Προς το περιεχόμενο

Η νέα Sony RX100 VII είναι το όνειρο σχεδόν κάθε vlogger


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Θα περιμένω black Friday, αλλά την θέλω!!!

ΥΓ, 4Κ@60 δεν κατάλαβα αν τραβάει...

Black Friday ελπίζω να την βρω 800

Wet dreams το λένε αυτό. Η MKVI έχει σήμερα € 1100 και η MKVI θα πέσει στα € 800 σε 4 μήνες? Τόσο έχει η MKV σήμερα.

Άσε που, όπως μου έχει πει πωλητής, στο Black Friday ξεστοκάρουν. Δεν πουλάνε το καλό πράγμα που φεύγει, πουλάνε ό,τι τους έχει μείνει και πάλι βγάζουν κέρδος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 ώρες πριν, astronaftis είπε

16 Αυγούστου τη χτυπάω. Τέρας επιδόσεων και φορητότητας. Η απόλυτη κάμερα για έναν traveler.

Μη σου πω ότι άργησες κιόλας 😄😄😄, αναμένουμε εντυπώσεις "real time" όπως μόνο εσύ ξέρεις 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.200?? Παίρνεις ΥI 4K plus και gimbal στα 260€€. Lumix gf7 με 12-32mm ή κάποιον prime με 240€. Ενα drone Yi 4k ή το fimi x8se στα 360€. Πάρε και ένα τρίποδο στα 60€ και μια τσάντα στα 40€.

Σύνολο : 960€..τι άλλο να πάρεις χμμμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cp5120 είπε

Wet dreams το λένε αυτό. Η MKVI έχει σήμερα € 1100 και η MKVI θα πέσει στα € 800 σε 4 μήνες? Τόσο έχει η MKV σήμερα.

Άσε που, όπως μου έχει πει πωλητής, στο Black Friday ξεστοκάρουν. Δεν πουλάνε το καλό πράγμα που φεύγει, πουλάνε ό,τι τους έχει μείνει και πάλι βγάζουν κέρδος...

https://www.skroutz.gr/s/15283807/Sony-Cyber-shot-RX100-VI.html?from=latest_keyphrases&keyphrase=rx+100+vi

976 η mk vi, και από το ιστορικό βλέπω και κάτω από 950...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/7/2019 στις 7:23 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Μάλλον ήρθε η ώρα να σουτάρω την A6500  και το γαϊδούρι 18-105 f4 που έχω και να πάρω κάτι σαν αυτό.

Την αγοραζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Retromaniac είπε

https://www.skroutz.gr/s/15283807/Sony-Cyber-shot-RX100-VI.html?from=latest_keyphrases&keyphrase=rx+100+vi

976 η mk vi, και από το ιστορικό βλέπω και κάτω από 950...

Καλά αν εσύ προτιμάς να αγοράζεις φωτογραφικά από το Homelike και τα όμοια του καταστήματα, δηλαδή από τη λαϊκή, τότε καλά....
(Λες και δεν το είδα, αλλά είπα να φανώ σοβαρός)
Υπάρχει και το Μοναστηράκι για ακόμη πιο φθηνά, πραγματικές ευκαιρίες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cp5120 είπε

Καλά αν εσύ προτιμάς να αγοράζεις φωτογραφικά από το Homelike και τα όμοια του καταστήματα, δηλαδή από τη λαϊκή, τότε καλά....
(Λες και δεν το είδα, αλλά είπα να φανώ σοβαρός)
Υπάρχει και το Μοναστηράκι για ακόμη πιο φθηνά, πραγματικές ευκαιρίες!!!

Γιατί, αυτοί την φτιάχνουν; Η ίδια μηχανή είναι από όπου και να την πάρεις...

ΥΓ. Εγώ που σου έδειξα από το Σκρουτζ, δεν φαίνομαι σοβαρός; Πώς κλιμακώνεται έτσι έναν απλό διάλογο ποτέ δεν το κατάλαβα.

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/7/2019 στις 1:59 ΜΜ, arisikaria είπε

Φοβερή μηχανή!    Μάλλον θα δώσω την  Nikon 7200 που έχω. Έτσι και αλλιώς και που την έχω λόγω φορητότητας όταν χρειάζομαι φωτογραφική μηχανή τις πιο πολλές φορές χρησιμοποιώ το κινητό. Οπότε στην ουσία μου είναι άχρηστη ζαμπα τα χρήματα που έδωσα  ούτε 100 φώτο δεν έχω βγάλει από την ημέρα που την αγόρασα.

Είχα αγοράσει πριν χρόνια μια bridge της fuji film με αρκετα μεγάλο ζουμ,  είχε και manual ρύθμιση οπότε σιγά σιγά άρχισα να ασχολούμαι με την φωτογράφηση σαν χόμπι και μου άρεσε. Έπαιρνα μαζί μου και τρίποδο και γύριζα όλη την Αττική! 

Σε κάποια φάση πέτυχα μια φοβερή προσφορά της Nikon σε πολύ καλή τιμή, set box με δύο φακούς, έξτρα μπαταρία και άλλα πολλά μπλιμπλικια. Φίλε ξενέρωσα την ζωή μου,  ένα ολόκληρο σακίδιο, να προσέχω τους φακούς στην αλλαγή, να προσέχω μην μπει σκόνη, να κουβαλάω την κουμουτσα!  Τα κράτησα σχεδόν 5 μέρες μόνο, έχασα 80€ για να μου φύγουν,  δεν ήθελα ούτε να τα βλέπω. Αν δεν βγάζεις λεφτά από την φωτογραφία είναι μεγάλη ταλαιπωρία οι DSLR  

Πήρα μετά και μια κόμπακτ αδιάβροχη της fuji film πάλι και την χαίρομαι πραγματικά. 

Με λίγα λόγια σε καταλαβαίνω απόλυτα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...