κατά προτίμηση χαμηλή ακτινοβολία (αν υπάρχει κάτι τέτοιο)
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; Έτσι κι έτσι
6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; Όχι
7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM; Ξεχωριστά η SD από τη SIM κατά προτίμηση
😎
Επιθυμούμε την σωστή ROM και την 800αρα μπάντα; Δεν γνωρίζω τι είναι αυτά αλλά ακούγονται σημαντικά, οπότε Ναι
9) Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα; Όχι απαραίτητα
10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; Ανοιχτός σε προτάσεις
11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; Ναι
12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Κυρίως Ελλάδα αλλά δε θα έλεγα όχι σε αγορά από εξωτερικό
13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); Όχι
14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; Καινούριο

Το  Redmi note 7 το Banggood το έχει 142€ με κουπόνι.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...