Προς το περιεχόμενο

ΑΠΑΤΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟΥ


megaplat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προ δεκαετίας ο πατέρας μου απευθύνθηκε σε συμβολαιογράφο στην Αταλάντη προκειμένου να μεταβιβάσει σε εμένα και τον αδελφό μου την ακίνητη περιουσία του. Συντάχθηκαν συμβόλαια,  τα παρέλαβε ο πατέρας μου αλλά ο συμβολαιογράφος δεν τα έκανε ποτέ εγγραφή στο υποθηκοφυλακείο Αταλάντης. Μπορώ να αποδείξω ότι είναι ευθύνη του συνταξιούχου πλέον συμβολαιογράφου ο οποίος παραδέχεται ότι πληρώθηκε πλήρως τα συμβόλαια αλλά δεν έχει χρήματα να μου δώσει για την μεταγραφή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, megaplat είπε

Προ δεκαετίας ο πατέρας μου απευθύνθηκε σε συμβολαιογράφο στην Αταλάντη προκειμένου να μεταβιβάσει σε εμένα και τον αδελφό μου την ακίνητη περιουσία του. Συντάχθηκαν συμβόλαια,  τα παρέλαβε ο πατέρας μου αλλά ο συμβολαιογράφος δεν τα έκανε ποτέ εγγραφή στο υποθηκοφυλακείο Αταλάντης. Μπορώ να αποδείξω ότι είναι ευθύνη του συνταξιούχου πλέον συμβολαιογράφου ο οποίος παραδέχεται ότι πληρώθηκε πλήρως τα συμβόλαια αλλά δεν έχει χρήματα να μου δώσει για την μεταγραφή;

Υπεξαίρεση μικρο ποσό , πλημμελημα εχει παραγραφει

Εσεις τα δηλώνατε στο Ε9 ?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι τα δηλωναμε κανονικά. Πληρώναμε τον ΕΝΦΙΑ τα παιδιά. Ευχαριστώ για την απάντηση

Επεξ/σία από megaplat
Συμπλήρωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...