Προς το περιεχόμενο

Αφαίρεση Foxstore από το Skroutz (+Εμπειρίες)...


Jimaki37

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Horn είπε

Δεν εχεις αδικο απλα υποχρεουντε να δηλωνουν ακριβες εργασιμες και οχι να γραφουν 4 με 10 μερες και να περιμενεις 1 μηνα.Αρκετοι αγοραστες δεν εχουν υπομονη

Λογικο και θεμιτό. 

 

8 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Να λέμε και τα καλά όμως, το παρήγγειλα από multicopter 5 πράγματα, όλα 4-10 εργάσιμες, ήρθαν τα 4 από τα 5 σε 3 μέρες, το πέμπτο δεν ήρθε ποτέ όμως :D 

Κανείς δε σου εγγυάται ότι αυτό που παραγγέλνεις θα το πάρεις, έστω και αργά εδώ που έχουμε φτάσει...

Multicopter επίσης καλές τιμές. Υπομονή ρε παιδιά θελει, αν δεν την έχετε πληρώστε rx 570 250€ https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/vga-kartes-grafikwn/Asrock-Vga-Rx-570-8gb-Phantom-Gaming-90-GA0300-00UANF.htm

😂😍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πριν κανα διμηνο που αγορασα ενα επεξεργαστη, τον ελαβα εντος του οριου που εγραφαν (4-10 εργασιμες). Μαλιστα πηγα και τον παρελαβα απο το καταστημα για να δω τι παιζει και ειδα αρκετα hardware parts προς αποστολη σε πελατες και γενικα ενα φυσιολογικο συνοικιακο καταστημα με 5-6 υπαλληλους. Το τελευταιο το αναφερω διοτι περιμενα οτι θα δω μια τρυπα με τον ιδιοκτητη να κανει τα παντα ολα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τον 8700 όταν τον παρήγγειλα σε 2 μέρες τον είχα σπίτι μου οπότε έχω καλή εμπειρία από το συγκεκριμένο μαγαζί. Μακάρι να ξανά μπει να υπάρχουν πολλά μαγαζιά με καλές τιμές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρήγγειλα από εκεί ένα καινούργιο build πριν μια βδομάδα και αυτό το θέμα δεν με γεμίζει με σιγουριά και αυτοπεποίθηση! Πάντως μέχρι τώρα στην επικοινωνία ήταν σωστότατοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19/7 έκανα παραγγελία ένα δίσκο m2. Στη σελίδα τους έλεγε άμεσα διαθέσιμο. Την ίδια ημέρα είχε γίνει η αποστολή (μου ήρθε email με το tracking number της speedex). Πολύ θετική γνώμη για το foxstore, γιατί το άμεσα διαθέσιμο αφορά το κατάστημα κι όχι τον προμηθευτή όπως σε άλλα καταστήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, teneatis είπε

19/7 έκανα παραγγελία ένα δίσκο m2. Στη σελίδα τους έλεγε άμεσα διαθέσιμο. Την ίδια ημέρα είχε γίνει η αποστολή (μου ήρθε email με το tracking number της speedex). Πολύ θετική γνώμη για το foxstore, γιατί το άμεσα διαθέσιμο αφορά το κατάστημα κι όχι τον προμηθευτή όπως σε άλλα καταστήματα.

Ντροπή! Παραγγελία τη μέρα που βγήκε το casa de papel; 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως υπερβάλετε?

Μαγαζια μπαίνουν και βγαίνουν συνεχώς.

Π.χ. DigitalMaster

Είχα αναλύσει όλα τα καταστήματα με βάση πληρωτητα, παραγγελίες και τιμες.

Το foxstore.gr ήταν στην τριάδα.

Με πολλές παραγγελίες είναι αναπόφευκτες οι κακές αξιολογήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...βάσει πληροτητας... 

Fixed.

Ναι είναι αναπόφευκτες και διόλου απίθανο να ξαναμπεί. Για να είσαι στο bestprice η στο σκρουτζ απαιτείται συνδρομη. Βαλ'τε το κι αυτό σαν παράγοντα.

Το ζητούμενο τώρα είναι ο πελάτης να καλυφθεί σε περίπτωση που χρειαστεί την εγγύηση, οπότε τον ενδιαφέρει να συνεχίσει να υφίσταται σαν κατάστημα κι όχι αν θα παραμείνει η όχι σε μια μηχανή αναζήτησης. Αυτά τα ολίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, redmedusa είπε

Μήπως υπερβάλετε?

Μαγαζια μπαίνουν και βγαίνουν συνεχώς.

Π.χ. DigitalMaster

Είχα αναλύσει όλα τα καταστήματα με βάση πληρωτητα, παραγγελίες και τιμες.

Το foxstore.gr ήταν στην τριάδα.

Με πολλές παραγγελίες είναι αναπόφευκτες οι κακές αξιολογήσεις.

Γίνεται να βάλεις ένα Link για την ανάλυση αυτή που έκανες.

Επίσης, Αν γίνεται να πεις λίγο για το DigitaMaster γιατί βλέπω πως είσαι από εκεί . Έχουν και την έκπτωση 3% για φοιτητές που αντισταθμιζει λίγο κάποιες ακριβές τιμές που έχει. Εάν πέρναγα Κρήτη θα έπαιρνα από εκεί υπολογιστή από day 1 🤣

Αλλα βλέπω πως δεν δέχονται αντικαταβολή. Γιατί αν περιμένεις έναν μήνα και δεν σου έρθουν τα κομμάτια άλλα εάν έχεις είδη πληρώσει 800-1000€ αλλάζει η ψυχολογία σου... 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση πάντα που παραμένει είναι στο επόμενο βήμα,

δηλαδή αν σε μια καινούρια παραγγελία έχει καθυστερήσεις,η δεν έχει σωστή ενημέρωση,η δεν μπορείς να τους βρεις στα τηλέφωνα,

Τότε σε περίπτωση RMA δηλαδή μια DOA μητρική η κάρτα γραφικών,που αντικειμενικά δεν φέρουν ευθύνη,τι θα συμβεί οεο ?

Νομίζω και η γνώμη μου είναι ότι στην Ελλάδα δεν γίνεται σωστή χρήση της κάθε πλατφόρμας σύγκρισης τιμών γιατί δεν μπορεί να γίνει και σύγκριση υπηρεσιών..

και γι'αυτο βλέπουμε στις Ευρωπαϊκές χώρες το Amazon που όταν δεν έχει προσφορές δεν έχει και τις πιο φτηνές τιμές,να πηγαίνει μπάλα,γιατί ότι και να γίνει στις πρώτες 40? μέρες το αλλάζουν χωρίς δεύτερη κουβέντα και πριν ακόμα το επιστρεφόμενο φτάσει σε αυτούς..

Δια ταυτα το να αγοράζουμε από τον πιο φτηνό σε μερικούς σίγουρα θα βγει πολύ ακριβό τελικά, και δεν πρέπει να είναι ο μόνος λόγος ώστε να επιλέξεις κατάστημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ μεγάλη προσοχή! Η πρόσφατη εμπειρία μου λέει ότι πρόκειται για απάτη.

Δεν απαντούν στα e-mail, είναι απρόσωποι ή αγενείς στα τηλέφωνα.

Απίστευτες καθυστερήσεις σε παραδόσεις αλλά και σε επιστροφή χρημάτων (αν επιστραφούν τελικά)

ΕΞΕΛΙΞΗ

Μόλις -τελικά- είχα επιστροφή χρημάτων. Έξι μέρες μετά την ακύρωση.

Επεξ/σία από fokion
εξέλιξη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω εκανα την παραγγελεια μου, οπως ειχα υπολογισει λενε 10-15 μερες αλλα ουσιαστικα ειναι ενας μηνας. Στα τηλεφωνα τους βρισκεις λιγο δυσκολα αλλα οταν τους βρεις ειναι μια χαρα εξυπηρετικοι και ιδιαιετερα οι τεχνικοι τους. Τωρα θα δουμε, εκανα παραγγελεια 4 αυγουστου παραδοση περιμενω αρχες σεπτεμβριου.

Αν ζητουσαν προκαταβολη οπως καποια μαγαζια που ειναι απλα ενα γραφειο απροσωπο σε καποιον οροφο με εναν υπαλληλο δεν θα εβαζα.

Αυτοι τουλαχιστον εχουν φυσικη παρουσια. Κουβεντες για απατες και αλλες βαρυγδουπες ασυναρτησιες καλο ειναι να μην λεγονται.

Για εμενα 1 μηνας αναμονη για τα με ανταμοιβη την φτηνοτερη τιμη (απολυτως λογικο να μην εχουν στοκαρισμενα) ειναι οκ.

Για οποιον διαφωνει ας παει πληρωσει +100 στην gpu πχ. για να την παρει αυθημερων.

Επεξ/σία από 200stistrofi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, cubilone είπε

Εγώ έκανα παραγγελία για σύστημα 20 Ιουλίου και ακόμα περιμένω. Άρα να περιμένω άλλο τόσο ε;

 Τουλάχιστον μήνα ίσως και παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...